Tiez planujem prechod na SPDcka v kombinacii so spominanymi tretrami v ramci diskusie, ale pockam si do jesene. Spolieham sa, ze mozno vtedy uz budu ceny v kamennych obchodoch porovnatelne s cenami kolokramu a spol :)
16.07.2009 - 10:39:38
00
20 eciek je dost to ano ale ta predavacka sa mi tak venovala ze som si pripadal ako kral. Taku velkost taky model taku znacku no fakt je dobra. A okrem ineho predtym som tam galoty kupoval a tiez som poriadne nevedel co chcem a ona mi podonasala asi 200 gatí do kabinky a ukazovala mi coje na tychto pozitivum a negativum a vsetky okomentovala.
BTW: naco cakat na ceny v kamennom ked v kolokrame su take ceny teraz?
Ja osobne sa neviem dockat na jazdu s SPD a na tie pády. :D
Sorry ze som uz mimo temy, davam najavo svoje pocity... :oops:
16.07.2009 - 11:18:08
00
Mam taky dost zavazny problem. Dnes som cistil kufre na tretrac cize som to rozobral vycistil namazal. Idem skrutkovat tocim tocim a zrazu hop sruba sa pretocila. Znicena je sruba alebo zavit v tretre :?: :roll:
06.08.2009 - 18:03:50
00
tak toto je sila :D sorry ale načo to vôbec rozoberáš, teda ja stále žijem v tom že kufre na SPD čistiť ani olejovať fakt netreba.. no ale nechám si poradiť

ináč niečo podobné sa mi zatiaľ nestalo - to s tým strnutím závitu.. (asi aj preto že to raz nastavím dotiahnem a mám to kým nezničím boty)

ale by som pomohol, myslím že nie je problém kúpiť či už ten plech čo je v bote alebo skrutku na SPD - keď sa ti nepodarí nové, alebo sa ti to zdá drahé tak normálne od nejakého kamoša, určite to htosi bude mať, mne takto zavadzajú doma už asi 3 páry kufrov čo ich vždy dostanem pri kúpe pedálov.
06.08.2009 - 20:49:52
00
Tak cistim to preto lebo vzdy ked sa do kufra resp. do podrazky dostane jemny piesok potom pri slapani vrzga a je to otrasny zvuk.
Nakoniec som zistil ze v tom zavite je taka akoby puklina cez 2 - 3 ciary v zavite. Takze sruba mi tam smyka a smyka. A ako by sa dal vymenit ten plech v tretre? Ved to je v podrazke. Aj ked neviem ako by sa dal vymenit dufam ze mas pravdu :roll:

Teraz som nasiel plech co som rat ale iba Shimano :(
Mne treba Specialized
07.08.2009 - 08:07:12
00
Tak cistim to preto lebo vzdy ked sa do kufra resp. do podrazky dostane jemny piesok potom pri slapani vrzga a je to otrasny zvuk.
Nakoniec som zistil ze v tom zavite je taka akoby puklina cez 2 - 3 ciary v zavite. Takze sruba mi tam smyka a smyka. A ako by sa dal vymenit ten plech v tretre? Ved to je v podrazke. Aj ked neviem ako by sa dal vymenit dufam ze mas pravdu :roll:

Teraz som nasiel plech co som rat ale iba Shimano :(
Mne treba Specialized


Poradim ti: Ak nahodou nevyberas vlozku z tretry, tak ju vyber a narazis na kufor, ktory mas v tej podrazke. Zvladne to aj zaciatocnik. :D Myslim, ze to das.
07.08.2009 - 13:02:29
00
Pod vlozkou mam vlozku ktora je nalepena (aspon si myslim, lebo s nou ani nepohnem). A asi bude vadit keby som tam dal ten plech povodom Shimano :?:
07.08.2009 - 18:49:18
00
ja som si objednával z kolokram.sk tretry shimano mt41g a pedále m520 a spolu ma to vyšlo na 73 eur aj s poštovným !!!! ... a keď som si bol pozerať tretry v zanze a iných obchodoch tak tam stáli 84 eur len tretry!!! ale keď som pozeral koľko stoja u dodávateľa shimano na slovensku že 39 eur tak ešte aj na tom internete na tom dobre zarobia... sú to moje prvé tretry tak dúfam že budú dobré....
14.08.2009 - 12:03:55
00
planujem prechod na SDP pedale by som chel kupit shimano M520
a tretry SHIMANO MT41 grey - ake mate snimi skusenosti
chcel by som si vyskusat aj niake 3-4 marotony hodia sa aj na maratony alebo je lepsie sa poobzerat po niakych sportovych tretrach
18.08.2009 - 12:21:51
00
Taka kombinacia ti na prvy rok bude uplne stacit.Nenechaj sa potom odradit prve dni, ked zastanes a zabudnes vystupit, moze nasledovat pekny pad :D ale po tyzdni jazdenia , zistis, ze to ma nieco do seba a podla mojich skusenosti by som nemenil SPD za nic.
18.08.2009 - 13:09:10
00
Dám sem moju otázku.

Existuje nejaký adaptér na SPD, aby sa dali použiť aj normálne boty?
Dôvod - žena chce občas tiež zatočiť na trenažéry a kupovať kvôli tomu tretry...
09.01.2010 - 09:59:06
00
Wladix: je ale väčšinou je dodávaný priamo s novými SPD pedálmi.
http://www.kupkolo.cz/produkty/Pedaly_105/Pedaly-naslapne-horske_48/Plasty-s-odrazkou-Y41R98070_1012.html

Možno niekto z BA ich má doma a môže ti ich lacno predať alebo darovať.
09.01.2010 - 10:01:45
00
kubas/ teraz som presiel na SPD aj ja,taktiez M520ky na zaciatok stacia a tretry som zobral uplne najlacnejsie od Shimana MT21 a na zaciatok super ;) chodit sa v tom da (skusil som si tlacenie biku s defektom :$ ),ale nie je to na túry (asi po 1/2h ma zacalo boliet chodidlo) :!: zacinaj s najlahsim upnutim do pedalov a postupne pridavaj tak,aby sa ti v pripade padu vypli;to zistis jednoducho,spadnes urcite a uvidis,ci si sa vypol :lol:

EDIT/ Mozno MT41 budu mat lepsie vyriesene utesnenie tretry pri vnikani vody pomedzi kufre;lebo MT21 mali v baleni take dve akoze "vodotesne" nalepky,ale ucinnost :x nalepil som,prvy vyjazd a hned mokro v bote ]:) takze som sam musel zalepit vodotesnou paskou a odvtedy ok \o/

kackaj/ nemenil by som ani ja,ma to vela vyhod,len tie zaciatocne pady :P
09.01.2010 - 10:12:09
00
Wladix tie plasty sa dajú bežne kúpiť. Teda aspoň na Shimano SPD určite. Ak sa stavíš v PK jeden pár ti darujem. Zopár sa mi ich tu povaľuje z nových pedálikov. hehe
Winprog tvoja oddanosť prispieť do každého vlákna za každú cenu je opäť korunovaná úspechom. Si si pozrel dátum keď si odpovedal na Kubasov príspevok?
09.01.2010 - 10:31:47
00
Mám ich doma. Ak chceš, tak sa zastav. Darujem Ti ich.
09.01.2010 - 14:54:14
00
keyboard_arrow_up