Aspon ja som ziadneho nevidel.

Otazkou je preco???

V atletike su vynikajuci , aj v inych sportoch a preco nie su v cyklistike????

dufam ze ma tu nikto neobvini z rasizmu len ma zaujima nazor tu zucastnenych
30.07.2009 - 11:51:45
00
mnohi spanieli ci taliani su dost tmavi ;-] nestacia?
30.07.2009 - 11:55:47
00
Vieš koľko je v afrike bicyklov... :D
30.07.2009 - 11:56:42
00
svojho času boli nejaké pokusy dostať ich na tour ale asi to zakapalo...

http://sport.sme.sk/c/4084903/cyklisti-z-kene-chcu-prekvapit-svet.html
30.07.2009 - 11:57:59
00
Vieš koľko je v afrike bicyklov... :D



neviem ale myslim ze dost ved aj Hans Rey tam nieco dodava :) :)
30.07.2009 - 12:05:08
00
Aj Tom Ritchey ma nejaký projekt na africké bicykle :D
30.07.2009 - 12:10:15
00
cernosi maju svaly stavane na behanie, nie na bicykel..preto behaju a bieli bicykluju :) a pre cinanov niesu take male ramy :lol:
30.07.2009 - 12:12:26
00
stým čo maju v gaťoch sa cyklistika robiť nedá :lol:
30.07.2009 - 12:24:17
00
Myslíš na falus :D :?:
30.07.2009 - 13:05:10
00
Šak už robia aj sedlá s dierou.
30.07.2009 - 13:35:39
00
No... pravda je, že medzi rasami a aj v rámci rás sú rozdiely, a to niekedy dosť závažné, len sa o tom kvôli tzv. politickej korektnosti v podstate nesmie hovoriť.
Keďže mám pár známych a občas aj kamošov viac pigmentovaných, rozoberali sme tieto záludnosti a v zásade platí:
západná Afrika - veľkí svalnatí a dosť čierni černosi - inak predkovia amerických - sú adaptovaní skôr na silové športy a výbušnosť, ale s vytrvalosťou majú veľké problémy
východná Afrika - malí sušienkovia, o niečo svetlejší (a podobne aj niektorí na juhu) - vytrvalci
v behu sa už presadili, problém ale je, že na techniku tí chlapci nemajú peniaze - maratónky stoja podstatne menej ako Pinarello Prince (a pred levmi sú navyknutí zdrhať aj naboso)
ďalšia vec je, že ich zmysel pre poriadok, presnosť atď. im veľmi neumožňuje (aspoň väčšine) disciplinovane udržiavať pomerne jemnú mechaniku v bezodporovo pojazdnom stave, a v tomto sú na tom podobne aj Arabi - môj kamoš z Egypta mi doslova povedal: "My Arabi na presnosť veľmi nie sme; hoci pred 1000 rokmi sme boli v jemnej mechanike špička, kamsi sa to stratilo. A naši južnejší susedia, o tých už ani nehovorím." (Inak to "kamsi" bola zrejme turecká okupácia, tá ich zahnala snáď ešte pod úroveň, odkiaľ za Muhammada štartovali)
žlťosi zas majú iný problém - klímu... napr. na Tajvane sa síce robí maybe 80 % svetovej produkcie bicyklov, ale nebicykluje tam skoro nikto, pretože v tom vlhkom teple sa proste nedá (spomeňme si na Peking, čo to bolo za teplo)... v podstate ešte kontinentálna Čína alebo Japonsko by aj mali "klimaticky na výber", ale tiež tam asi bude nejaká mentálna alebo fyziologická zrada. Pritom napr. Japonci sú ako fenotyp negeneralizovateľní, od 2 m 100 kg chlapiska z Okinawy po 150 cm sušinku z juhu Japonska máte aj adaptáciu od mierneho pásma po vlhké subtrópy... z horolezectva ma napadá, že "modus operandi" japonských a kórejských výškových horolezcov býval "kamikadze" - nejako im chýbala miera únosnosti rizika a nevedeli to otočiť, keď riziko presiahlo prijateľnú mieru, a tak "vyvanuli" aj skutočne špičkoví horolezci; v cyklistike to zrejme vedie k ultrasnaživeckému pretrénovaniu v mladom veku. Tento bod pravdu povediac nechápem: to, že japončík dostane rozkaz, ktorý presahuje jeho schopnosti, spravidla vedie k jeho demolácii a zdôvodňuje sa to kódexom Bušidó, lenže ako poznám Bušidó, tam sa hovorí, že ak dostanete rozkaz, presahujúci vaše schopnosti, máte pána požiadať o jeho zníženie... niekto tu potom odrbáva :D a inak pekný je ten žltý rasizmus - ako vieme, žlťosi všeobecne majú zníženú aktivitu alkoholdehydrogenázy v krvi, takže na ožratie im bohato stačí pričuchnúť ku štupľu. Môžem potvrdiť, že mnohé vedecké kapacity žltej farby, ktoré tento fakt samozrejme ovládajú, budú aj tak za akúkoľvek cenu skúšať držať kontakt v pití s bielymi (predsa ja som Japonec a nemôžem byť horší!!!). Na konferencii v Smoleniciach ich opakovane varujeme, že to, čo predvádzame my Slováci, Česi alebo taký Alexandr Burdukov (čistý sibirjak) naozaj NEMAJÚ skúšať. Myslíte, že si dajú povedať? :D No a tipnite si, ako potom dopadajú...


Naposledy upravil tulenik dňa 30.07.2009 - 13:54:14, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2009 - 13:47:41
00
triki: ale cez tú neprejde niggafalus, a ak na ňom sú ešte nejaké syfilitické vyrážky, tak už vôbec nie :D
30.07.2009 - 13:50:35
00
S tým chlastom a radikalizmom to je absolútna pravda. :lol:
Viď návšteva čínskeho bolševika u slovenského súkmeňovca.

btw:s tými africkými ftákmi sa to trošku nafukuje.Aj keď su o voľačo nadpriemer zas
to netreba brať doslova.
30.07.2009 - 13:58:59
00
To co pise Tulenik ma hlavu a patu inak vacsinou jeho prispevky su velmik dobre citatelne :D :D

ale nedi ved aj v Europe su vela cernochov, ktorych predkovia im nechali nejku geneticku vybavu ktora by bola vhodna na cyklistiku.

povedzmu taky Afrofrancuz s korenmi z vychodnej afriky by si aj mohol dovolit nejaku ziletku a trenovat - a mozno sa stat profikom

inak Arabi - tento rok som pozeral tour of Quatar a Bakalar spomenul prihodu s quatarskou repre ked boli v Cechach tak jeden mali kopec chlapci tlacili bycikle - darmo v ich krajine nie su kopce

ale inak jeden japoncik jazdi pro tour.
30.07.2009 - 15:00:28
00
Na tour boli dvaja Arashiro a Bepu.
30.07.2009 - 15:14:32
00
keyboard_arrow_up