no vypadá to úžastne určite absolvujem .

no a k tomu , či sa to dá , alebo nedá asi toľkoto : ja to chcem isť z MT až do ZV a potom po ceste domov a to že to zmáknem je už teraz jednoznačné , nedávam si nereálne ciele , už teraz sa na to teším , len škoda , že asi sám , často ani závodníci a to špičkový nechapu mojej vytrvalosti , nechapu ako sam mozem chodiť dvestovky , tristovky atd. radsej uz ani nepísem , lebo pre vacsinu z vás to je asi demotivujúce , a to nechcem , takže pardón už mám sparinga - moju snúbenicu ktojá mi robí fullservis / samo nasím autíčkom /, a tiež je pritom riadne mimo :mrgreen: ale zážitky mám parádne :lol:
01.06.2009 - 15:21:50
00
stevohort: Nevieš mi povedať nejaký časový údaj úseku Harmanec, Cenovo, Kordíky, Kordícke sedlo, myslím s tým tlačením po žltej ? V blízkej dobe sa chceme tadiaľ viackrát vracať od Donovalov alebo od Kráľovej Studne ? Raz sme to išli, ale z Kordíkov tou zvážnicou do sedla Tunel a to sa mi zdalo ako zbytočná zachádzka.

Z harmanca do kordik som siel nedavno, je to tusim nieco okolo polhodinky a hore do kordickeho sedla som nesiel este, vzdy to jazdime dolu, ale odhadom tiez nieco cez 1/2-3/4hod., na turistickej mape pisu hodinu,ale co si to pamatam (rok dozadu), tak sa to da vacsinu ist na bajku, ale je to riadny stupak. Ci sa ti to oplati - podla toho kam ides, ale cez tunel to je jednoznacne jeden z tazich vystupov v Krem. vrchoch, zvlast kvoli tym skalam... Ja chodim vacsinou z kralickeho vleku na tri krize po bezkarskej trati, pohodlne, len to je hodne juznejsie....
01.06.2009 - 15:28:27
00
Tak aj tá varianta ponad Králiky nemusí byť zlá. Budem to musieť vyskúšať a stopnúť.
01.06.2009 - 17:09:36
00
no vypadá to úžastne určite absolvujem .

no a k tomu , či sa to dá , alebo nedá asi toľkoto : ja to chcem isť z MT až do ZV a potom po ceste domov a to že to zmáknem je už teraz jednoznačné , nedávam si nereálne ciele , už teraz sa na to teším , len škoda , že asi sám , často ani závodníci a to špičkový nechapu mojej vytrvalosti , nechapu ako sam mozem chodiť dvestovky , tristovky atd. radsej uz ani nepísem , lebo pre vacsinu z vás to je asi demotivujúce , a to nechcem , takže pardón už mám sparinga - moju snúbenicu ktojá mi robí fullservis / samo nasím autíčkom /, a tiež je pritom riadne mimo :mrgreen: ale zážitky mám parádne :lol:



To ako myslis dvestovky tristovky, mozes trosku opisat. Priklad dvestovky a tristovky. Preprava bikom alebo autom a nejake fotenia popri bikovani?
01.06.2009 - 18:30:51
00
To ako myslis dvestovky tristovky, mozes trosku opisat. Priklad dvestovky a tristovky. Preprava bikom alebo autom a nejake fotenia popri bikovani?


no tak , ako som to napísal , t. j. všetko človečia sila , auto prišlo len minulý rok , tak som čo to pojazdil aj na východe , no a fotenia tiež , len skôr na tých kratších vzdialenostiach , pri dlhších ma to dosť rozptyľuje , ja nemám problém totiž nafotiť aj 1000 fotiek denne
02.06.2009 - 16:01:43
00
... ja nemám problém totiž nafotiť aj 1000 fotiek denne


neuvazoval si nad kupou kamery? :mrgreen:
02.06.2009 - 16:11:51
00
neuvazoval si nad kupou kamery? :mrgreen:


neuvažoval , prišla za mňou sama mrcha jedna :mrgreen:
02.06.2009 - 16:33:48
00
Chcel som priklad trasy 200 km a 300 km a bol by som aj rad keby mi napises o kolkej si vyrazil, je to dolezite pre moje bikovanie, dik moc.
02.06.2009 - 16:44:28
00
Z harmanca do kordik som siel nedavno, je to tusim nieco okolo polhodinky a hore do kordickeho sedla som nesiel este, vzdy to jazdime dolu, ale odhadom tiez nieco cez 1/2-3/4hod., na turistickej mape pisu hodinu,ale co si to pamatam (rok dozadu), tak sa to da vacsinu ist na bajku, ale je to riadny stupak. Ci sa ti to oplati - podla toho kam ides, ale cez tunel to je jednoznacne jeden z tazich vystupov v Krem. vrchoch, zvlast kvoli tym skalam... Ja chodim vacsinou z kralickeho vleku na tri krize po bezkarskej trati, pohodlne, len to je hodne juznejsie....

Dnes som vyšlapal do sedla Tri kríže cez chatu Hostinec a stopol som si to späť tou istou značenou cyklotrasou. Trvalo mi to do Kremnice k reštaurácií Toliar 30 min. S tým že v zjazdoch som šiel opatrne okolo 45. Pôvodne som myslel, že bude lepšie ísť cez Králické sedlo na Skalku ale toto bude lepšie, rýchlejšie.
11.06.2009 - 17:21:46
00
Dnes som sa rozhodol ísť od chaty Hostinec do Kremnice po žltej značke. Neskôr som sa napojil na novovyznačený náučný chodník Zelená cesta. Všetko je to zjazdné, dobre značené, dobré vozenie. Doporučujem zastaviť sa pri tabuli s názvom Výhliadka, je tam bralo z ktorého je pekný výhľad na celú Kremnicu.

Prílohy:

Kremnický štít 002.jpg
Kremnický štít 002.jpg 295.95 KiB thumb_up0thumb_down

Kremnický štít 003.jpg
Kremnický štít 003.jpg 266.71 KiB thumb_up0thumb_down

Kremnický štít 004.jpg
Kremnický štít 004.jpg 234.41 KiB thumb_up0thumb_down

Kremnický štít 005.jpg
Kremnický štít 005.jpg 380.39 KiB thumb_up0thumb_down

Kremnický štít  006.jpg
Kremnický štít 006.jpg 312.29 KiB thumb_up0thumb_down

05.07.2009 - 14:28:24
00
No vyzera zaujimavo ta traska, asi si ju niekedy dam.
06.07.2009 - 09:25:43
00
Dusno ako pred búrkou. Tak bolo dnes doobeda na Skalke.

Prílohy:

Skalka 027.jpg
Skalka 027.jpg 222.03 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 025.jpg
Skalka 025.jpg 339.47 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 020.jpg
Skalka 020.jpg 371.49 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 018.jpg
Skalka 018.jpg 329.75 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 013.jpg
Skalka 013.jpg 160.25 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 010.jpg
Skalka 010.jpg 212.7 KiB thumb_up0thumb_down

Skalka 006.jpg
Skalka 006.jpg 310.99 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2009 - 17:38:50
00
1.8. mal byť otvorený po rekonštrukcii horský hotel na Královej studni. Včera som sa tam bol previezť, takže ešte nie, ešte je to v štádiu dokončenia.

Prílohy:

Králova studňa 012.jpg
Králova studňa 012.jpg 207.34 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2009 - 14:36:10
00
Caute,
toto forum nejak spi, ale to nevadi, lebo ani ja tu velmi nechodim... Kedze sa tu riesila aj ta cesta okolo vojenskeho obvodu Sklene, tak sa chcem opytat ci niekto z vas nestratil pollitrovku isostar niekde az nedaleko Vysehradu na cervenej magistrale.
Inak.. pohorie Ziar, to znamena od Fackovskeho sedla az po Kunesov po cervenej turistickej je nadherne technicke pojazdenicko. Celkovo to ma okolo 80-90?km, prevysenie nejdem tipovat,ale je to dost vyzivne, su tam aj stojky, treba i tlacit, aj krasny downhill no a pozitivna sprava - na celej dlzke treba bajk tlacit dokopy mozno 1 km, co je uplne zanedbatelne. Cast od fackovskeho po vysehradske sedlo je technicka chutovka, prejazd totalnou divocinou (stretol som IBA jedneho medveda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), na Vysehradnom sedle treba zist do Jasenova a po modrej vyslapat na magistralu, lebo Vysehrad je nezjazdny, ale stratite iba par metrov, oplati sa ten kopec obist. Potom az po Sklene je to cca 30km (nemam tachac dokelu :twisted: ) vacsinou po lesnych cestach s minimalnym prevysenim. Za Sklenym sa to opat rozbehne do vysok a zjazdov s peknym prostredim...
Trasu urcite odporucam kazdemu fajnsmekrovi, len treba mat kusok najazdene, lebo v tych kopcoch zakapete :D :D .
Foto pripojim nekdy priste, lebo cez prazdniny som na nete malicko, takze nemam moznost velmi sa rozpisovat, iba takto trosku
13.08.2009 - 10:00:29
00
Pozor pozor!
Kto ma zaujem pridat sa, tak v niekedy na konci augusta (asi stredu 26.08.) pojdem Kremnicke vrchy + Velka fatra do Ruzomberka po hrebeni. Tieto prazdniny som to siel uz 2x, z Jastrabej cez Tri krize, Skalku, Svrcinik, Sturec, Kralova studna, Krizna, Ploska, Cierny kamen, traverz Rakytova, Siprun, Ruzomberok a naspat vlakom, ide 18.30 http://cp.atlas.sk/detail/?p=NTM3MTY5ODclMjg3OTgwJQ--
Recenzie: je to krasna trasa, narocna, mne to trvalo vzdy tych 9 hodin, spolu s prestavkami na fotenie a jedenie... nemeral som dlzku (tachac som stratil :evil: ) ale je to nieco cez 100km terenu.
Odporucam ako dobru rozcvicku pred Zelenou stopou v Banskej bystrici.
13.08.2009 - 10:27:18
00
keyboard_arrow_up