Autor chcel povedat ze brzdy bohate stacia aj ked brzdny ucinok sa zevraj nerovna the one ktore su vraj fenomenalne, nemozem to potvrdit pretoze som ziadne nejazdil. V lese v zjazdoch som raz isiel HFX9 kde brzdny ucinok bol taky podobny len viac nepredvidatelny.Nove XT zas boli podobne predvidatelne ale vadila mi ta gumovost trochu. Mozno ta kusavost majitelov tych "lepsich" brzd zvadza k tvrdeniu ze ich idu lepsie ale nemozem potvrdit, avidy a the one som jazdil len po parkovisku.
Na M4 citim ci je kotuc mokry ci je zapraseny, citit co robi koleso. Takisto nema hubovity chod.
A dalsia vec ktora to vsetko vie radikalne zmenit su oblozenia, podotykam ze jazdim metalicke ebc gold stuff oblozenia ktore su tzv trvanlive, takze maju mensi ucinok a su menej kusave ale prakticky je nemozne ich zapiect. Vo vertikalach to chce riadnu silu do paky zabrzdit hmotu. Ale jak pisem vyssie,na DH ine oblozenie alebo vacsie brzdy ked oblozenie ma zostat.
12.06.2009 - 21:25:02
00
Moj tip-K24(18),su nekusave,dobre davkovatelne,niesu drahe a na to tvoje jazenie viac nez postacuju.Jazdim ich druhy rok a stacia aj na AM/EN.Ale ak mas dost prachov a chces top,ber The One a Elixiry tiez nevyzeraju zle,skusal som ich len trochu stiskat :] a fajn sadli do ruky a chod byt vyzeral tiez fajn,ale nejazdil som ich.


Naposledy upravil warzone dňa 13.06.2009 - 13:52:03, celkovo upravené 1 krát.

13.06.2009 - 13:16:52
00
o Elixiroch som cital, ze su dost kusave. Platnicky sa dotknu kotuca a pohybom packy o 2mm sa kusnu a nepustia. To by mi moc nevyhovovalo.
Potrebujem brzdu, ktora bude brzdit vacsiu drahu pohybu packy(ale zasa nie moc). Nie ze stlacim packu o pol centimetra a stojim. Sorry za vyjadrovanie, ale moc sa v terminologii ohladom brzd nevyznam :oops: (tomu sa nadava davkovatelnost?)
inak teraz mam Magura Louise Bat 2007
13.06.2009 - 13:27:48
00
Elixiry sú proste Avidy. Ako boli aj Juicy vždy kusavejšie, tak sú aj Elixir. Elixir je od Juicy však silnejší, no zárvoveň dávkovateľnosť účinku brzdnej sily je citlivejšia. To že kúšu je pravda a treba s nimi zaobchádzať citlivo, no niekomu by také gumové Shimano nesedelo pod prstami.

Elixíry jazdím 1 300 km, zatiaľ žiaden výrazný problém až na zle odvzdušnenú brzdu od výroby. Uvariť sa mi ich nepodarilo, (180/180mm rotory) vydržia vaic ako Juicy (Seven mi v niektorých situáciach už začínali vädnúť v porovnaní s Elixír).

Vybrať si musíš podľa toho čo Ti viac sedí, teda podľa toho čo píšeš skôr Formula ORO alebo Shimano, možno Magura alebo Hayes. Formule The One asi nie, to sú tiež pekné hryzadlá. :)
13.06.2009 - 13:45:52
00
Tak potom su tie K24/18 presne to,co hladas.Aj The One su uz tvrdsie,kusavejsie a Elixir zrejme tiez nespadol daleko od vsetkych kusaciek od Avidu(napr.Juicy...7micky na 203 kotuci ma po mojom chybnom najtvrdsom nastaveni prehodili cez rajdy).Okrem toho sa na K24/12 daju pekne nastavovat packy aby bol chod stlacenia dlhsi alebo kratsi+dalsie mierne nastavenie tvrdosti.
hehe pozeram lapierre,ze sme sa zhodli :)
13.06.2009 - 13:48:18
00
K24 / Oro Bianco / Oro Puro - su v niecom odlisne ci je to v podstate rovnaka brzda?
Mega / The One - brzdna sila je rozdielna ci porovnatelna?

nastavenia (je to spravne, ci sa mylim?):
K24, Oro Bianco, Oro Puro, Mega - nastavenie chodu packy, kedy ma zaberat (FCS)
The One - nastavenie chodu packy + vzdialenost od rajdov
13.06.2009 - 15:39:38
00
Medzi jednotlivými brzdami sú rozdiely v použitých materiáloch. K24 sú s FCS a s obyčajnými materiálmi, Bianco sú leštené a mylsím že majú kvalitnejšiu hadicu a titánove skrutky. Puro je tip top z ORO series, iný materiál ako u K24 a Bianca, najkvalitnejšie hadice, Ti skrutky najkvalitnejšia zmes v platničkách.

Obdobne to bude v porovnaní Mega a The One, takže ak Ti ide o peniaze ber nižšie modely.
13.06.2009 - 19:09:28
00
Hmm,ešte by som doplnil,The One nie sú kúsavé aspoň keď to porovnám s avidmi,sú oveľa citlivejšie čo sa týka dávkovania aj keď brzdný účinok je ďaleko vyšší.
14.06.2009 - 19:05:15
00
Áno Avidy sú viac kúsavé, no niekomu to proste vyhovuje. K brzdnému účinku Avidov len toľko, že Elixír ja na tom už trochu inak, dokonca aj dávkovateľnosť sa o niečo zlepšila.
14.06.2009 - 19:59:59
00
The One su cenovo trocha vyssie, tak z Formul to zatial vyhrava K24 v bielom :)
ozaj, medzi Elixir R a CR je rozdiel len v tom, ze CR ma navyse nastavovanie kedy ma zacat kusat, nic ine?
15.06.2009 - 15:58:25
00
Model 2009 CR vs R má ešte jeden rozdiel. To je banjo úchyt hadice na prasati. TEda na prasati sa dá hadica natočiť, čo je občás užitočné. Pre modely 2010 už bude aj R mať banjo.
15.06.2009 - 16:10:49
00
sorry este za jednu otazku - K18 vs K24 : K18 nema ziadne nastavenia, K24 ma len FCS -> Aky chod ma packa K18 oproti K24(kedy zacina kusat)? K18 zacina kusat asi tak ako K24 pri najkratsom chode(alebo pri najdlhsom/pripadne nieco medzi)?
To nastavenie mrtveho chodu nepotrebujem, aj tak to mam stale nastavene na najkratsi na sucasnych hydrach.
15.06.2009 - 16:25:52
00
na k18 sa da nastavit vzdialenost packy,kym sa uplne zakusnu mne ide packa taky 1.5cm, sice uz mam zbehane platnicky, ale oproti novym sa mi chod citelne takmer vobec nepredlzil,
inak nemozem neodporucat, mna vpoho brzdia na 200kach kotucoch
15.06.2009 - 17:16:45
00
skoro 2 sezona na hfx9 (dh ht),uplne spoko :) a.. kto nebrzdi vyhrava ;)
15.06.2009 - 18:28:13
00
keyboard_arrow_up