No voziť na Side 203mm rotor bude asi len blázon, no pravda je že maximum je 203mm, u Foxu to platilo vždy aj pri 80mm vidliciach. Ako na XC max 180mm a basta, dokonca aj to bude pre niekoho veľa. Zbytočné komplikácie s 203mm ... väčšie namáhanie vidlice, väčšia hlučnosť rotorov (cinkanie a pod.). Toto by som pre image nepodstúpil.

Záver, väčší rotor zvolím vtedy, keď sa mi často stáva, že sa brzdy prehrievajú.

Osobne jazdím 180/180mm a určite viac nepotrebujem a to nejazdím XC.

Ak píšem odveci, nechcelo sa mi skúmať na všetkých stranách aký je presne problém, no pravidlo čím väčší tým lepší (krajší) ma donútilo napísať reakciu. Samozrejme toto pravidlo je hlúposť.


Odkiaľ máš informáciu, že na Sida je max 203mm? Výrobca tvrdí že 185mm.
XC max 180mm a basta? :lol:
203=komplikácie+image? :shock:
180/180mm - čo jazdíš a koľko vážiš? :wink:
Ak píšem odveci... no... ja neviem...možno...trošičku :oops:
13.06.2009 - 19:41:52
00
To o tej Side spomínal Jerry ... neoveroval som túto informáciu. Pravdepodobne však môže ale nemusí byť pravdivá. ... asi som to mal overiť


Áno 203 Ti môže vidlicu na to nestavanú časom zničiť. Vidlica ktorá je stavaná aj na takýto priemer by síce nemala mať s týmto problém, no určite sa opotrebovanie časom niekde prejaví v porovnaní s rovnakou vidlou, kde bol jazdený 160mm rotor resp. 180mm. Image preto, lebo väčšina puberťáckych bikerov chce čo najväčšie zdvihy a čo najväčšie rotory, pritom sú im na dve veci. Proste sa im to páči a tam to hasne, no to je často kameň úrazu.

Jazdím, no dá sa to nazvať AM.EN a vážim 73kg cca ... napr. Berco váži cca 100kg a jazdí tiež 180/180 a mylsím, že už pohoda. (?)
13.06.2009 - 22:07:48
00
[quote=""]To o tej Side spomínal Jerry ... neoveroval som túto informáciu. Pravdepodobne však môže ale nemusí byť pravdivá. ... asi som to mal overiť


Chlapi prepacte tu SID z 203mm :oops: ! Mali ste pravdu ! Ja som sa pomylil s Rebou ta moze 203mm a ta SID-ka len 185mm a aj ked su skoro identicke tak tych 100gr. ma vplyv na tu potrebnu tuhost
13.06.2009 - 23:03:07
00
keyboard_arrow_up