zdarek , chystam sa tento tyzden kupit novy bike a mam moznost vymenit prehadzovacku shimano XT za Sram X.9 . Co by ste mi odporucili?? Mimochodom bike je to tento : http://www.kubicasport.eu/produkt/1297/Haibike-Q-FS-SL-09/ ak to hra nejaku rolu...
18.06.2009 - 00:43:59
00
No ja by som si zvolil Sram..sa mi skrátka viacej lúbi ako to smiešne shimano.. :mrgreen:
18.06.2009 - 01:30:51
00
na jeseň som tam tiež kupoval bike a riešil som podobnú dilemu ... nakoniec som tam nechal Sram X9. Na starom biku som mal XT a bol som naň zvyknutý, tak mi nejaký čas trvalo kým som sa preorientoval, keďže to Shimano som mal s reverznou pružinou na prehadzke .. ale zvykol som si, a to tam mám radenie obyčajné Deore a nie XT.
Funkčne je to podľa mňa úplne jedno, aj jedno aj druhé šlape spoľahlivo ak to máš dobre nadstavené. Jediná výhoda Shimana ktorý na Sram X9 postrádam je to, že na radiacich páčkach nemajú ukazovateľ zaradeného prevodu tak musím občas očami prebehnúť na na kazetu aby som videl kde som :oops: ...keď už nevládzem
18.06.2009 - 06:35:36
00
aha ... no tak to je myslim minus pre tu X.9 ... by som mal asi pocit ze niesom v kontrole :D myslim teda ze tam necham tu XT . teda ak mi to este nechce niekto vyhovorit ... :D
EDIT: a co porovnanie ovladatelnosti ? myslim pozicie paciek a tak ... pristupnost...


Naposledy upravil Pistino01 dňa 18.06.2009 - 12:33:12, celkovo upravené 1 krát.

18.06.2009 - 12:24:45
00
rec bola o prehadzovacke, nie o packach a ukazovateloch, ak sa nemylim...ukazovatele ti zostanu, salter s tym nema nic spolocne...
18.06.2009 - 12:30:48
00
By som chcel vidieť, ako by si nechal Shimano radenie a nahodil Sram šalter. :D
18.06.2009 - 12:33:44
00
no tak dufajme ze ostanu... lebo rad by som tam mal aj ukazovatele...
aj ... sa mi to nejako nezda malo by sa to cele menit .
nuz ale to je jedno. ak ma niekto skusenost tak , aka je pristupnost paciek pri vyssie spominanich prehadzkach ?
18.06.2009 - 12:35:55
00
No malo by sa. Ku Sram radeniu jedine Sram šalter, ku Shimano radeniu jedine Shimano šalter. Ak chceš, aby ti to fahčilo normálne. Prešmyk hocijaký.

X.9 radenie som neskúšal (pred vyše rokom asi 3 min.), XT radenie som skúšal na minuloročnom Sport life a vôbec ma neoslovilo (neponúklo mi výrazne lepšie správanie oproti môjmu Deore). Preto pri dileme, čo nahodiť namiesto starého radenia (Deore), som XT vylúčil, z páčok pripadalo do úvahy jedine nové Deore (odraďovanie už aj palcom). Nakoniec pre mňa najvhodnejšie som vyhodnotil X.0 gripshift. Kukni obe (v shope na biku, u kamoša) a na riešenie prídeš aj sám.

EDIT: chachááá :D


Naposledy upravil tmax dňa 18.06.2009 - 13:18:02, celkovo upravené 2 krát.

18.06.2009 - 12:50:42
00
XT šalter neskombinuješ so Sram radením a naopak pracujú v inom pomere

//tmax bol rýchlejší
18.06.2009 - 13:02:17
00
reci typu XT ti neponukne lepsiu funkcnost oproti Deore su pravdive.
Su ale pravdive tak na zaciatku sezonu. Po prvej odjzadenej sezone sa XT radenie sprava stale rovnako ako v prvy den kupy pomaly zatial co Deore sa pomaly ale iste zacina lucit s pojmom vyborna spolahlivost

X9 vs XT.
Sram - lahsia nastavitelnost, odolnejsie voci zaneseniu sa blatom (nedrzi sa na nom tolko blata ako na shimano salteroch), zero loss travel technologia - kolko stlacis packu tolko sa potiahne aj lanko co by malo mat za nasledok rychlejsie radenie v praxi ale nevidno rozdiel oproti XT.

XT - spolahlive ale podstatne volnejsia pruzina na prehadzovacke co zaprcinuje caste buchanie saltru o ram, moze sposobit rozstelovanie saltru, rad sa zanesie blatom a obcas v takej situacii neradi uplne spolahlivo. vyhodou je ale cena ktora je nizsia ako pri X9

Napriek tou ze som zarity SRAMista tak na jednom aj druhom biku jazdim Shimano. Nastastie obidvoje packy sa daju radit uz pomocou dual drive systemu, cize len palcom a tak nemusim skladat prsty z gripov pri radeni ale staci jeden palec :) a tak nemam momentalne potrebu menit za SRAM
18.06.2009 - 13:24:03
00
ale stale som taky neisty lebo bike objednavam , nekupujem ho osobne , a bojim sa ze zmenia len šalter a ne paky . a ked to doseru tak co so zmenou ? poslu mi tam nejaky doklad o kupe bo daco ? bo este nikdy som si neobjednaval bike na dobierku ... :oops:
EDIT: takze v skutku ta XT je praktickjsia pri radeni ? co ? tak teda asi ostanem pri nej ...


Naposledy upravil Pistino01 dňa 18.06.2009 - 13:33:01, celkovo upravené 1 krát.

18.06.2009 - 13:26:32
00
myslel som to tak, ze radenie mu moze dat napr. X-7, ale pravdupovediac som sa nad tym vobec nezamyslal, takze ste si ma pravom vychutnali :oops:
18.06.2009 - 13:26:49
00
rec bola o prehadzovacke, nie o packach a ukazovateloch, ak sa nemylim...ukazovatele ti zostanu, salter s tym nema nic spolocne...


soryy, to som si nevšimol ...myslel som že kompletná výmena, tak ako som mal možnosť vymeniť to ja ...
Určite by som nekombinoval Shimano a Sram ... jedna značka = jedna technológia = malo by to fungovať najlepšie.
A s tým že by XT bolo horšie ako X9 by som sa netrápil .. nevyskúšaš, neporovnáš, nevieš ... čo oko nevidí srdce nebolí. Tri roky som jazdil kombináciu Deore radenie + XT prehadzovačka a stačilo ju len pravidelne čistiť, mazať reťaz a neohnúť pätku ... nemal som problém.
18.06.2009 - 14:34:39
00
no co ... objednal som ten Sram X.9 dufam ze som nespravil chybu . uvidim az ked skusim :D ale neplatim zan nic lebo je to na novom bike a je tam moznost vymeny v cene . takze no uvidim ...
EDIT : a chyba bola vo mne ... napisal som len prehadzovac ... ale vskutku je to radenie aj prehadzovac... sorry nevsimol som si to na tej stranke :oops:
18.06.2009 - 15:18:00
00
Nech Ti slúži :idea: :wink:
18.06.2009 - 18:44:19
00
keyboard_arrow_up