Z grafov sa dajú vyčítať viaceré veci, no sú veľmi malé a je to ťažko čitateľné.

Najlineárnejšia z nich bude RS Lyrik, za ňou Wotan a potom Durolux. Ten je celkovo podľa grafu viac progresívny, Wotan je na tom o kúsok lepšie, teda pri sile okolo 1500N bude Wotan na cca 140mm no Durolux bude na 120mm. Durolux bude vhodnejší na tvrdšie jazdenie a väčšie skoky, napokon je to pôvodne vidla na FR so 180mm zdvihom.

Ďaľší rozdiel je medzi vidlicami pri znížení zdvihu, u RS sa vlastne ani zdvih znížiť nedá. Wotan po znížení dosť zmäkne a neubde problém dať doraz na vidlici. Teda túto funkciu by som využívla len pri uphille. Durolux má v tomto malú výhodu, že progresivita pri znížení narastie a teda bude sa dať jazdiť plnohodnotne aj tých 120mm. Táto funkcia však u týchto vidlíc nie je rozhodujúca, určuje len rozdiely, nakoľko so zníženou vidlicou nebude asi nik jazdiť naplno.

Najnižší odtrh má jednoznačne z týchto vidlíc Wotan, to znamená, že bude najlepšie žehliť drobné nerovnosti. Podľa hodnôt odhadujem, že Wotan je pod hranicou odtrhu 5kg, RS a Durolux sú niečo vyše 5kg. Teda Lyrik a Durolux budú v odtrhu podobné.

Posledná je asi hmotnosť, tu jednoznačne vyhráva Lyrik, za ňou Wotan a ako posledná je Durolux, nakoľko je to pôvodne na 180mm zdvih stavaná vidlica je to logické.

Chcel by som podotknúť, že toto je originálny Durolux a graf upraveného Duroluxu od Milana by vyzeral trošku inak a pravdepodobne by v teste aj vyhral. Ideálne by bolo mať grafy vo väčšom merítku a preniesť ich do Milanových podkladov a porovnať napr. s nejakým grafom jeho Duroluxu a tam by bolo pekne vidno rozidely. Myslím však, že každá vidlica z tých v teste má svoje + aj - .
23.06.2009 - 21:29:12
00
Mam durolux sice iba kratko ale zhrniem to asi takto.
Doteraz som mal rebu 100 mm a teraz mám pocit že mám rebu 160 mm, chodí to krásne rozdiel je iba vo váhe.
23.06.2009 - 21:33:49
00
Mam durolux (tunenu od milana) sice iba kratko ale zhrniem to asi takto.
Doteraz som mal rebu 100 mm a teraz mám pocit že mám rebu 160 mm, chodí to krásne rozdiel je iba vo váhe.
23.06.2009 - 21:34:28
00
Lapierre: Ked to porovnas aj s ohladom na vykon/cena, tak Wotan alebo Durolux (upraveny)?
23.06.2009 - 21:43:38
00
Myslím, že by vyhral Durolux, každopádne hmotnosť hovorí proti.

Ešte by som počkal na Romana a jeho názor, no myslím že bude podobný. Len či tu zablúdi? :)
23.06.2009 - 21:45:34
00
SLX vs XTR kluky 110gr. Pozrite do sekcie ku gramarom, vazili to, tym u mna nejake tuzby po XTRku na AMEnbajk opadli.
23.06.2009 - 21:54:34
00
Fat alberty - odpadavanie pinov - iba stare verzie do polky sezony 08. Nove Fat Alberty tento problem nemaju. Vaha je vsak stale rovnaka. A tak s Fat Albertami a dusou na ne urcenou sa ani z daleka nedostanes pod 14kg pri vybave aku si pisal.
Ja mam 2.25 Rocket Rony a jazdim ich 80% casu. Ked viem ze idem niekam kde by Rocket Rony mohli byt skor nevyhodou ako vyhodou tak prezujem Fat Alberty.

Wotan vs Durolux vs Lyrik - vsetci tu ospevuju vytunovany Durolux. Asi je ta vidlica naozaj citliva aj pri malych nerovnostiach. A je uzasne nastavitelny zdvih pri com si zachovava rovnaku funkcnost atd atd... Ale mozete mi niekto povedat ci niekto tu vidlu jazdi uz dlhsie ako rok, a ci spolahlivost tej vidlice je na takej urovni ako pri Lyriku alebo Wotanoch alebo aj Foxach? ASi ani moc nie ze? Neviem ja osobne by som Durolux v zivote do ruky nechytil nech je hocijak vytunovana. Proste Suntouru nedoverujem.
Takisto mi pride hodne neferove porovnavat vytunovanu vidlu s klasickymi Retail verziami ostatnych vyrobcov. Myslim ze keby si niekto dal vytunovat Lyrika, Wotana alebo Foxu tak Durolux opat taha za kratsi koniec.
Tvrdenia ze jadzil som rebu a teraz mam vytuneny durolux a je to ako keby som stale jazdilö rebu len so 160 zdvihom. Ehm. Mozno keby si skusi Lyrika, alebo Foxu tak by vravel to iste :)
Co sa tyka Wotan je to asi najcitlivejsia vidla so 160mm zdvihom momentalne na trhu ale bohuzial aj najlinearnejsia. To vsak pri obycajnom jazdeni cloveku nevadi a ked sa rozhodne ist skakat nejake veeelke veci tak si ju proste dofukne a je po probleme.
Moja volba je jednoznacne Wotan.
Uvidime ake budu 2010 Foxy kde ma byt nove FIT tlmenie ake je aj vo Fox 40kach. Je ale jasnez ze ceny budu asi nie pre smrtelnikov.

XTR vs XT - ziadny funkcny vyznam. mozno akurat pri packach kde mozes radit nizsie aj o viac ako jeden prevod :) zda sa mi ze XT packy to este nemaju. inac je to ale cisto poozerska zalezitost.

Takisto sa nenechaj nahovorit na veci ako naco vidlu so znizovanim zdvihu. Na Fritzza proste vidlu so znizovanim zdvihu vyuzijes skoro furt. Je to neporovnatelne ako sa slape ked mas plny zdvih a ked mas znizeny na 130mm alebo 100mm.

Takze tolko moje postrehy, cloveka ktory jazdi Fritzza, jazdil Lyrika, Foxu, skoro vsetky Schwalbe plaste od Racing Ralpha az po Big Betty, XTRko. (pre tych co budu rypat, to sa nechvastam ale snazim sa naznacit ze viem o com hovorim)
24.06.2009 - 09:02:31
00
Prave som sa docital ze na Wotane sa daju pouzit iba 203 a vacsie kotuce, je to pravda?

"Brake caliper mounting is done via posts and will only accept 203 mm or bigger rotors."

http://www.pinkbike.com/news/Magura-Wotan-review-2008.html
24.06.2009 - 09:26:53
00
Prave som sa docital ze na Wotane sa daju pouzit iba 203 a vacsie kotuce, je to pravda?
"Brake caliper mounting is done via posts and will only accept 203 mm or bigger rotors."

Vari by si chcel menšie rotory? Zrejme je to kvôli 203mm rozmeru PostMount uchytenia na nohe, pretože neexistuje adaptér z 203mm na menší rotor ...

Evo, hodnotíš tie vidlice všeobecne a zaujato :wink: . Záleží na preferenciách jazdca, ktorej by mal dať prednosť. Upravený Durolux sa bude správať rovnako, každý kus, čo sa nedá povedať o továrenských kusoch. Prifúknutím Wotana kvôli skokom prídeš o časť citlivosti. Znižovanie zdvihu nemusí byť požiadavkou od každého. A otázka ceny vs. prestíž značky je tiež individuálna.
24.06.2009 - 10:49:52
00
ano som zaujaty voci duroluxu. Ale kvoli comu? Kvoli neslavnej kvalite, alebo skor slavnej nekvalite, Suntour produktov. Bohuzial.

Este raz pripominam porovnavajte vytunovane vidlice s vytunovanymi !!! Lenze to by uz bolo asi o inom ze.
24.06.2009 - 10:58:44
00
hmm tunovany durolux=10k, netunovany lyrik alebo wotan=20-25k
ak setrim prachy a dostanem priblizne podobnu kvalitu tak ma zmysel porovnavat.. aj keby durolux vydrzal len polovicu toho co ostatne dve..
24.06.2009 - 11:33:07
00
neviem kde nakupujes ale cena 20-25k za wotan alebo lyrik. :shock: :lol:
Wotan Lyrik sa daju zohant nove okolo 15k
24.06.2009 - 11:37:11
00
Tiez by ma zaujimali nazory a skusenosti so suntourmi po dlhsej dobe tvrdeho pouzivania-spolahlivost a odolnost. Cenovo to vyzera viac nez dobre a ja na znacku nedam dolezita je funkcnost. Ale zas o tej znacke je to relativne, boli doby ked sa suntour vyslovovalo v jednej rovine so shimanom, len to uz bude 20rokov a neboli to vidly :D

U mna teraz vedie pruzinovy lyrik alebo keby boli money tak DUC32. uvidime co zvolime.
24.06.2009 - 11:47:01
00
Suntour určite kvalitou nie je to čo býval. Teda vyššie modely dokážu jednoznačne konkurovať aj vidliciam napr. od RS. Materiálovo je napr. taký Epicon na tom lepšie ako nejaká Reba/Revelation. Podobá sa skôr na Fox. Najnovší Epicon 09 je po úpravach o niečo lepší ako upravený Talas (32). Uvidíme čo prinesie FIT medzi 32mm Foxy, tam očakávam najväčšiu zmenu, u 36mm verzií sa systém až tak radikálne pravdepodobne nezmení. Teda najviac asi hlavne citlivosť vidiel. To však vedia najlepšie lišiaci a ukáže to prax. :)

Suntour by som teda rozohdne nepodceňoval, Durolux asi jazdí málokto no Epiconov tu jazdí dosť ľudí a problémy nie sú, práve naopak. Nevýhoda Duroluxu (aj upraveného) je váha, je to 180mm vidla a tam bude vždy strácať medzi týmito tromi. Ale jednoznačne ak Durolux, tak od Milana.


Wotan je veľmi dobrá vidla, nejazdil som ju no v rukách som ju mal. Citlivosťou je na tom veľmi dobre a určite to nie je vidla na skoky svojím priebehom zdvihu, to tu už bolo spomenuté.

Pružinový Lyrik tiež nie je zlá voľba, no ten bude +- hmotnosťou na tom ako Wotan. Ak pružinu, uvažoval by som ešte Van.
24.06.2009 - 11:57:46
00
Van je alternativa, nema znizovanie a stve ma ze tam pchaju tulio system.
A len moj subjektivny pocit je ze spolahlivostou za lyrikom zaostava.
24.06.2009 - 12:06:26
00
keyboard_arrow_up