diky za fotky , uz mam lepsiu predstavu ako pri pohlade z vysehradu alebo blatnice :mrgreen:
no aspon sa zveziem do juriasovej doliny a odtial to odbehnem na nohach :lol: :mrgreen:

urcite to bude rychlejsie peso ako na biku / ako na klaku , tam mi to trvalo bikom dlhsie ako peso

skoda ze sa inverzia neda predpovedat :mrgreen: to by som hned bezal na ten ktory kopec ked by bolo dole pod mrakom
zazil som to iba raz na klaku
29.05.2009 - 13:36:44
00
Povodne som sem pisal nieco ine, ale hadam by si sem mohol napisat co si uz presiel ked ta povazuju za takeho sialenca.
Co sa tyka tvojho nazoru na moje bikovanie, vztahuj ho na svoje bikovanie pretoze s mojim bikovanim a nazorom nan nema nic spolocne. Pre mna je to vzdy cykloturistika, takze tym som napisal k tvojmu uzasnemu prispevku asi vsetko.


Ahoj Chris asi nemam toho pobehaneho tolko co ty. Ja preferujem radsej dlhe trate kedy sa cez den(cas, ktory mam vyhradeny na vozenie sa) prejde toho co najviac ale pekneho ci uz sam alebo nie. Ja neodcudzuje tvoj styl jazdenia a nemam proti nemu nic. Chcel som len povedat ze ja sa neakym dlhsim usekom tlacenia radsej vyhnem po neakej zvaznici, ktora to traverzuje(ak to ide).
30.05.2009 - 00:16:18
00
Ja som nad tym este uvazoval a ked som sa nad tym usekom zamyslel tak to sice bolo 50 min ale nie cele na tlacenie. Bol to cas fotenej fotky na sedle Razdelie oproti fotke fotenej pri hribiku na Rokosi. Cize nebolo to 50 min tlacenie. Ale treba si to prejst. Ja vlastne vsetky tie useky tlacim len preto aby som spoznal hreben presne a vedel co ma na nom caka ak by som sa tam vytrepal po nejakej znacke. Idealny priklad su prave tie Kremnicke kedy sa to dalo idealne obist ale ovela viac ma to tahalo na tu cervenu. Ale tam to na tlacenie nebolo.Iba kusky.
Ale mohol si napisat co si presiel bo som bol zvedavy a tak trochu sa chcem aj inspirovat.

Myslim ze vobec nejde o to kto tu kolko najazdi, ja chcem vzdy prekonat nejaky limit, i ked mozno niekedy viem ze to nieje uplne idealne ale to vedomie ze sa to da ma tlaci dopredu neuveritelnym sposobom. Je to pre mna vzdy ohromne odhodlanie a cim som dalej tym je to odhodlanie vacsie. Na zaciatku je to naladicka a potom vyssie spomenute. Tak to u mna funguje, teda v mojej hlave. Najtazsi biking bol pre mna vyslap na Klaciansku Maguru kedy som zvaznicu na Maguru slapal s prestavkami kazdych asi 500 m a najvacsie psycho som zazil pri vyslape na chatu pod Chlebom ked som rozmyslal ze sa uz otocim lebo bolo uz 17:30 a ja este 5 km na chatu.
Hadam mi odpustite ze som sa tak rozpisal.
30.05.2009 - 20:19:22
00
To chaty na Kľačianskej Magure a pod Chlebom sú také naročné? Podla mapy to vyzerá byť OK. Bo som plánoval ich dať naraz v jeden deň, tak teraz neviem :?
30.05.2009 - 20:25:55
00
Narocne si myslim ze ani niesu, i ked neviem ako si to predstavujes. Vyjdes na jednu zides a potom vyjdes na druhu? Alebo vyjdes na chatu pod Chlebom a zides cez chatu pod Klacianskou Magurou? Ta druha varianta by bola celkom tazka ale dala by sa, i ked neviem ako by to bolo na Tavych hrboch teda Bielych skalach ci ako sa to tam vola. Inac zvaznice na chaty su super, mozno ta pod Chleb je viac kamenista a dost to rozburava rytmus aky si das. Mna pichalo v boku ked som slapal hore. Ten den 176 km ale dalo sa.
31.05.2009 - 06:20:07
00
Ja som nad tym este uvazoval a ked som sa nad tym usekom zamyslel tak to sice bolo 50 min ale nie cele na tlacenie. Bol to cas fotenej fotky na sedle Razdelie oproti fotke fotenej pri hribiku na Rokosi. Cize nebolo to 50 min tlacenie. Ale treba si to prejst. Ja vlastne vsetky tie useky tlacim len preto aby som spoznal hreben presne a vedel co ma na nom caka ak by som sa tam vytrepal po nejakej znacke. Idealny priklad su prave tie Kremnicke kedy sa to dalo idealne obist ale ovela viac ma to tahalo na tu cervenu. Ale tam to na tlacenie nebolo.Iba kusky.
Ale mohol si napisat co si presiel bo som bol zvedavy a tak trochu sa chcem aj inspirovat.

Myslim ze vobec nejde o to kto tu kolko najazdi, ja chcem vzdy prekonat nejaky limit, i ked mozno niekedy viem ze to nieje uplne idealne ale to vedomie ze sa to da ma tlaci dopredu neuveritelnym sposobom. Je to pre mna vzdy ohromne odhodlanie a cim som dalej tym je to odhodlanie vacsie. Na zaciatku je to naladicka a potom vyssie spomenute. Tak to u mna funguje, teda v mojej hlave. Najtazsi biking bol pre mna vyslap na Klaciansku Maguru kedy som zvaznicu na Maguru slapal s prestavkami kazdych asi 500 m a najvacsie psycho som zazil pri vyslape na chatu pod Chlebom ked som rozmyslal ze sa uz otocim lebo bolo uz 17:30 a ja este 5 km na chatu.
Hadam mi odpustite ze som sa tak rozpisal.


Vpohode Chris, ja som vela km pobehal po zvazniciach okolo Magury, ponad Gapel, z Fackovskeho smerom na Tuzinu, z Cirermanu na Cavoj a na Tuziu alebo Chvojnicu. Kedze codim do Tn do skoly a byvam v Tren. Tepic tak chodievam vacsinou domov cez kopce cize cez sedlo pod Ciernym Vrchom. A este mam cosi pobehane v okoli Zliechova a Valaskej belej a este cosi okolo Trencianskych Teplic, Trebichavej a Ksinnej


Naposledy upravil kocnere dňa 31.05.2009 - 10:51:58, celkovo upravené 1 krát.

31.05.2009 - 10:44:17
00
To chaty na Kľačianskej Magure a pod Chlebom sú také naročné? Podla mapy to vyzerá byť OK. Bo som plánoval ich dať naraz v jeden deň, tak teraz neviem :?


Kedy a ako by si tam chcel ist? ja sa chystam prejs cely hreben z Fackovskeho az na Martinnske hole. Popripade by sme mohli ist spolu.
31.05.2009 - 10:44:40
00
Tam sa natlacite chlapci, ja uz to mam prejdene ale tento rok by som to rad dal opat. Este ale neviem kedy presne.
Najblizsie by som rad dal chatu pod Suchym.
kocnere: Nejake zvaznice z Fackovskeho do Tuziny to by si mi mohol niekedy ukazat a tiez okolie Zliechova. Zatial som bol na Strazove a zjazdikom a naslednym vyslapom do Mojtina. Ked som isiel Strazovskymi a mal celkom dobry vyhlad usudil som ze z Tuzinskej doliny sa do Fackovskeho asi nedostanem. Tak som zvedavy ze kadial to ide.
31.05.2009 - 15:35:51
00
prides na Fackovske sedlo je tam salas, pojes popod salas po polnej cests sa dostanes priamo pod ten velky vlek. Odbocis dolava na singltrek jeho vacsia cast dokopca ma asi 2 max 3 km ale pohoda. Dojdes na malu luku tam musis odbocit dolava pojdes stale po tom to chodniku az prides na taku vacsiu luk pojdes stale po tom chodniku az prides na zvaznicu tato konci taky strmym zjazdom ale dasa, pokracujes dalej nasleduje ostra zakruta dolava(neodbocuj doprava je to slepa cest). Cesta dalej pokracuje cez lesik a ked sneho vydes tak hned treba odbocit doprava tato cesta vedie viacmenej hore kopcom, ale takym miernym. Cesta konci na takom velkom razcesti , ked tam dojdes tak napravo bude unimobunka z nadstavenou strechou ty sa vydas po tej ceste co ide dolava dole kolpcom. Ked skonci tak pide k asfaltke pojde po asfalte stale rovbno dole az prejdes okolo opusteneho domu a za nim musis odbocit dolava, touto cestou sa dostanes do Tuziny. Alebo az chces tak mozme dat niekedy stretko a prejdem to s tobov urcite nie skor ako v stredu, potom uz kedykolvek ked sa dohodneme.
31.05.2009 - 16:14:12
00
No tie chaty pojdem od Vrútok do Lipovca a po žltej na Chatu pod Kľačianskou Magurou , dolu sa spustím po zelenej do Turian cez Trusalovú a po zelenej na Chatu pod Chlebom. Tú chatu pod Suchým plánujem tiež a hrebeň Malej Lúčanskej tiež. Ale kedže asfalt nemám rád, tak sa odveziem najprv vlakom do Vrútok :lol: A z Vrútok ďalej plánujem pobikovať Kysuce , Považie, hrebeň Javorníkov, Súľov a hádam aj na Oravu sa dostanem. Dúfam, že to cez leto stihnem.
31.05.2009 - 17:15:12
00
kocnere: to si budem musiet vytlacit ked tam pojdem, bo inac by som sa stratil.
Mike: zlta nieje dobra je to same tlacenie, odporucam zvaznica z Turcianskych Klacian az na chatu a skor po zelenej dole to je brutal zjazd, pripadne tam pokracuje od chaty nova zvaznica a ide asi do Sucian ale tym som si nie isty, dobre by si urobil keby sa na to opytas v teme Martin a okolie. Tu zltu tam uz ale riesili to si pamatam a pisali tam ze no biking.
Ta zelena na chatu pod Chlebom to neviem lebo asi si pamatas na zelenu na Divoku kacku, teda ja aspon vsetky zelene po tejto skusenosti hadzem do jedneho vreca. Radsej ti odporucam tu zvaznicu ale zelenu som nesiel vobec. Ale kukni do mapy a ak by si si predsalen zvolil tu zelenu chcem ta urcite naviest na Sutovce kde je aj uzasny Sutovsky vodopad, je tam krasne. Zelena sa potom napaja ci uz na zvaznicu alebo odtial volne pokracuje na chatu.
V pravo prichadza zelena znacka, takze teren si myslim ze musi byt zaujimavy. No ak bude casu pridam sa ak ma zoberies so sebov.
A este mala oprava fotky, tam dole je dedinka Krpelany.

Prílohy:

061 Dole dedinka Sutovo a lom pred Kralovanami.jpg
061 Dole dedinka Sutovo a lom pred Kralovanami.jpg 357.39 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2009 - 18:32:15
00
Nemám najmenšiu potuchu akú zvážnicu myslíš :mrgreen: Od Snilovskej doliny tam je , ale to by som najskor zablúdil
31.05.2009 - 18:47:35
00
da sa vyviest autom na chatu pod klacianskou magurou ?
nie je tam zakaz alebo zavory ? diky za info :mrgreen:

a tiez ako to vypada s cestou na chatu pod chlebom - da sa tam vobec autom
31.05.2009 - 19:51:20
00
Mike: je to zvaznica ktora krizuje na dvoch miestach zelenu znacku pri jazde na Klaciansku Maguru
ta na chatu pod Chlebom ide ked sa postavis oproti svahu tak vpravo od nej
Mam taky pocit ze ani na jednej z tych ciest nieje rampa ale je to tak na 70 %
31.05.2009 - 21:20:26
00
dnes ma skufavalo z cesty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prievidza , Novaky , Diviaky , Liestany , Cavoj , Obsiar , Chvojnica , Nitrianske Pravno , Poluvsie , Malinova , Lazany , Kuty
03.06.2009 - 21:07:33
00
keyboard_arrow_up