Jj, Formulky uz mam doma na terajsom bajku, nan by som potom vratil juicy3 ktore tam boli original. Ved to, ze to vychadza podozrivo dobre, preto sa mi to zda divne :D Akurat sa mi na koloshope moc nedarilo najst 34.9mm sedlovku..
23.06.2009 - 13:22:01
00
Cena je pekná práve vďaka lacnému rámu, inak by to už nebolo tak výhodné. Tá hmotnosť sa mi nezdá :wink: .
23.06.2009 - 13:33:38
00
Jj, prave tam je tych 800E usetrenych.. No nezda sa ani mne:) Niektore tie vahy su tam odhadom, snazil som sa ale skor nadhodnocovat ako naopak. Ale tak pol kila hore dole.. Ja mam 10kil nadvahu takze par gramov na bajku samotnom sa uz strati :D
23.06.2009 - 13:45:41
00
ta vaha je len papierova. treba na nu rychlo zabudnut ;)
ja mam biek vyskladany s komponentami este lahsimi ako tie ci si pisal ty, a som na cca 13,5kg. este viem zhodit ako som pisal na tlmici a kolesach ale tak ci tak sa pod 13kg dostat neda.

v kazdom pripade si si to vyskladal pekne a presne tak by som si to aj ja riesil kebyze idem skaldat fritzza od zakladov...
23.06.2009 - 15:10:10
00
Hehe, trochu mi odlahlo ked ste mi to odsuhlasili :)

Uvazujem este nad jednou vecou a to, ze kedze by som ho skladal od zakladov, ci tam rovno nedat xtr (alebo X.0 + xtr kluky a presmyk?).. Ak by som ho totiz chcel vylepsovat neskor, tak by sa to cele dost podstatne predrazilo.. Sram mam aj na terajsom bajku a zatial maximalna spokojnost.

Iny pohlad je, ci mi je to treba.. Jazdim len pre radost, takze ziadne zavodne ambicie ani nic podobne.. Viete odhadnut, aky by tam bol ubytok hmotnosti a prirastok ceny :) ?
23.06.2009 - 15:24:00
00
Ten smart sam dozadu mysliš vážne ? :?
23.06.2009 - 15:46:46
00
Priznam sa, ze vyberu plastov som venoval asi 10 sekund, v tejto faze to myslim nie je az take podstatne, kedze je to spotrebny tovar.. Skor by som teda uvital nazor co namiesto neho :wink:
23.06.2009 - 15:52:42
00
fat albert alebo niečo podobné agresivnejšie lebo ten smart sam je tak maximalne na XC
23.06.2009 - 15:54:15
00
Hmm,keby si tam hodil vidlu Fox 36 Float ušetril by si skoro pol kila na váhe :mrgreen:
23.06.2009 - 18:06:17
00
tu vidlu nedoporucujem .... a s tou gramarinou to netreba prehanat :) .... ked pride kiril 2 tak sa moze ta gramarina vypomstit :mrgreen:
23.06.2009 - 18:34:44
00
Dusan co ta vidla, preco nedoporucujes...

no a k tomu co je napisane vyssie, nie je to zle ale mne to prijde taka konfiguracia ako ked to sklada chrt co sa chce vozit po lesoparku.... :-) pokial by si na tom chcel jazdit nieco co tomu biku viac pristane tak ja by som zvolil kluky SLX dvoj placku s rokacom (daju sa kupit za 100E, kolko vazia neviem ale asi 900-1000g), to XTR co tu niekto spominal to bol teda gol ale sak preco nie (ak mas vela penazi naviac... ale to asi nemas ked setris uz na rame) dalej vidlu wotan preco nie, (neskusal som ju), dal by som tuneneho duroluxa za 350E, chodi luxusne a vazi tusim 2.3kg, zdvih si mozes objednat aky potrebujes do 180mm, ma vyborne pouzitelne znizovanie zdvihu.
23.06.2009 - 19:04:50
00
A preco nie Float 36?Vraj je nielen lahsi,ale aj citlivejsi ako Talas 36...!A znizovanie zdvihu?Malokto sa s tym hrajka pocas jazdy.
Inak Fat Albert nedoporucujem :roll: neviem ake su tie nove ale s tymi starsimi nemam moc dobre skusenosti (vid.obr.) Teraz testujem Mountainkingy 2,4, su lahucke ale tiez vyzeraju dost makke.
A kluky XTR v pohodicke,nielen ze su pekne,ale sa aj nimi da usetrit celkom dost na vahe :idea: Na AM/EN v pohode.

Prílohy:

IMG_1030x.jpg
IMG_1030x.jpg 283.69 KiB thumb_up0thumb_down

23.06.2009 - 19:08:51
00
K tomu nahananiu gramov.. Nejde mi o kazdy jeden gram, aby som na tom bajku chrtil, nechcem ale ani aby mal 15kil.. K tym komponentom som pisal vahy skor pre info k debate ktora bola predtym.

Ropa: Mas pravdu, xtrko su pre mna vyhodene peniaze, radsej za ne budem chodit jazdit kade tade po slovensku :) xtr kluky su proti xtckam lahsie o 80 gramov, co je pri tych mojich 10kilach navyse smiesne:) + nehovorim o tom, ze nosim na chrbte 5kilovy batoh..

wotan vs durolux: http://www.bike-forum.cz/upload/users_lib/6677/forum/gabeln-en-lyricwotandurolux.jpg
jazdil ich niekto obe, ze by vedel porovnat? Vie mi niekto vysvetlit tie grafy?
Na stranke tuning-testu je pri duroluxe uvedeny zdvih 140-180mm, to je uz na mna celkom dost, o objednavani nizsich zvihov som zmienku nenasiel.. Rovnako na webe som na tu vidlu nasiel rozne, nie vzdy pozitivne ohlasy.

Co sa prachov tyka, nie som taky bohaty, aby som si mohol dovolit kupovat lacne veci.. ;)
23.06.2009 - 20:02:11
00
Zdvihy sa daju posunut na 120-160 :wink: podla priania.
A aj rozsah zmeny sa da zvecsit, vsetko polda priania.
23.06.2009 - 20:51:29
00
Z grafov sa dajú vyčítať viaceré veci, no sú veľmi malé a je to ťažko čitateľné.

Najlineárnejšia z nich bude RS Lyrik, za ňou Wotan a potom Durolux. Ten je celkovo podľa grafu menej citlivý, napr. pri sile 1500N bude Wotan vo zdvihu cca 140mm no Durolux bude niekde na 120mm. Durolux bude vhodnejší na väčšie skoky a tvrdšie jazdenie, je to pôvodne predsa FR vidla so 180mm zdvihom.

Ďaľší rozdiel je medzi vidlicami pri znížení zdvihu, u RS sa vlastne ani zdvih znížiť nedá. Wotan po znížení dosť zmäkne a neubde problém dať doraz na vidlici. Teda túto funkciu by som využívla len pri uphille. Durolux má v tomto malú výhodu, že progresivita pri znížení narastie a teda bude sa dať jazdiť plnohodnotne aj tých 120mm. Táto funkcia však u týchto vidlíc nie je rozhodujúca, určuje len rozdiely, nakoľko so zníženou vidlicou nebude asi nik jazdiť naplno.

Najnižší odtrh má jednoznačne z týchto vidlíc Wotan, to znamená, že bude najlepšie žehliť drobné nerovnosti. Podľa hodnôt odhadujem, že Wotan je pod hranicou odtrhu 5kg, RS a Durolux sú niečo vyše 5kg. Teda Lyrik a Durolux budú v odtrhu podobné.

Posledná je asi hmotnosť, tu jednoznačne vyhráva Lyrik, za ňou Wotan a ako posledná je Durolux, nakoľko je to pôvodne na 180mm zdvih stavaná vidlica je to logické.

Chcel by som podotknúť, že toto je originálny Durolux a graf upraveného Duroluxu od Milana by vyzeral trošku inak a pravdepodobne by v teste aj vyhral. Ideálne by bolo mať grafy vo väčšom merítku a preniesť ich do Milanových podkladov a porovnať napr. s nejakým grafom jeho Duroluxu a tam by bolo pekne vidno rozidely. Myslím však, že každá vidlica z tých v teste má svoje + aj - .

Roman kritiku do potom maliu. :twisted:


Naposledy upravil Lapierre dňa 23.06.2009 - 21:48:16, celkovo upravené 3 krát.

23.06.2009 - 21:20:48
00
keyboard_arrow_up