tak to mam za sebou. Asi na desiatom km- na Kačke prisla fasa burka, tym padom bol zjazd z nej skor lyzovanie ako cyklistika. Celkovo vsak bola trat sice dost bahnita ale este zjazdna. Trat je podla mna skvela, skoda ze to rovnako ako vlani vydalo len na 4. miesto.
25.07.2009 - 16:14:18
00
no pekne ,blatka az za usami.... :twisted:
4miesto...malo si sa snazil za zemiakovu nic nedostanes :twisted:
25.07.2009 - 16:25:08
00
dáke fotečky hír: http://picasaweb.google.sk/m.vojtus/257_2009_maraton_pruzina#

škoda počasia inak pekná akcia.
25.07.2009 - 18:16:14
00
Prvy krat som bol na takomto dedinskom podujati. Organizatori urcite do toho vlozili vela energie, tak ako vsade kde sa nieco organizuje pre niekolko desiatok ludi .. a viac samozrejme. Ale aj ked to bol treti rocnik, myslim ze Pruzinsky maraton neprekrocil svoj tien.
Vzhladom na pocasie si odhadom 4/5 zucastnenych zvolilo kratku 30km trasu. Tu mam prvy problem, kratka trasa je asfalt, kusok terenu, potom asfalt, asflat, asflat, asflat atd. potom opet kusok terenu a zas ten isty asfalt, asflat, asflat, asflat len v opacnom smere, nakoniec kusok terenu a sme v cieli. Vzhladom na to blato a lyzovanie s bikom po nom, pre dnesny den celkom znesitelne. Ale aj tak. Kratka trat (za sucha) je fak len pre nedelnych bikerov. Dlha trat na 55km podla mapky vyzera sice uz na ine kafe, ale aj tato trat sa vynie po tom istom asfalte a plus este po dalsom asfaltovom useku, no predsa je tam viac terenu, i ked toho asfaltu je tam minimalne 1/3 trate odhadom, nech ma miestni poopravia.
Chcem tymto vyjadrit velikanske rozcarovanie, lebo som si myslel (nepozruc predtym poriadne mapku, kde tie asfaltky mierne zakryva farebne vyznacenie trati) ze v tych Strazovskych vrchoch to bude narez. Ale houby makove. Takze odporucanie, kto nie je uplny lekvar a chce si v Pruzine pobikovat, jedine 55km trasu. No podme dalej, klasika - znacenie. Vzhladom na to, ze jazdim stred pola, tak so znacenim nemavam problemy. Myslim, ze aj tuna drviva vetsina trafila, no par pobludencov som videl. Ale v zapale boja na cele pelotonu sa to moze lahko stat, obzvlast ked trat je znacena farebnym KREPOVYM papierom a na tento niekolko hodin leje. Co asi tak z tych farieb potom zostane :mrgreen: Ked sa trate rozdelia a potom nie je problem stretnut manika ako driape oproti, lebo zistil ze zle odbocil. Ale z mojho pohladu musim pochvalit to, co na inych aj vetsich maratonoch nie je velakrat dosledne, ze faborky boli takmer na vsetkych odbockach aj pred aj za. Cize ked clovek nezbada pred odbockou faborku a odboci aj tak nahodou dobre :wink:, no a potom sa zbada - kua idem dobre? dalsia faborka bola tam kde mala byt, co bolo super. No musim priznat, ze chvilu som aj ja trpol v useku na takej velkej luke, kde organizator chcel zrejme otestovat orientacne schopnosti a jastrabi zrak ucastnikov. Kedze po vyjazde na tuto luku oznacenie trate nikde. Nezostavalo nic ine, len ist dalej na jej protilahly koniec a jastrit kde sa asi tak mihne nejake znacenie. Nastastie po priblizeni sa ku kraju luky bola na zaciatku vstupu do lesa asi 4m paska vyznacujuca trat. Uff. Neskor po vyjazde na asfaltku s regulovcikom a po par sto metroch nastala dilema eko, ci skor kade dalej, pretoze tam boli tri odbocky a znacenie nikde. Trosku sa mi ten usek aj zdal povedomy, co mi doslo neskor, ze je to ten usek, ktory som uz raz siel, ale v opacnom garde. No a teraz sa v protismere rutili dolekopcom zas pretekari z dlhej trate. Chvilu som neveriacky pozeral okolo seba, kua asi idem fakt zle (mapku z propozicii som nestudoval dobre ;-)) ked sa tito valia oproti (to som este na inom maratone zatial nezazil). No v tom vybehli odkialsi z boku dalsi bikeri z kratkej ze teda netusia kade, tak reku ideme tadialto, aspon vieme ze toto povedie do ciela, aj ked mozno zle, no co uz. Nakoniec to bolo ok a v najblizsom vyjazde do terenu uz bol regulovcik, povzbucujuc ze este tento kopcek a ste v cieli. Inac zaujimalo by ma to nasledne cross XC na tej luke pred cielom. Ci to vyznacene cik-cak s paskami na luke bolo pre pripadnych divakov, aby si lepsie mohli poobzerat pretekarov (bol len tam jeden kameraman, aj toho som skoro zrazil :mrgreen:), alebo chceli usporiadatelia zabezpecit, aby sme sa 300m pred cielom na tej luke nepozabijali pri zjazde?? :shock: . V cieli pre mna Wapky ok, sprchy .. no. Ziadne oznacenie, ziadne info ci nasmerovanie. Az ked manzelka zakrocila, lebo presla okolo mna vyskerena ze podaktori pachaju hygienu v miestnom potoku, tak speaker potom vyhlasil ze su vobec nejake sprchy a kde su. No to som sa nastastie uz stihol v prazdnych sprchach ogabat. Pricom to neboli sprchy ledajake, haha, ale zmiesane. Jasne, tiekla aj studena a dokonca aj tepla voda, ale mam na mysli take ine, muzo-zenske :oops: .Takze baby si prisli na svoje a manzelka ochotne drzala deku (sluziacu na zakrytie pivovych sudov)zakryvajuc pred pripadnymi zvedavymi pohladmi mladencov dalsiu babenku v jednom zo sprchovych boxov a dost dlho im to tam trvalo, kurnik, netusim preco ;-))), ale cestou domov si este stale s blazenym vyrazom v tvari mumlala nieco o pevnych zadockoch a .. radsej nebudem pokracovat .. :mrgreen:.
No co este, wc som sice netestoval, ale videl som dost zmetenych ludi drzat sa za zadok pobehovat sem a tam a mrmlajuc nieco v zmysle where the fuck closet is?
Neda mi nepochvalit gulas, bol vyborny po vsetkych strankach. I ked kvoli gulasu som tam nesiel, ale ako sa vravi koniec dobry vsetko dobre.
Nakoniec musim podotknut jednu dost fatalnu vec. Za tou neoznacenou velkou lukou pri naslednom zjazde bahnom a skalami si jeden chalan rozrazil koleno. Ked som tam dosiel, uz ho traja bikeri ratovali, pretoze vyzeral blede, doslova. Skusali sme telefonovat, no mali sme Orangutana, ktory tam nemal signal. Plus druhy chlapik s mobilom ho uz mal chcipajuci, tak som
odzjazdoval von z lesa kde sa signal objavil a volal na odporucane cislo pre pripad accidentu uvedene na startovnom cisle. Hahaha, "volane cislo je nedostupne" ozyva sa mi z telefonu. No to je dobre, daju nam emergency cislo na ktore, ked treba sa neda dovolat :shock: .
Tak volam manzelke, ktora je totalnou zhodou okolnosti nie s deckami kdesi na 10km trati, ale v priestore startu, kde mobil vrazi do ruky organizatorovi, ktoremu vravim vo co go. Nech idu chalaniska ratovat a na akom kilometri to je. Potom este vysvetlujem situaciu dalsiemu bikerovi na trati, ktory to tam poznal, aby podal presne info najblizsiemu regulovcikovi, kde maju pre nestastnika prist, lebo okrem aktualneho kilometra som netusil kde sme a co bude nasledovat. Neskor som sa od manzelky dozvedel ze prislusny mobil s tym emergency cislom mali VYBITY :shock: no a organizatorom po mojom telefonate chvilu trvalo co maju robit, kto tam pojde a ako dovezu nestastnika... ked to zena videla tak sla rovno k sanitke RZS kde im situaciu vysvetlila, vysledkom coho bolo, ze sa zrejme s organizatormi nakoniec dohodli a sanitka nakoniec vyrazila a na 25km ma pekne za odmenu ospricovala :cry:, ale sli spravnym smerom. Tak toto s nechapem, nebudem to dalej komentovat, usudok si kazdy spravi sam. I ked kazdy je strojcom svojho stastia a ma ist tak aby sa nezrebril, ale zdravotne ci bezpecnostne opatrenia tuna obstoja na 4 minus.
25.07.2009 - 20:49:54
00
Tak akcia to bola celkom dobra az na to pocasie. Blata bolo pozehnane az sa ani kolesa netocili koli blatu okolo brzd ale celkom som si to uzival. Nakoniec som v jednom stupani utrhol prehadzovacku a siel som 12 km do ciela pesi. Tymto by som chcel podakovat chlapcovi s cislom 555 ktory mi dal binderku aby som pripevnil prehadzku o kostru a siel aspon zjazdy. Tento chlapec ma pod jednym zjazdom cakal a nakoniec sa aj jemu rozpadla prehadzka , tak sme sli spolu pesi do ciela. :mrgreen:
PS: Pan fotograf mi urobil aj pekny detail mojej prehadzky na wapke. xixi
26.07.2009 - 10:00:34
00
to obor, s vacsinou veci mas urcite pravdu. Poznamku mam len k tomu povrchu. Skutocne velka cast trate isla teraz po uplne novom asfalte, pred rokom to bola slusne romzrdana lesna kedysiasfaltka. Bohuzial, ked chce organizator zaradit do trasy Javorinku, nema inu moznost sa na nu vysplhat. Urcite sme vsak nemuseli ist 2x celou Radotinskou tiesnavou, jeden usek cez Predhorie sa siel dokonca 3x...
26.07.2009 - 11:21:30
00
povedzte mi ako sa vam podarilo trafit do ciela . ten posledny km ,zjazd do ciela, hore na tej luke nebol nijako oznaceny.cela akcia sa mi celkom pacila, az na to ze ma diskvalifikovali za ten posledny km :evil:
12.08.2009 - 21:36:29
00
povedzte mi ako sa vam podarilo trafit do ciela . ten posledny km ,zjazd do ciela, hore na tej luke nebol nijako oznaceny.cela akcia sa mi celkom pacila, az na to ze ma diskvalifikovali za ten posledny km :evil:

Zrejmi si siel ako posledny :mrgreen: a aj to nejak veelmi neskoro, inac si to neviem vysvetlit, a ten usek na tej luke ktory bol predtym vyznaceny paskami uz vtedy vyznaceny nebol :mrgreen: (bud pasku zbalili, alebo ju odfuklo :mrgreen: ).
Ako pisem vyssie, namiesto priameho zjazdu dolu tou lukou ku cielu, tam paskou bola vyznacena trat s niekolkymi zakrutami.
12.08.2009 - 22:02:34
00
no bohuzial bol som v skupinke 5 diskvalifikovanych.vsetci sme prisli skoro naraz do ciela. za normalnych okolnosti by sme prisli asi medzi 12-16 miestom :!: .takze veeelmi neskoro urcite nie.hore na tej luke este pred tym opaskovanym znacenim sa malo odbocovat kdesi v pravo k cielu.zisli sme sa tam naraz 5 a nikto si z nas nevsimol to znacenie!!!takze sup ho priamo dole ako bolo povedane pred startom ze kde nieje znacenie tak sa ide rovno.a my sme isli primo ale priamo do ... mna len to nahnevalo ze koniec trate bol fakt znaceny biedne.inac dievca ktore tiez snami diskvalifikovali by bola suverene prva
13.08.2009 - 21:08:26
00
Kasli na to, hlavne ze si si dobre zajadil a si spokojny so svojim vykonom.No nie? :wink:
13.08.2009 - 23:43:54
00
Ako tu tak čítam príspevky, tak by sa mi určite nechcelo drať plášte na tej asfaltovej trati. :roll:

:cry: Čo je však viac smutné, je fakt, že propagácia tohto maratónu bola veľmi slabá, alebo či vôbec bola.
Ja sa dozvedám, že sa uskutočnil nejaký ten Pružinský maratón, až teraz tu na Fóre. Je pravda, že v ten deň boli na Slovensku ďalšie dva maratónske podujatia a človek mal dilemu, kde ísť.
Ale podľa príspevkov tu na fóre som asi urobil dobre, že som šiel do Stupavy............
14.08.2009 - 07:55:23
00
Bola to miestna akcia nadšencov z klubu. Na to že robili maratón takpovediac "na kolene" mal veľmi slušnú úroveň. A propagácia bola, všimol som si dosť plagátov po Považskej, Púchove, Ilave, a dokonca aj v Cyklomagu o tom bolo informované. Čo sa týka toho záveru do ciela, ten XC po rozrytej lúke z kopca nebol najlepší nápad, ale značenie tam bolo. Trebalo sa dobre dívať a mať priestorovú orientáciu :lol: Asfaltu bolo dosť, avšak s ohľadom na nečakané podmienky /silný dážď/ to vôbec nevadilo.

Čo ma ale zaujíma, videl som na trati veľa kameramanov, bude z toho niečo?
14.08.2009 - 08:46:51
00
vlastne to bol moj uplne 1. maraton a musim uznat ze to robia nadsenci tak celkom fajn.ale uz tam asi nepojdem a mozno aj hej ak sa budu davat cipi
14.08.2009 - 20:40:23
00
bol to moj 1. maraton vzhladom na to ake bolo pocasie som si zvolil mensiu 30km trasu moj ciel bol prist do ciela co sa mi aj podarilo a skoncil som na 23 mieste. A ak sa bude dat o rok pridem znova :D
17.08.2009 - 16:57:38
00
http://www.bikeklubkec.sk/
29.03.2010 - 00:37:17
00
keyboard_arrow_up