Ale dost o Fatre bo sme v Kremnickych vrchoch. Dnes som chcel dat hrebenovku aj s bikom som bol v servise, novu retaz som musel dat, dve duse jednu hned do plastu a druhu do batohu, skratka priprava bola riadna ale neocakavane udalosti sa stali a tak sedim doma s priatelkou a zhaname jej pracu kedze ju vyhodili. Tak kvoli tomu som nesiel.
Ale nic neje stratene. Kukam von a zda sa byt pekne je akysi opar a v takom som do kremnickych ist nechcel takze to ma aj svoje vyhody. Tou dalsou je ze z toho mozme urobit viacpocetnu akciu, niekedy do buducna. Zaciatkom jula, tam mam dovolenku. Ked budem vediet presny termin hned ho sem dam aby sme sa vsecia vedeli zosynchronizovat na ten termin a hadam si aj pocasicko vymodlime a bude s nami.
21.05.2009 - 08:56:27
00
Kremnicke vrchy resp. ich hreben presuvam na pondelok. Kto ma cas moze sa pridat. Z PD by som chcel vyrazit okolo 6 - 7 hodky do Zvolena a odtial na hreben az po sedlo Sturec. Samo ze vsetko zalezi od pocasia takze sa moze kludne stat ze sa to opat odlozi na iny termin.
22.05.2009 - 08:20:02
00
Kremnicke vrchy resp. ich hreben presuvam na pondelok. Kto ma cas moze sa pridat. Z PD by som chcel vyrazit okolo 6 - 7 hodky do Zvolena a odtial na hreben az po sedlo Sturec. Samo ze vsetko zalezi od pocasia takze sa moze kludne stat ze sa to opat odlozi na iny termin.

Ja by som tiez siel rad, ale pondelok mam skusku, no vecer idem domov a az do vikendu budem doma, cize ak by sa ti to presunulo na neskor, tak sa velmi rad pridam
22.05.2009 - 09:38:07
00
malú pripomienku k trase: Skalka - sedlo Flochovej - Svrčinik - Sedlo Turecká cesta je na 95% zjazdná ak vylučim popadané stromy. Zo sedla Turecká cesta ja to uz horšie, je tam vela tlačenia (prudké stojky a zjazdy, aj keď je tam zopár pekných úsekov, ale neodporúčam). Radšej v tom sedle odbočiť do ľava na chatu Bartoška. (Eektrosystémy). Prípadne do prava smerom na Horný Hrmanec. Išiel som to asi pred dvomi rokmi, tiež až na Šturec.
22.05.2009 - 11:05:45
00
No tak to je super, myslel som ze to bude na dlhsie.


Zo Sedla Flochovej až po Šturec je to tak 3 hodinky aj s tlačenim bez flákania. :roll:
22.05.2009 - 11:09:00
00
Zo Sedla Flochovej až po Šturec je to tak 3 hodinky aj s tlačenim bez flákania. :roll:

Ale to asi keby si siel po cervenej aj za sedlom turecka cesta... ale ja viem, ze som to dal pod tristvrtehodinu, resp. 3/4hod zo svrcinika.3 hodiny na sturec je pisane na turistickej smerovke pre pesich. Cize na bicykli uz z principu davas kratsie casy...
22.05.2009 - 11:48:49
00
Dik moc chalani, hlavne tie casy realne na biku mi vzdy chybaju. Takze este raz dik za info o hrebeni. Mam predsalen este jednu malu vrasku a ta sa tyka uz sedla Sturec. Ako sa schadza na cestu je to pohodka alebo su tam nejake hrozby.
Ked som raz isiel na Kralovu studnu tak sa do sedla dostalo prave z toho smeru par turistov a ak si to dobre pamatam tak som mal pocit ze to schadzanie na cestu bolo dost divoke. Takze...?
22.05.2009 - 21:05:14
00
Chris : Toto je parkovisko v sedle Malý šturec, za chrbtom odbočka na Kráľovu studňu. Tá červená prichádza asi 10 m naľavo od tejto skaly. Je to skoro takto strmé, ale povrch hlinený.

Prílohy:

P1000153.jpg
P1000153.jpg 258.96 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2009 - 10:47:45
00
ˇAno, po červenej zo sedla Turecká cesta až na Šturec. Veľa sa nosí bike.

Ale to asi keby si siel po cervenej aj za sedlom turecka cesta... ale ja viem, ze som to dal pod tristvrtehodinu, resp. 3/4hod zo svrcinika.3 hodiny na sturec je pisane na turistickej smerovke pre pesich. Cize na bicykli uz z principu davas kratsie casy...
23.05.2009 - 18:13:30
00
Pridávam jednu skúsenosť z Kunešovskej strelnice. V utorok som sa vracal zo Skalky cez Kunešov a na strážnom stanovišti pred strelnicou ma zastavil vojak. Práve ničili starú muníciu. Bol to tiež biker od Ružomberka, hneď sme dali reč, ale nechcel ma pustiť ďalej. Vraj by to bolo pre mňa príliš nebezpečné ! A tak som sa musel hromžiac vrátiť na Kremnické Bane atď.
Takže môže sa Vám to stať ale ozaj len ojedinele cez týždeň. Cez víkend nikdy nestrieľajú. Stanovištia majú všade dookola, ja som prechádzal popri tomto salaši.

Prílohy:

Kunešov.jpg
Kunešov.jpg 220.18 KiB thumb_up0thumb_down

31.05.2009 - 19:03:33
00
kremnicke vrchy su super! :mrgreen:
31.05.2009 - 20:01:07
00
Zo sedla Turecka cesta na sedlo Sturec je to riadny brutal. Same schody do neba, ale myslim ze zo sedla Turecka cesta sa to da obist zvaznicou na cestu a neviem kolko vyslapat do sedla Sturec. Je to tak?
01.06.2009 - 11:57:52
00
Zo sedla Turecka cesta na sedlo Sturec je to riadny brutal. Same schody do neba, ale myslim ze zo sedla Turecka cesta sa to da obist zvaznicou na cestu a neviem kolko vyslapat do sedla Sturec. Je to tak?

Hej, mas pravdu, ked sa pustis po tej ceste, tak krasnym traverzom sa dostanes na asfalt asi 2,5 km od sedla, ale vyskovo treba uz prejst po asfaltke iba par metrov, lebo od bystrice je zaver stupania na sturec takmer rovina. Urcite sa to oplati, siel som to minuly utorok, je to parada, ta cervena sa na tom useku urcite oplati obist. Btw, stopol som si tie casy, tak spolu s fotozastavkami mi to trvalo z domu na kralovu studnu 4,5 hodiny, cize tie kremnicke su lahodicka... A urcite sa este oplati prejst usek za tablou nejst do sedla flochova, ale dalej tou cestou na chatu jegerovku a potom nadhernym traverzom dookola az zides ku turcekovskej priehrade, siel som to prvykrat a uplne ma to tam chytilo, krasne vyhlady, cesta aj priroda...
Ale si davac, ked si to presiel cele po cervenej :arrow: :arrow: :arrow:
01.06.2009 - 12:13:21
00
Bola to paradicka a cele to prejst nebolo az tak tazke, tazky bol akurat ten zaver zo sedla Turecka cesta a mozno 10 km pred Zvolenom sa mi zdalo ze uz nejako dlho slapem do Zvolena. Ale krasny hreben a odporucam v kazdom pripade.
01.06.2009 - 13:14:27
00
stevohort: Nevieš mi povedať nejaký časový údaj úseku Harmanec, Cenovo, Kordíky, Kordícke sedlo, myslím s tým tlačením po žltej ? V blízkej dobe sa chceme tadiaľ viackrát vracať od Donovalov alebo od Kráľovej Studne ? Raz sme to išli, ale z Kordíkov tou zvážnicou do sedla Tunel a to sa mi zdalo ako zbytočná zachádzka.
01.06.2009 - 15:06:04
00
keyboard_arrow_up