Dnes som to uz vyskusal, ale nie priamo stahovanie z EDGE 705 ale iba rucne nahratie txc suborov na stranku. Vyzera to dobre musim uznat, a aj tie exporty do GPX sa mi pacia. Uvidim co to urobi ked budem nahravat treningy za 10dni :D
06.07.2009 - 14:14:29
00
Dnes som to uz vyskusal, ale nie priamo stahovanie z EDGE 705 ale iba rucne nahratie txc suborov na stranku. Vyzera to dobre musim uznat, a aj tie exporty do GPX sa mi pacia. Uvidim co to urobi ked budem nahravat treningy za 10dni :D


Ja takisto uz pouzivam len Connect. Paradna je tvorba cielov, normalne to nuti cloveka jazdit a prekonavat sa... Cele rozhranie sa da prehodit do cestiny, aj ked niektore preklady su tak mylne, ze je lepsie ostat v anglictine. Vraj by mala byt zanedlho aj slovencina (Mygarmin ju uz ma) a potom to bude total user friendly.
06.07.2009 - 14:19:54
00
ako to tu citam tak sa mi velmi nechcelo zaucat do connectu ale uz som v tom a je to lepsie ako TC aspon premna a nechyba tam nic podstatne ...
06.07.2009 - 17:26:34
00
Tak mám otázku, čo má Garmin Connect (GC) lepšie a viac funkcií než SportTrack (ST) ?

Momentálne všetko ládujem do Training Center (TC), ktorý mi ako tak vyhovuje, ale sú veci, ktoré mi chýbajú a plánujem to prehodiť postupne a zatiaľ mi vychádza ST.

Len nedávno som sa v jednom bike časopise dozvedel že existuje aj ST a teraz z tohto fóra že existuje aj GC.

S programom ST som sa hral nejakú tú hodinku a nahral na skúšku pár TCX súborov.
S GC mám prax asi 20-30 min tak som možno som niečo nenašiel prehliadol....

SportTrack (ST)
***************
Zápory
-------
žiadna možná tlač údajov
chybné načítanie max. pulzu z TCX
importovaný súbor musím dať zmeniť na ručné zadanie na úpravu celkového km a času (inak sú malé rozdiely oproti údajov z Garminu)
Plusy
--------
voľná tvorba kategórií a podkategórií
lokál program, teda rýchle výbery a zobrazenia
voliteľné stĺpce a hlavne poradie
údaje napr. o čase a % strávenom v jednotlivých pulzových pásmach (no v GC a TC )
grafy napr. rýchlosti a to aj s rozdelením do pásiem (sú voliteľné) kolko času sa strávi k akom pásme rýchlosti
grafy o pulze (tréningu) a pulzové pásma (voliteľné) s časmi strávenými v jednotlivých pásmach
zoznam vybavení (zatial som nič nezadal) ale rozumný archvm komponentov s prípadnou foto
zoznam "športovec" - vlastné záznamy o hmotnosti a pod.
správa vybraných aktivít ( podľa vlastných kategórií) a voliteľnou sumarizáciou ( podľa mna prepracovanejšie než v GC)


Garmin Connect (GC)
*********************
Zápory
-------
rýchlosť - čakať na "loading" ma nebaví
nutnosť pripojenia na web
pevné garmin kategorie, nemožnosť si ich doplniť
ciele - neprišiel som tomu na "chuť"
chýbajúce súčty za vybrané kategóie alebo podkategórie


Plusy
------
efektný "prehrávač" aktivity, zábavka
pekné malé grafy pulzov, rýchosti...ale chýba ďalšie rozdelenie čo má ST.
....tých plusov je z môjho pohľadu málo...


toť vše
07.07.2009 - 01:26:50
00
Chcem sa vas opytat nevie niekto ci sa da a ako sa da v Garmin Connect oddelit okruh ? ked napr mam za trening 3 okruhy a z toho jeden je usek do kopca a chcel by som zobrazit graf(vyskovy profil,tep atd) len toho useku-kolecka ci je to mozne ? je tam sice moznost rozdelit ale len to ukaze namerane hodnoty osobitne ale bez grafov .... alebo musim pred tym kopcom ktory jazdim na cas vypnut trning a zapnut novy ?
09.07.2009 - 21:01:32
00
Gekon: nie neda sa to oddelit, jediny sposob je pozerat sa na grafy celkovo a podla casu najst miesto pre dalsie kolo. Inak toto nie je zly napad, mozno to casom na Garmin Connect pribudne.

To ze by si vyresetoval predchadzajucu jazdu, by asi neplnilo ucel, lebo potom by si mal v podstate 3 samostane jazdy a porovnavanie by bolo zlozitejsie.
10.07.2009 - 11:02:37
00
Dá sa nejako aktualizovať mapa Slovakia TOPO 2 ? Nikde som takú možnosť nenašiel.
01.08.2009 - 12:53:42
00
Conan prdí na updaty. Ale Topo 3 sa blíži k záveru beta testu (len podpora pre staršie navigátory už nebude - na Vistu C sa to už nechytá).
01.08.2009 - 13:03:50
00
Aha dobre vedieť, vďaka za info.
01.08.2009 - 13:30:31
00
Conan prdí na updaty. Ale Topo 3 sa blíži k záveru beta testu (len podpora pre staršie navigátory už nebude - na Vistu C sa to už nechytá).

Tulenik, odkial mas to info ? ja mam totiz trosku ine info... :wink:
01.08.2009 - 14:45:06
00
Laco, jedna taká beta verzia sa váľa u mňa na disku a MapSource ju bez problémov poslal do Edge, zatiaľ čo pri pokuse o odoslanie do Visty C mi slušne oznámil, že akože prepáč (nie je to lockom - beta nie je zamknutá). Faktom ale je, že v tom stave, ktorý mám ja, je mapa členená nie na okresy, ale na 4 segmenty po poludníkoch a neobsahuje nijaké routovateľné dáta, takže to nie je verzia, čo pôjde definitívne von. Všetko závisí od toho, aká bude záverečná úprava... no a ako poznám PRO verzie českých topomáp, tak by som sa ich do niečoho ako Vista radšej ani nepokúšal cpať. Aj na Oregone je to pomalé, mapy nám poněkud prekročili HW možnosti prijímačov.
Je v nej pár srandovných chýb, napr. v úseku Košariská - Borinka ide žltá CZT alias stupavák úplne prdelózne :D
01.08.2009 - 15:26:40
00
Laco, jedna taká beta verzia sa váľa u mňa na disku a MapSource ju bez problémov poslal do Edge, zatiaľ čo pri pokuse o odoslanie do Visty C mi slušne oznámil, že akože prepáč (nie je to lockom - beta nie je zamknutá). Faktom ale je, že v tom stave, ktorý mám ja, je mapa členená nie na okresy, ale na 4 segmenty po poludníkoch a neobsahuje nijaké routovateľné dáta, takže to nie je verzia, čo pôjde definitívne von. Všetko závisí od toho, aká bude záverečná úprava... no a ako poznám PRO verzie českých topomáp, tak by som sa ich do niečoho ako Vista radšej ani nepokúšal cpať. Aj na Oregone je to pomalé, mapy nám poněkud prekročili HW možnosti prijímačov.
Je v nej pár srandovných chýb, napr. v úseku Košariská - Borinka ide žltá CZT alias stupavák úplne prdelózne :D

K tym chybam: osobne som to opravoval, zblbla to v Conane jedna brigadnicka, ktora to tam zakreslovala...Uz tam nerobi... :wink:
Dalsia vec je, co Ti len posepkam... podla neoficialnych, ale takmer zarucenych info, bude i non NT verzia mapy SK topo v.3... snad vies, co to znamena... :wink:
Snazili sme sa s Conanu s tou mapou pomoct, tak si myslim, ze bude vcelku dobra...az na to ze nebude mat lesne cesty...
Ale ak hladas free mapu SK, tak sme jednu dali dokopy, i s lesnymi cestami, pozri tu: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2523.15.html Mapa sa vola GPSForum Topo Slovakia...
01.08.2009 - 16:17:12
00
tú free mapu mám tiež :D a predpokladám že trojku budem mať ako free update dvojky
non-NT mi v podstate už nemtreba, Vistička beztak dožíva :D čakal som na Oregona 550 :P okrem toho dokážem žiť s topo dvojkou...
01.08.2009 - 16:25:56
00
tulenik:
ano update SK Topo v2 na v.3 ma byt free. A ma vyjst coskoro...co u Conanu nikto nikdy nevie, kedy to bude... :lol: :lol:
01.08.2009 - 16:30:45
00
Laco, však podľa pôvodných plánov už byť malo! :D :D :D
01.08.2009 - 16:52:48
00
keyboard_arrow_up