Tmax...bol som si zajazdiť. Do Partizánskeho som mal v pláne ísť, ale čas sa mi vyhrotil tak, že som si mohol ísť len trošku dupnúť do Karpát.
Ale na niečo dobré to bolo. Kúsok za Spariskou som sa vyonďal ako kabela šrotu, tak teraz celý týždeň maródujem:/
29.05.2009 - 13:45:52
00
Heňo dufam že ružový dresík si si neroztrhol to by bola škoda :mrgreen: skoré uzdravenie
29.05.2009 - 13:48:35
00
Ružový nie, ale červený Specialized išiel rovno do koša:(
Ďakujem.
29.05.2009 - 14:39:42
00
No fajne...hlavne že sme si popriali dobru cestu bez nehody.... :mrgreen: :mrgreen:
29.05.2009 - 18:42:30
00
Mam tu par fotiek z apriloveho vyjazdu z Borinky na Zaruby. Pocasie prialo tak sme sa rozhodli spravit taku dlhsiu vypravu uz v tomto skorom termine a boli sme milo prekvapeni. Vegetacia este nebola tak rozbujnena ako v lete cize to dodalo jazde vac volnosti a menej pluzgierov zo zihlavy :lol:
Isiel som z Borinky na Kozi chrbat po asfaltke cez Kosariska /tam som sa stretol s bratom a to skoro rano o 6:30 kedze sa naozaj jedna o dlhu jazdu/. Odtial sme isli v podstate cely cas po cervenej vyhli sme sa Taricovym a Vapennej. Na zaruby sa islo po tej nehorazne prudkej zelenej serpentine. Dolu smer Smolenice odtial po asfalte az do Pezinka /to je tusim 20km/ a z neho sme sli po zltej na Senkarku a potom po magistrale dolu na Borinku. Jazda trvala tusim okolo 12hod bolo to asi 130 km. Fakt ze oproti letu je to nieco ine.

Mali ste nejaký špeciálny dôvod na takúto trasu, či len spomínané počasie :) .
Na Záruby po zelenej serpentíne je kade? Či je to zelená TZT cez Čertov žľab?
Pekné foto, dobrá trasa a počasie :)
29.05.2009 - 19:58:13
00
No dalsi dovod bol napriklad aj to ze v skole by bola nuda :mrgreen:
S tou trasou je to ako pises. My sme sli od zahorskej strany z magistraly modrou na certov zlab a odtial zelenou vrazednou znackou az k vrcholu. Treba vyskusat :twisted:
29.05.2009 - 20:39:44
00
Ja som zelenú išiel, "najjednoduchšia" trasa na Záruby. :D
29.05.2009 - 20:47:08
00
Tak to jednoznacne, len si nesmies zabudnut pribalit horolezecke nacinie! :twisted:
30.05.2009 - 00:33:14
00
ludia ako to teraz vypada v Karpatoch? nie je velke blato? (prosim dajte vediet, ked ste boli dnes pojazdit aby som sa zajtra zbytocne netrepal zo Sale).
31.05.2009 - 17:55:29
00
Isiel som z Borinky na Kozi chrbat po asfaltke cez Kosariska /tam som sa stretol s bratom a to skoro rano o 6:30 kedze sa naozaj jedna o dlhu jazdu/. Odtial sme isli v podstate cely cas po cervenej vyhli sme sa Taricovym a Vapennej. Na zaruby sa islo po tej nehorazne prudkej zelenej serpentine. Dolu smer Smolenice odtial po asfalte az do Pezinka /to je tusim 20km/ a z neho sme sli po zltej na Senkarku a potom po magistrale dolu na Borinku. Jazda trvala tusim okolo 12hod bolo to asi 130 km. Fakt ze oproti letu je to nieco ine.

Zdravim, ako sa da vyhnut taricovym? siel som to tento rok z bratislavy po vapennu, raz az na bukovu, ale pri taricovych skalach som zakazdym nadaval ako chora vrana, ved to tam je priserne po tych skalach, kadial vedie obchadzka? Mozes to nakreslit na nejaku mapku, alebo aspon slovne, lebo tenusek ma skutocne irituje...
dik stevo
31.05.2009 - 18:06:36
00
ludia ako to teraz vypada v Karpatoch? nie je velke blato? (prosim dajte vediet, ked ste boli dnes pojazdit aby som sa zajtra zbytocne netrepal zo Sale).

Ja som bol dnes len z kraja Karpát - Klanec, Kamzík a les bol v pohode. Trošku vlhký, ale blato nebolo. Hlbšie to bude asi o inom, ale ťažko povedať...
31.05.2009 - 18:54:24
00
stevohort: Taricové sú chutnučké, ty si nejaká fajnovka :twisted:
31.05.2009 - 19:20:38
00
Zdravim, ako sa da vyhnut taricovym? siel som to tento rok z bratislavy po vapennu, raz az na bukovu, ale pri taricovych skalach som zakazdym nadaval ako chora vrana, ved to tam je priserne po tych skalach, kadial vedie obchadzka? Mozes to nakreslit na nejaku mapku, alebo aspon slovne, lebo tenusek ma skutocne irituje...
dik stevo
Normálne na Hubalovej cez rebrík do obory, následne stále tou istou dobrou lesnou cestou (po vrstevnici, neklesať dole do doliny) až na Skalku, kde je opäť rebrík.
Mapu k tomu nepotrebuješ. Taricové skaly som si dal povinne jeden raz a nemám dôvod ich ešte niekedy ísť.
Raz som ich obchádzal aj z ľavej strany (v smere na sedlo Skalka), ale trasou ako som išiel ja sa stráca nadmorská výška a treba potom trochu aj šlapať do kopca po modrej na Skalku, ale dá sa, nie je to aspoň monotónne ako cez oboru :) .
31.05.2009 - 19:51:40
00
ludia ako to teraz vypada v Karpatoch? nie je velke blato? (prosim dajte vediet, ked ste boli dnes pojazdit aby som sa zajtra zbytocne netrepal zo Sale).
Včera v okolí Pajštúna bolo trochu jemného blata, ale nič výnimočné.
Dnes na Devínskej Kobyle absolútne žiadne blato, okrem úsekov, kde sa jazdí na autách.
31.05.2009 - 19:54:42
00
stevohort: Taricové sú chutnučké, ty si nejaká fajnovka :twisted:

:D mnam, len keby to neboli take skaly, ze mas aj napesi problem... :roll:
31.05.2009 - 20:23:12
00
keyboard_arrow_up