Mam meridu 901-ku.

http://www.merida.sk/prodej/ROAD-901-16

Velkost XL. Moja vyska je 185.

Zda sa mi, ze ked sa chytim pacok, tak som tak nejako neprirodzene natiahnuty. Pred tym som jazdil iba na favorite, tak neviem ako by to malo byt.
Predstavec je tam 13cm. Uz som kupil 10cm predstavec ale neviem ci som to neskratil moc (este som ho ale nenamontoval). Rozmyslam ci by tam nebol lepsi 110.
Viete mi poradit co by bolo pre idealne.

Uz som skusal aj ten tip na splynutie naboja a baranov pri drzani za barany hore. Ale tam je to otazne, lebo splyvat to bude asi aj pri 100 aj 110 predstavci. Teraz su barany vpredsie.
29.06.2009 - 11:16:51
00
Ked si uz kupil, tak o com rozmyslas? Ako Ti moze niekto od pocitaca poradit spravnu geometriu, ked sa tomu venuju profici s meracimi zariadeniami a aj ti vedia posed spravne nastavit az po tom, co Ta premeraju? Vyskusaj to s tym 10 cm predstavcom a uvidis - ked nesadne, tak Ti ho v obchode snad vymenia.

P.S. Zmeraj si dlzku riadidla - sedlo na Favorite a ak Ti vyhovovala, tak hned budes vediet, ako dlhy predstavec tam mas dat, aby to bolo rovnake.
29.06.2009 - 11:51:17
00
No len aby aj ten favorit nemal velky. Na tvoju vysku by som bral skor Lko.
A v ziadnom pripade, ked ti splyvaju rajdy z nabojom pri 10 cm predstavci, ti nebudu splyvat s 11cm predstavcom, to iba ty sa tak naklonis podvedome, aby ti splyvali a povies si,ze to je akurat. Musis to kontrolovat tak, ze si sadnes na bike ako sedis na treningu, opries sa s vystretymi rukami o hornu cast rajdov a az potom sa pozries na naboj.
A este jedna dolezita vec, spravne nastavenie biku nieje iba v dlzke predstavca, ale aj v nastaveni (posunuti sedla).
05.07.2009 - 07:35:50
00
Ten favorit by som neriesil. Vtedy som ho zdedil a neriesil som posed, resp velkost. To xl som bral kvoli cene (akcia) a L-ko uz nebolo.
To sedlo mozno este pojde trosku dozadu.
To s tym splynutim baranov a naboja je naozaj pravidlo? Mal by som sa podla toho riadit?
Inak je tam aj dost dlha hlavova trubka, tam keby som dal nizsie barany tak ba sa posed este trosku predlzil. Teraz som ich dal dole iba o jednu podlozku (aby som nemusel pilit vidlu).

Prílohy:

foto1.jpg
foto1.jpg 510.21 KiB thumb_up0thumb_down

foto2.jpg
foto2.jpg 523.08 KiB thumb_up0thumb_down

05.07.2009 - 12:06:41
00
Ja používam 9 centimetrový predstavec. A to mi hovorili, že 10 bude príliš krátky :P
11.07.2009 - 20:57:58
00
keyboard_arrow_up