Tak známe ... to je upresnenie.
známe su aj: Lappiere, NoSaint, Cannondale, CANYON, atď atď + nespomínam ďalšie ameriky

Myslím že s nimi zmluvy nemá.

K Meride čo si postol ty: :roll:
12.06.2009 - 17:14:21
00
Tak známe ... to je upresnenie.
známe su aj: Lappiere, NoSaint, Cannondale, CANYON, atď atď + nespomínam ďalšie ameriky

Myslím že s nimi zmluvy nemá.

K Meride čo si postol ty: :roll:


No jo znaciek je vela, ale kazda so zvysujucou sa cenou dava hned kotucovky a tym padom musi dat aj nejake nizsie sady, resp. horsiu vidlicu a dalsie vselijake kombinacie komponentov aby sa zmestila do nejakej ceny....
Kotucovky pre mna niesu az take dolezite ako som pisal, radsej kupim nieco s V-ckami a lepsiu vidlu, prehadzovace by som chcel deore uz aj na tej meride je XT co by nemuselo byt ...Inac vsimol som si ze na tomto fore je niekolko anti-meridakov. O znacku mi az tak neide, chcem kvalitu za rozumnu cenu.

Ked si taky zbehly v tomto tak daj nejake typy co by sedelo mojim poziadavkam....
12.06.2009 - 18:31:30
00
Ja som nepísal, že som v TAKÝÝÝ zbehlý :lol:

Ale: http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=RAZZER%20Carbon%20Elite&id=1114&extra=1
http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=TECNIC%20500&id=992&extra=9 - dohoda na V brzdy
veď podstate u každého predajcu by sa malo dať dohodnuť na V čkach
niečo na fore ešte určite najdeš

PS: Jazdím Meridu, ale už by som si vybral niečo iné, čo je možno aj v blízkej bdúcnosti, v možnostiach finančných za skúšku rentabilné :lol:
12.06.2009 - 19:05:08
00
Moznosti je vela, forum pozeram asi treti den su tu rozne nazory na rozne typy bicyklov, z coho usudzujem ze kazdy ma rad nieco ine... Na tu meridu sa este pojdem pozriet do nejakeho shopu a podla toho sa rozhodnem ci Merida alebo nieco ine. Porovnaval som aj nizsiu verziu xc 500-V co je vpodstate to iste ale ma to vidlu Mission xc, neviete co to je za vidlu nahodou?
Inac preco by si nezobral znova meridu???
12.06.2009 - 19:33:29
00
No lebo Merida je Merida. Nieje to bike podla bikerových predstáv, možno. Ale som spokojný, len to nemožem nazvať pravým orechovým. Kapiš?
Ako, bikuje sa mi super, na nápise mi nezáleží, skôr tam vidím zámer mať niečo s menom a práve to má merida poškvrnené z minulosti. Ale to asi teba netrápi
12.06.2009 - 20:18:56
00
Hmmm ?! to ma zaujima ....
Co take spravila Merida???
Inac nikto sa nevyjadril k tej vidlici Mission XC LO 80,ktora je osadena na modely Matts TFS XC 500-V http://www.merida.sk/prodej/matts-tfs-xc-500-v-09
13.06.2009 - 00:22:27
00
merida nie len spravila (asi nejaké horšie rámy boli dávnejšie?), ale ešte aj robí niečo totálne zle :) napr. dodávané pedále na väčšinu lacnejších mtb menom XC Steel :mrgreen:

sám mám meridu, kľudne by som si ju ešte kúpil, len tak do ceny okolo 500e, vyššie by som sa zameral na iné značky...

a nemusíš vyhľadávať bicykle len bez kotúčových bŕzd, lebo potom musíš riešiť aj také veci ako napr. že čo je to tá Mission XC LO 80 vidlica :mrgreen:

inak pozri aj tie iné značky, napr. na velosprint.sk sú 2009/2008 modely značiek ako napr. trek, mongoose, Specialized, Giant... myslím že sa ti tam určite niečo zapáči :)
13.06.2009 - 09:18:38
00
a nemusíš vyhľadávať bicykle len bez kotúčových bŕzd, lebo potom musíš riešiť aj také veci ako napr. že čo je to tá Mission XC LO 80 vidlica :mrgreen:


tomuto nerozumiem, čo tým chcel básnik povedať?.... moc sa nevyznám, a tiež by som k tej vidlici Mission XC LO 80 rád nejaký postreh.
05.07.2009 - 22:10:23
00
že keby v tej cene vyberáš niečo s kotúčovými brzdami tak by to pravdepodobne malo aj nejakú inú (ľahko identifikovateľnú) vidlicu :)
vidlica bude inak asi niečo ako suntour xcm alebo možno aj xcr...
05.07.2009 - 22:14:45
00
Ta vidlica je suntour xcr akurat vyrabana specialne pre meridu preto ma taky nazov aspon tak mi to povedali v predajni meridy....
Inac aby som doplnil moju kupu. Bol som pozriet tu meridu 700v a dalsie biky, nakoniec som sa rozhodol ze si kupim bike s kotucovkami (treba skusit aj nieco nove...) no a moj favorit bol:
http://cube.slovkolex.sk/bicykle/269-MTB_Hardtail/2231-LTD_COMP_DISC?PHPSESSID=3fcbac97a735716b02ebfbb9d848d155

ktory som nakoniec nekupil pretoze uz nemali velkost kostry tak som hladal dalej a kupil som toto:

http://www.trek-bikes.cz/cs/trek/vyrobky/horska-kola09/cross-country-hardtail09/cc6300.html

dizajnovo velmi podareny kusok po prvej jazde vobec nelutujem dufam ze mi bude sluzit co najdlhsie...
Este mam jednu otazku rad by som si k tomu dokupil poplock na vidlu ale neviem ci sa to da. Niektore Dart 3-ky su s poplockom a niektore bez. Montoval to uz niekto? resp da sa to spravit?
07.07.2009 - 13:33:17
00
tak uz jazdis ako drak?
nezabudni si pribalit supravu,na defekty a imbustaky,aj malu pumpu,do ruksaka.
ja po skusenostiach aj rezervnu dusu,ked rozsekas,na franforce a nechces slapat pesi aj 10km.
s terennymi pneu opatrne na asfalte,rychlo zoderes.
inak nadhera,ako drzia na lukach-sikme strme zjazdy na maline brde.
a nove kup iba kevlary,je to poznat,aj ..aj
vela stastia a bez skrabancov na helme. :mrgreen:
14.07.2009 - 09:37:08
00
keyboard_arrow_up