zdravicko, po dlhsom case sa na vas obraciam:

na jar som na ibeji kupil bike, no pan anglican mi ho poslal v zaujimavom stave - tlmic nebol zo seriovej vybavy (comu som na jednej strane rad, nakolko original by bol uz celkom archaicky kusok - ´03), no uchytil ho dost cigansky - v tlmici je sestka diera, v rame osmicka a on tam jednoducho a bez hanby pichol obycajnu celozavitovu srubu (cca M6 x 70), ani maticu na to nedal, len tak to trcalo... tak sa chcem opytat, ako sa riesi uchyt tlmicov, ci je to problem, ze su tam rozne priemery dier, alebo je to bezne + ako na to - staci tam "obycajna" imbusova sruba s 1/2 zavitom a ciapockovou maticou + nejaka vysustruzena vlozka do ramu (8->6mm), alebo radsej novy tlmic, pripadne ci sa tam pouziva nieco specialne...

a este jedna otazka, je mozne taketo kruzky kupit osobitne? (jeden mi chyba)... thx

Prílohy:

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG 4.1 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2009 - 18:54:56
00
Napísal si to dosť zvláštnou formou tak to napíšem inak.

Originál tlmič má ako si písal dieru 8mm a do nej sa dávajú vložky. Samotný úchyt už však závisí od konkrétného rámu. Vložky musia vyplniť priestor medzi tlmičom a vahadlom/ramom. Vložka má menší vnútorný priemer ako 8mm, teda bežne 5,6 mm a vnútrom stačí prestrčiť šrób, ktorý by nemal mať závit v mieste kde bude vo vložke.

Na úchyte tlmiča poškodené nemáš mať čo, maximálne z toho jeho home made úchytu môžeš mať poškodené tie vložky, no tie nie je problém dať vyrobiť. Pravdepodobne by aj tak nepasovali na Tvoj rám (pokým si nevozil to isté čo on).

Tlmič býva pri kúpe bez vložiek > http://cdn.mos.bikeradar.com/images/bikes-and-gear/components/rear-shocks/foxfloat-399-75.jpg
22.07.2009 - 19:34:43
00
zdravicko, po dlhsom case sa na vas obraciam:

no uchytil ho dost cigansky - v tlmici je sestka diera, v rame osmicka a on tam jednoducho a bez hanby pichol obycajnu celozavitovu srubu (cca M6 x 70), ani maticu na to nedal, len tak to trcalo... tak sa chcem opytat, ako sa riesi uchyt tlmicov, ci je to problem, ze su tam rozne priemery dier, alebo je to bezne + ako na to - staci tam "obycajna" imbusova sruba s 1/2 zavitom a ciapockovou maticou + nejaka vysustruzena vlozka do ramu (8->6mm), alebo radsej novy tlmic, pripadne ci sa tam pouziva nieco specialne...

a este jedna otazka, je mozne taketo kruzky kupit osobitne? (jeden mi chyba)... thx


tie "kruzky" si kup s takou dierou aka je v rame, takze s 8-ickou
na uchytenie tlmica sa pouzivaju čapy presne takej dlzky aka je vzdialenost medzi uchytmi na rame, so zavitom vnutri do ktoreho sa naskrutkuje z druhej strany skrutka.
vidno to na prilozenom obrazku, diely oznacene 22 a 20.
tie "kruzky" maju dost presne rozmery(pohybuju sa v klznom puzdre oka tlmica ale zaroven nesmu mat volu) a predavaju sa podla typu tlmica, kde sa udava rozmer uchytu na rame od plechu po plech X priemer diery

Prílohy:

I-drive šéma.jpg
I-drive šéma.jpg 73.06 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2009 - 21:58:40
00
keyboard_arrow_up