Sulov 2009 - vzor praveho nefalsovaneho srotovneho v praxi
Vysledky: nie vsetkemu verim, ale vsak su neoficialne
21.06.2009 - 07:00:51
00
Nedokázal som večer sadnúť k počítaču a napísať to čo cítim po absolvovanom maratóne, únava bola príliš veľká. Veď po príchode domov každý z nás dával domov blato z oblečenia a potom šup s tým do práčky. A vybaliť si kopec premočených a špinavých vecí.

Počasie nám tentoraz všetko pokazilo. Naozaj s približovaním sa k Súľovu sme si mysleli - len blázon by sa postavil na štart! Ale davový efekt zafungoval, keď ostatní idú, tak aj ja. Čo som horší? A po štarte si hovorím, stačí vyšľapať na Súľov Hradná a otočím to. A tak šlo až do okamihu, kedy sme sa zmenili na zablatené "divé svine", bez urážky. Potom to už bolo jedno. Trikrát som sa vyváľal v blate, rozthol lanko prešmyku, brzdové doštičky som mal našťastie v poriadku, ale cítil som, že poctivo odchádzajú. Bahenným kúpeľom som sa prešmýkal až nad Súľov a zotrvačnostou došiel do cieľa. Klobúk dole všetkým, ktorý svoje trasy absolvovali a je jedno ako došli/nedošli do cieľa. Takýto upršaný maratón som ešte neabsolvoval...

Organizátori si zaslúžia odo mňa len pochvalu. Značenie na polmaratóne bolo v poriadku, konečne som si vychutnal aj občerstvovačky, sily neskutočne odchádzali. Prvýkrát som mal možnosť registrovať povzbudzujúcich na trati, asi zatiaľ najlepšie v Súľove. V cieli perfektné teplé sprchy. S umývaním bikov to trvalo dlho, Majko z klubu mi ponúkol, že vystojí frontu a ja klepajúci sa od zimy som sa utekal rýchlo umyť a prezliecť. Vydávanie jedla bolo veľmi rýchle. Všade bolo vidieť obrovskú snahu organizátorov, ale keď si príroda povie NIE, tak sa proste nedá. Aj tak som prekvapený koľko ľudí ostalo do záveru na vyhlasovanie výsledkov a tombolu.

Z fóristov som na trati bol s Charliem, TIRákom Žinom, v cieli s Alennou zdravoťačkou, Icemanom, RaBom, Base, Šikmom, Saldi, Assouvim...
21.06.2009 - 07:28:34
00
Organizácia super,počasie už menej super ale došiel som. Síce len 25km no posledných 5km už som mal dosť. Škody žiadne iba pokazený tachometer pred štartom a 2 pády samozrejme do blata.
PS. toľko blata som na sebe hádam ešte nemal
a ak má niekto foto s číslom 667 nech mi ju pošle na marekrig@zmail.sk
21.06.2009 - 08:12:46
00
Prosím Vás kde ste našli výsledky? Ja sa k nim nemôžem dopátrať :oops:
21.06.2009 - 08:38:14
00
výsledky: http://cyklo.sao-tatry.sk/2009/samostatne/sulovsky/index.php?kam=2
21.06.2009 - 08:41:14
00
Ďakujem :)
21.06.2009 - 08:50:43
00
Tak na štart som sa postavila aj ja a celkom som sa tešila, lebo blatko milujem. Vyhovuje mi to viac ako horúčavy. Išla som len 25 km, tak sa to dalo v pohode zvládnuť.Zjazdy boli super, až na to blato v očiach, keď som občas nič nevidela a po druhom zjazde už bolo zbytočné stláčať brzdové páky, keďže nebola žiadna odozva. Spadnúť sa mi podarilo iba 3 krát, ale stálo to za to. Nohy mám pekne dobité. Ale aj napriek tomu, bol to pre mňa pekný maratónik. Najviac mi bolo ľúto organizátorov na trati, stáť celý deň v tej zime a daždi, majú môj obdiv.
21.06.2009 - 09:09:40
00
Kratke video startu druhej vlny: http://www.youtube.com/watch?v=W6UNt6WLYqY
21.06.2009 - 09:20:21
00
Nedokázal som večer sadnúť k počítaču a napísať to čo cítim po absolvovanom maratóne, únava bola príliš veľká. Veď po príchode domov každý z nás dával domov blato z oblečenia a potom šup s tým do práčky. A vybaliť si kopec premočených a špinavých vecí.

Počasie nám tentoraz všetko pokazilo. Naozaj s približovaním sa k Súľovu sme si mysleli - len blázon by sa postavil na štart! Ale davový efekt zafungoval, keď ostatní idú, tak aj ja. Čo som horší? A po štarte si hovorím, stačí vyšľapať na Súľov Hradná a otočím to. A tak šlo až do okamihu, kedy sme sa zmenili na zablatené "divé svine", bez urážky. Potom to už bolo jedno. Trikrát som sa vyváľal v blate, rozthol lanko prešmyku, brzdové doštičky som mal našťastie v poriadku, ale cítil som, že poctivo odchádzajú. Bahenným kúpeľom som sa prešmýkal až nad Súľov a zotrvačnostou došiel do cieľa. Klobúk dole všetkým, ktorý svoje trasy absolvovali a je jedno ako došli/nedošli do cieľa. Takýto upršaný maratón som ešte neabsolvoval...

Organizátori si zaslúžia odo mňa len pochvalu. Značenie na polmaratóne bolo v poriadku, konečne som si vychutnal aj občerstvovačky, sily neskutočne odchádzali. Prvýkrát som mal možnosť registrovať povzbudzujúcich na trati, asi zatiaľ najlepšie v Súľove. V cieli perfektné teplé sprchy. S umývaním bikov to trvalo dlho, Majko z klubu mi ponúkol, že vystojí frontu a ja klepajúci sa od zimy som sa utekal rýchlo umyť a prezliecť. Vydávanie jedla bolo veľmi rýchle. Všade bolo vidieť obrovskú snahu organizátorov, ale keď si príroda povie NIE, tak sa proste nedá. Aj tak som prekvapený koľko ľudí ostalo do záveru na vyhlasovanie výsledkov a tombolu.

Z fóristov som na trati bol s Charliem, TIRákom Žinom, v cieli s Alennou zdravoťačkou, Icemanom, RaBom, Base, Šikmom, Saldi, Assouvim...


Kamarát Jarkoza

Prílohy:

Komentár súboru: Jarko
Sulov_09_ 299.JPG
Sulov_09_ 299.JPG 496.06 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2009 - 09:22:23
00
Len pár viet odo mňa.
Pre mňa sú všetci tí, čo nastúpili na štart a absolvovali pretek "akční hrdinovia".
A Slavo? Ten u mňa absolvoval štátnice na vysokej škole managovania cyklomaratónov.
Dávam dole klobúk pred ním a jeho teamom, nakoľko zvládnuť podujatie na tejto úrovni za
podmienok, ktoré vládli včera, si žiadalo enormné nasadenie. A zvládli ste to podľa mňa na výbornú.
Slavo, si dobrý!!!
21.06.2009 - 09:47:14
00
Len tak

Prílohy:

Sulov.01.jpg
Sulov.01.jpg 89 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2009 - 09:49:23
00
Blato, blato a ešte raz blato. Začiatok po ceste to bola len taká jemná sprcha. Do sedla pod Markom to bol všetko OK a po zjazde do Bodinej to už bolo asi každemu jedno ako vyzerá a začal sa boj o prežitie. Mne odišli brzdové klátiky už pri zjazde do Súľova a chcel som to zabaliť. Ale morál ešte fungoval a navyše mi ušli parťáci. Tak som išiel ďalej. Do kopca všetko OK, ani sily nechýbali, ale dolu kopcom nikomu neprajem ten pocit keď stláčaš brzdové páčky nadoraz a bike sa rozbieha rýchlejšie a rýchlejšie. Ešte že tie lúky boli také široké a mohol som využiť aj jazdu do protisvahu a brzdenie nohami. Zabalil som to na bufete v Hrabovom. Ďalej by to bola už samovražda. Späť som sa vrátil po ceste - už bez bŕzd. Ešteže je Súľov do kopčeka. Chcel som z trate stiahnuť aj môjho Miša ale ten za zaťal a nechcel ísť. Po šiestich hodinách došiel do cieľa. Klobúk dolu pred 16 ročným chalanom. Posledný zjazd z Roháčskeho sedla až do Súľova však už tiež išiel pešo. Takže ma čaká výmena brzdových klátikov aj na jeho biku.

Jarkovi posielam fotku baníka po dennej smene. Ten úsmev mu asi nikdy nezmizne. Je to nezmar.

Prílohy:

Jaroza.JPG
Jaroza.JPG 361.6 KiB thumb_up0thumb_down

Baníci-parťaci.JPG
Baníci-parťaci.JPG 407.14 KiB thumb_up0thumb_down

Môj Mišo.JPG
Môj Mišo.JPG 374.41 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil soson dňa 21.06.2009 - 10:52:05, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2009 - 10:07:13
00
klobuk dole vsetkym co dosli ....ja som sa zlucil s rolou fotografa ,tak to dnes spracujema dam link na galeriu... :twisted:
tu par vzoriek

Prílohy:

DSCF4819.JPG
DSCF4819.JPG 169.49 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4792.JPG
DSCF4792.JPG 165.97 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4787.JPG
DSCF4787.JPG 169.88 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4778.JPG
DSCF4778.JPG 207.35 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4760.JPG
DSCF4760.JPG 116.77 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4739.JPG
DSCF4739.JPG 134.58 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4729.JPG
DSCF4729.JPG 154.56 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4712.JPG
DSCF4712.JPG 167.46 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4683.JPG
DSCF4683.JPG 126.21 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF4653.JPG
DSCF4653.JPG 160.83 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2009 - 10:14:16
00
..žužu 11 paráááda. :lol: .....Eli 39 supéér 8) fa-ri ..dsf...iceman dsf :?: čo to :wink:
21.06.2009 - 10:39:55
00
Už v piatok od 11 večer som počúvala ako dážď klopká na strechu a pre istotu som sa budila každú hodinu, či si to náhodou nerozmyslel s tým pršaním...ale nie a nie si dať povedať. Nakoniec v sobotu ráno sme náš 3členný tím premiestnili do súľova, ďaleko sme to nemali keďže sme šli z jablonového, ale už v súľove boli chalani mokrí, ja šikovnejšia som bola lepšie na tom. Ale keď som stála na šterte som si hovorila, ty sprostá, čo tu robíš v tom blate a daždi, najprv som myslela, že po tom 17km okruhu to zabalím v súľove a kašlem na to, ale davová psychóza zaúčinkovala, ukázalo sa, že aj celkom slušne viem plávať v tom bahne s bicyklom pod nohami, tak bolo všetko jasné :) Na súľovskom som bola prvý krát, počasie síce nevyšlo, ale všetko ostatné bolo super :) značenie, občerstvovačky, ochotní dobrovoľníci, kt. mi dávali blato z kufrov von, aby som nezjazdovala s nohami vo vzduchu :) A pocit po dojazde do ciela? Úplne perfekný, že som to zmákla a nezabalila!!! Bicyklu som sa už ospravedlnila za to blato, nové platničky tiež bude musieť dostať:) Ale inak bez inej ujmy.

Prílohy:

Komentár súboru: V cieli po mojom prvom maratóne v tak extrémnom počasí
užu v cieli.JPG
užu v cieli.JPG 63.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tomáš 39.!!! iný makač, som sa musela sama brodiť tým bahnom
tomáško v cieli.JPG
tomáško v cieli.JPG 129.56 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2009 - 10:43:25
00
keyboard_arrow_up