Rozpocet 300-350 €
Vyuzitie cesta, lahky teren
20.07.2009 - 11:48:10
00
A nepodceňuješ ju? Lebo na všeličom jazdia dievčatká: download/file.php?id=34977&t=1

cesta + ľahký terén by možno bol dobrý aj cyklokrosový bicykel - napr.

http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Kona_Jake_2009/5360039341/

http://www.merida.sk/prodej/cyclo-cross-3-09

a na tú merču by sa maybe už našiel aj discount alebo pozri staršie modely! ak sa má jazdiť 90% road tak je iste lepšia ako cross :P pričom čo prejde cyklokrosár - o tom potom!

second point of view: cross je v podstate slepá vetva marketingu, aby si najprv kúpil z blbosti ten a potom zistil, že potrebuješ buď XC/XM alebo cestný/CX bike

[ide o to, či je dievčina aj športovo orientovaná, alebo ju potrebuješ iba dostať do lokácií kde budete to oné a ešte pri tom aj dostanete kliešte tam :D]
20.07.2009 - 12:50:03
00
kurnik, niekto ma stastie na dievcatka, co jazdia na la pierroch, moje dievcatko bike vobec nechce :-(, ale mozno na to idem zlou cestou kvality a nie cestou krasnej kvality...
20.07.2009 - 13:49:24
00
second point of view: cross je v podstate slepá vetva marketingu, aby si najprv kúpil z blbosti ten a potom zistil, že potrebuješ buď XC/XM alebo cestný/CX bike

Toto si výstižne napísal, zastávam rovnaký názor.
20.07.2009 - 13:56:33
00
Ja zas tento nazov nezastavam. Toto je cisto rasisticky nazor vykonostneho, pozitkarskeho alebo kludne aj snobskeho cyklistu. Nie ze by som nebol rovnaky.

Ale existuje aj seda zona mezi Road/CX a MTB/xc/xm ci jak si to tam pisal.
A tou je commuting, trekingove kolo tam splna velmi dobru sluzbu. Moznost mat nosic blatniky velke kolesa a osvetlenie je pre niekoho vitana.Pre praveho bajkera sa to mozno zda ako marketing ale pre obycajneho cloveka na denne spolunazivanie je to dobra volba.
Akurat by som si u toho trekingaca ohlidal miesto na pneumatiky a vyberal taky ktory zvladne aj 2,1 gumy

Ja osobne by som ale siel do MTB 29ny, oceliaka s navarkami na vsetko vyssie spominane a volil pneumatiky podla pouzitia. tebe to nedovoli cena.

Pravda je ze na slovensku na commuting alebo nejaku cykloturistiku tie podmienku nebudu bohvieake a je to povazovane tymi "lepsimi" bajkermi za sockarenie. Ale nemusi mat kazdy zavodne ladene MTB na ktorom sa bude trapit kazdy den pri ceste do prace alebo mesta aby si o vikendu na tom mohol dat nejaky vyletik prevazne po asfalte alebo sotoline.
20.07.2009 - 14:21:04
00
A nepodceňuješ ju? Lebo na všeličom jazdia dievčatká: download/file.php?id=34977&t=1


Hehe, a môjho krásneho keby si videl!!! S ním musím jazdiť, aj keď sa mi niekedy nechce, je taký krásny, úžasný... :oops: :wink:
21.07.2009 - 12:30:40
00
Mne sa viac páči henten čo som dal, aj s majiteľkou a užívateľkou (jedná sa o jednu osobu) :)

Prílohy:

Komentár súboru: Príznak prítomnosti Bubu & Tuleň Lapierre Teamu
kone.jpg
kone.jpg 95.15 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2009 - 12:49:17
00
OT, ale nedá mi...prečo je jeden v tieni a jeden na slnku? :P
21.07.2009 - 13:15:52
00
lebo sa chce jeden opalit :twisted:
21.07.2009 - 13:39:07
00
tulenik, si tam uz aj tu majitelku mohol dat :)
inac suhlas so stqenom
21.07.2009 - 15:30:17
00
Nakoniec sme sa rozhodli pre MTB
priklad
TYP: KELLYS SALAMANDER SILVER model 2008
http://www.bicykle-lust.sk/index.php?action=bike&pol=4

alebo MERIDA
http://www.merida.sk/prodej/juliet-tfs-300-v-09
21.07.2009 - 20:13:22
00
jednoznačne meridu, ten kellys je šrot
21.07.2009 - 20:19:17
00
majiteľka sa nerada fotí...
stqeno: na to by som ti aj niečo napísal, ale na HD mi drieme už dlhšiu dobu článok s titulom "Zmena paradigmy" o tom ako je dnes obrašňovaný favorit ale aj trekingový bicykel ťažkým anachronizmom. Tie príkre súdy čo pripisuješ aj mne ("sockárenie" a pod.) nie sú celkom pravdivé, aj keď niekoho môže napadnúť aj to. Obrašňovanie phaseoutol hlavne čas a teda pokrok vo výzbroji a výstroji (a aj výkonnosti). Aj vo výškovom horolezectve sa prešlo od ťažkých expe k alpskému štýlu a nikoho to neserie - a kto spácha expe štýl tak buď na to nemá (výkonnostne, nie finančne - expedícia je vždy drahšia), alebo si vybral cieľ, na ktorý nedozrel čas a mimochodom aj dosť riskuje.
V podstate brašnárska cykloturistika je "iný svet" ako toto tu o čom spravidla píšeme...
Miťo: MTB miesto crossu schvaľujem - a keďže je to XC tak na ceste IMHO nepocíti takmer žiadnu ujmu.
21.07.2009 - 20:55:40
00
Mne sa viac páči henten čo som dal, aj s majiteľkou a užívateľkou (jedná sa o jednu osobu) :)
To je mile 2x biele Lapierre sa tak skoro nevidi. :D :D
21.07.2009 - 21:17:04
00
No trochu som sa rozvasnil ale za tym si stojim trekingac ma zmysel aj dnes. Ja ho nemam, nema ho ani moja sestra ale jej MTB ma k nemu blizko a ver ze by jej zdaleka nebol proti srsti, dalej vedz to ze jazdi kazdy den do prace, do mesta, vsade. Obcas cez vikend si da nejaky okruh, nehovorim ze s brasnami, ale blatniky a osvetlenie sa niekedy hodi a nevadi jej resp vyzaduje to. Ma vzpriameny posed, neriesi odpruzenie na to ma 2,1 slicky,
Trosku vytrhavas veci z kontextu o brasnovani som nikde nehovoril len ze je dobre mat tu moznost mat aj navarky na nosic. Porovnavat horolezectvo a expedicnu cyklistiku tiez dost dobre nejde.
A zas sa na vsetko pozeras s toho hladiska vykonnostnej cyklistiky ktore som spomenul hned v prvej vete a zabudas na commuting teda ze vnima bike zaroven ako dopravny prostriedok ale aj nieco na com jej pohyb robi radost a dobre. Zaroven neriesi co ma pod zadkom pokial to do bodky splna co chce a funguje.

Ja by som sa tu mohol siahodlho rozpisovat preco si ludia kupuju fabie, kie a ine uniformne paskvily ktore neposkytuju vodicovi ziadnu spatnu vazbu ked si mozu kupovat sportaky kde citia kazdy kamienok kazdy naznak podklznutia pneumatiky, kde citit presne co sa deje s kolesami pri brzdeni a ktore niesu tak dementne preposilovane, kde je odozva na plyn priama a okamzita a nie opozdena aby nahodou vodic nieco nepobabral, kde spojka a brzdovy pedal kladu primerany odpor. To same by som mohol tiez rozvadzat u pseudo suv vs poriadne terenaky. Ale robit to nebudem pretoze ludia co tieto nakupne skatulky alebo pseudoSUV jazdia toto neriesia zaujima ich jedine ze to funguje, nevedia o tom a je to prakticke. Nezajima ich u toho ziadny zazitok ani pozitok z jazdy. bod A bod B. finito

Sory ale si ma vydrazdil som myslel ze pochopis hned co som myslel. Svojim intelektom na to mas.
21.07.2009 - 21:37:14
00
keyboard_arrow_up