Dnes som si bol prejsť celú trasu Brutale a tu sú moje postrehy. Na trasu som sa napojil na Martinskej strane - Kolónia Hviezda, pokračoval som smer sedlo Hradišťa atď.
Napriek tomu, že bolo relatívne krátko po daždi (pred 10tou) a voda ešte nesthila odtiecť, zvážnice boli dobre zjazdné, teda až na jednu výnimku (viď mapku). Kto si pamätá, vie, že tento úsek je pomerne rozbitý - skaly, výmole. Čo som si dodnes neuvedomil, je pomerne veľa popadaného lístia, ktoré bolo po daždi ako špongia - držalo veľa vody, pomerne výrazne brzdilo - čo v kombinácii s povrchom , teda aspoň mňa :oops: , nútilo k pomalej jazde.
Pokračovanie na Saračníky, na vrchole aj s trochou snehu, do Strečna, úsek od "300 krokov" až po krátku betónku bolo v pohode. Ďalej pokračujú lúky - až po "kostitras" miestami dosť podmočené, hlavne úseky s čisto hlineným/teraz blatovým povrchom.
Po prejazde Stráňav, brode a krátkom výšľape nasledujú nové úseky - najpr cez les a potom rýchly zjazd po lúke až k brodu. Povrch bol síce mokrý, ale dobre držal asi tak do 2/3 dĺžky zjazdu, kde trasa prechádza pomedzi rad krovín (viď mapka). Na pár metroch sa hlinovo-trávový podklad zmenil na čisté blato - silno podmočené a rozšlapané od dobytka. Ak bude na preteky podobné počasie, odporúčal by som organizátorom označiť toto miesto výstrahou, pretože pri rýchlostiach, ktoré tam bude väčšina pretekárov dosahovať, by to bol na takom blate asi masaker. Ja som mal dnes šťastie, išiel som po kraji a pomalšie ako zvyčajne a po vjazde do blata a šmyku ma to vypľulo mimo chodníka do trávy a nie do stredu chodníka, lebo to by skončilo pravdepodobne pádom. Pokračovanie k brodu a aj za ním bolo tiež blatové, podľa mňa nezjazdné-ja som išiel mimo chodníka trávou. Po krátkom výšľape som bol nútený v prvej kaluži "odblatiť" brzdy, prešmyk, prehadzovačku aj kazetu. Po zjazde k družstvu a odbočení vľavo za potokom to bolo zas blatové, po pár metroch plášte obalené blatom ... tak to bolo až po les, potom už dobré.
Zbytok trasy bol aj vďaka zlepšujúcemu sa počasiu dobrý, bez problémov (blato len sem tam, teda okrem úseku Višňové-Turie, kde ho bolo požehnane, ale nebol to problem obísť).
Aby som to zhrnul, výjazd bol podarený (trasa Brutale 5:10 čistého času), počasie až nečakane pekné (až na tú "kosu" na Saračníkoch) a trasa sa mi veľmi páči (až na to blato :evil: snáď na pretekoch ho toľko nebude). A stretol som aj lesnú stráž :twisted:
Fíha, ale som sa rozpísal. :oops:

Prílohy:

mapka 2.jpg
mapka 2.jpg 215.37 KiB thumb_up0thumb_down

mapka 1.jpg
mapka 1.jpg 156.87 KiB thumb_up0thumb_down

30.05.2009 - 20:18:25
00
Aj ja som to dnes prechádzal celkom súhlasím nebol som celú len také úseky ktoré sú problematické kvôli blatu ale zatiaľ je to celkom zjazdné na daný ráz počasia. :wink:
30.05.2009 - 20:35:36
00
dnes sme išli so žužu zo Stráňav na polom a pozreli sme památnik a odtiaľ sme išli po trati fatranu až do stráňav..a samozrejme sme ani nevynechali kostitras a tam vás chcem upozorniť, možno to bola blbá náhoda asi tak 20 metrov predo mnou vyletel z lesa statný jeleň a bežal ako blbý naprieč celou lúkou ani sa neobzeral. No ale ľudia sú všímavejší tak sa tam obzrite :)
30.05.2009 - 22:00:44
00
no, myslim ze v nasledujucich dnoch pocasicko moc nadejne nevyzera a trat sa este viac rozmoci...
30.05.2009 - 22:01:24
00
nestrašte ma ....toto je jeden z mojich prvých maratónov....a chcem super suchú a perfektne značenú trať...aby som nezablúdil,nespadol a nedostal defekt....veľmi sa nenatrápil a aby so si to perfekne užil, nestratil sa, a v pohode došiel....a aby som....a aby sa... a aby bolo super....a ešte veľa aby.... :mrgreen: ale sa strašne teším......
30.05.2009 - 23:17:31
00
Dúúfam že pri trénningoch na maratôň si ohnete svoje mladé kosti a odhodííte sem tam nejaký ten kamenisko čo čo :!: Treba čistiť hlavne vzátačkách :wink:
31.05.2009 - 10:23:23
00
Tak tento vyslap po zjazdovke si z minuleho roka pamatam :)

Zjazdovka na fotkách sa tento rok naozaj zjazduje! Tento stupáčik patrí minulosti, čiže roku 2008.

Tak tu bude nasledovať parádny zjazd. Vyjde sa singlom do hornej časti zjazdovky a pustíme si to trávičkou dole. V jej dolnej časti zatočíme doprava a nasleduje rýchly zjazd po zvážnici celou Višňovskou dolinou. Táto zmena voči minulému roku určite poteší na trasách BRUTALE a MEDIANO. Z tréningov sú veľmi pozitívne ohlasy.

Prílohy:

Zjazdovka 2008, dolná a stredná časť.JPG
Zjazdovka 2008, dolná a stredná časť.JPG 383.59 KiB thumb_up0thumb_down

Zjazdovka v roku 2008, tento rok sa ide opačne.JPG
Zjazdovka v roku 2008, tento rok sa ide opačne.JPG 448.09 KiB thumb_up0thumb_down

Zjazdovka, začiatok stúpania 2008.JPG
Zjazdovka, začiatok stúpania 2008.JPG 336.24 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2009 - 11:53:53
00
Chcel soms a spytat na prihlasovanie, pretoze akosi sa mi neda prihlasit na stranke ktora je udana v propoziciach, nieje este spojazdnene ci som neschopny? :roll:
31.05.2009 - 12:34:58
00
prihlasenie je úplne v pohode cez cyklo.sao-tatry.sk :wink:
31.05.2009 - 12:39:34
00
Zjazdovka na fotkách sa tento rok naozaj zjazduje! Tento stupáčik patrí minulosti, čiže roku 2008.

Tak tu bude nasledovať parádny zjazd. Vyjde sa singlom do hornej časti zjazdovky a pustíme si to trávičkou dole. V jej dolnej časti zatočíme doprava a nasleduje rýchly zjazd po zvážnici celou Višňovskou dolinou. Táto zmena voči minulému roku určite poteší na trasách BRUTALE a MEDIANO. Z tréningov sú veľmi pozitívne ohlasy.

clovece, to az takato masovka??? dobre foto, kedze som na polovicnej trati este nikdy nesiel, tak som ani netusil, ze je to takato tlacenka, predpokladam teda, ze je to fotka z polmaratonu?
31.05.2009 - 14:37:46
00
máš recht, je to na polovičnej trati...
31.05.2009 - 14:48:39
00
pre mna aj ta polka bude dost, ale sak dolezite je zucastnit sa (bolo by nadmieru vhodne dorazit aj do ciela), nie vyhrat :idea: . Inac aj ja som bol vcera cast mediana, a ked som zisiel dole Visnovskou dolinou, vyzeral som ako ciganska hracka :shock: , esteze tam je potocik, kde som splachol to blato. Ked bude take blato aj v sobotu, tak v cieli pojdeme pod wapku rovno aj s bicyklom :D .
31.05.2009 - 18:05:53
00
clovece, to az takato masovka??? dobre foto, kedze som na polovicnej trati este nikdy nesiel, tak som ani netusil, ze je to takato tlacenka, predpokladam teda, ze je to fotka z polmaratonu?

Mám aj fotky s čistou lúkou :wink: , je to v prvej tretine MEDIANO 2008 a tam kde borci šlapú, pozri sa, že väčšina si to v pohodičke odkráčala...minulý rok išli aj veľmi málo trénovaní bikeri na MEDIANO 30 km, na BAMBINO išli iba deti.

Tento rok sú trate predĺžené a prvých nový 10 km je rýchlych a len na to, aby sa akékoľvek dlhé štartovné pole roztrhalo. Vyposúvané sú aj štarty na jednotlivé trasy. A na BAMBINO môže ísť ktokoľvek.

Dám aktuálnu fotku z tréningu, takto to bude vyzerať tento rok.

Prílohy:

Tréning 17 5 2009, zjazdovka do Višňovskej doliny.JPG
Tréning 17 5 2009, zjazdovka do Višňovskej doliny.JPG 602.78 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2009 - 18:21:20
00
Mám aj fotky s čistou lúkou :wink: , je to v prvej tretine MEDIANO 2008 a tam kde borci šlapú, pozri sa, že väčšina si to v pohodičke odkráčala...minulý rok išli aj veľmi málo trénovaní bikeri na MEDIANO 30 km, na BAMBINO išli iba deti.

Tento rok sú trate predĺžené a prvých nový 10 km je rýchlych a len na to, aby sa akékoľvek dlhé štartovné pole roztrhalo. Vyposúvané sú aj štarty na jednotlivé trasy. A na BAMBINO môže ísť ktokoľvek.

Dám aktuálnu fotku z tréningu, takto to bude vyzerať tento rok.

Diky, ja som zacal jazdit maratony az tento rok resp minuly rok zelenu stopu, ale siel som vzdy len dlhu trat, preto som sa divil, ze jak je na tej kratsej vela ludi :D A na tento fatransky sa strasne tesim, hoci som tam v zivote nebol, podla plodnej diskusie, nadhernych fotiek a predbeznej ucasti to vyzera byt super akcia... 8) :arrow: :arrow: :arrow:
31.05.2009 - 18:36:35
00
A toto je ešte lepšia fotka - kto má rád rýchlosť a zjazd, tak si na 100% príde na svoje :lol: .

Prílohy:

Zjazdovka, Jaroza, foto autor Živčo.JPG
Zjazdovka, Jaroza, foto autor Živčo.JPG 560.15 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2009 - 18:40:29
00
keyboard_arrow_up