Lakava ponuka :roll:
21.08.2006 - 14:19:43
00
tak ja Vam teda trochu pomozem...z Taiwanu mi prisla prednedavnom ponuka na detske bicykle...tie co mozete vidiet v Draciku pre 3-6 rocne deti...jeden lodny kontajner obahuje 800 takychto bicyklikov ( to je aj minimalny odber )...cena za kus 5,95 dolaca...ako zadarmo! :) ...ale k tomu si este pripocitajte naklady spojene s dopravou...lodkou Taiwan-Hamburg/pripadne Rotterdam, kamionom na Slovensko-ceny tu uz spomenute boli...skladovat ich tiez niekde musite, Vas obchodny talent tiez musi za nieco stat aby ste sa toho zbavili a samozrejme musite ratat s tym kolko ich Vam pride spat na reklamaciu ( ci uz opravnenu alebo neopravnenu )...kto chce zacat podnikat, kludne mu dam na tu firmu maila :D
:D

uuu tak to si potom mozes dat marzu aj 1000 percent :D
21.08.2006 - 16:15:22
00
...no ved dobre dobre...ale aj tak by si mohol par MOcien mohol uviest....
napr LX salter, XTR kluky, XT dualy a deore kazeta...a bol by som spokojny
21.08.2006 - 16:21:12
00
marzu si mozes dat aj 2500% ale zostava otazkou kto ti to potom kupi,
ked to bude prakticky nepredajne....
21.08.2006 - 20:55:45
00
matt:stoja ti tie taiwanske "6dolarovky" za to?Vsak je okolo toho viac lietaciek ako zisku...a co viem mozno najlepsie ja tam asi to torpedo,to je
ozaj kvalita
21.08.2006 - 21:00:57
00
to veru nestoja! tu islo iba o nazornu ukazku ako sa robi biznis...ked si sikovny, predas a mas na rok vystarane...ale osobne si myslim ze na Slovensku nie je sanca predat ani tretinu...a ak ano, polovica ti pride na reklamaciu...
22.08.2006 - 09:13:44
00
Avsak rozne xmarkety sa toho zjavne chytaju ...
22.08.2006 - 09:38:38
00
MOC si mozen zistik hockde ale zistit VOC konkretneho bikekomponetu je priam nemozne...
Nemate niekto aj VO cenik jednotlivych koponentov (kazety retaze saltre.....)
Percentualne by mal myt ten rozdiel cosi mensi ako pri kopletnych bikoch...hmmm ale kolko teda percent?
matt vyzera byt velky obchodnik...ten by tu aj niecim prispiet mohol
8)


nestačím sa diviť týmto duchaplným príspevkom od p. Duracera :shock: :cry:

Na co ti je dobre vediet VOC cenu ? ked si dany komponent za tu cenu nemozes kupit ?

co sa tyka marzi obchodnikov tak tie sa hybu od 20 do 150 percent, zavisi od konkretneho komponentu


tak neviem geroy nechcem ťa uraziť ale nepoznám výrobok, ktorý by mal takúto maržu, možno tak ocelové niple a lanká z číny, kúpiš za 3 Sk a predáš za 9 Sk, to je baťova cena, ale inak pochybujem :shock:
22.08.2006 - 11:00:22
00
tak neviem geroy nechcem ťa uraziť ale nepoznám výrobok, ktorý by mal takúto maržu, možno tak ocelové niple a lanká z číny, kúpiš za 3 Sk a predáš za 9 Sk, to je baťova cena, ale inak pochybujem :shock:


katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....
23.08.2006 - 16:07:24
00
tak neviem geroy nechcem ťa uraziť ale nepoznám výrobok, ktorý by mal takúto maržu, možno tak ocelové niple a lanká z číny, kúpiš za 3 Sk a predáš za 9 Sk, to je baťova cena, ale inak pochybujem :shock:


katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....


...suhlasim
23.08.2006 - 20:12:48
00
katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....


...suhlasim


tak nechapem preco uz poniektori davno nebezite v tomto skvelom biznise kde vsetkci tak dobre zarabaju a maju take velke marze.
23.08.2006 - 22:47:33
00
katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....


...suhlasim


Nechcem ti brať ilúzie, ale ak si v cykloobchode nikdy nebrigádoval, lebo pracovať si nemohol, tak nevieš o čom točíš. Ale ak ma presvedčíš o opaku, nechám sa poučiť, daj aspoň jeden - dva výrobky, kde si sa s podobnou maržou stretol, som na to veeeeľmi zvedavý. 8)
24.08.2006 - 07:58:29
00
Nechcem ti brať ilúzie, ale ak si v cykloobchode nikdy nebrigádoval, lebo pracovať si nemohol, tak nevieš o čom točíš. Ale ak ma presvedčíš o opaku, nechám sa poučiť, daj aspoň jeden - dva výrobky, kde si sa s podobnou maržou stretol, som na to veeeeľmi zvedavý. 8)


katko, myslim ze tema na ktoru som odpovedal sa tocila o marzach v obchode vo vseobecnosti, nerobim ani som nikdy nerobil v cykloobchode, robim v inej sfere a tak troska vidim kolko sa kde, naco a kedy dava....ale na druhej strane je aj pravda, ze som videl aj marze v hodnote 1%......takze tak....

a s tym, ze ak je to tak, tak preco uz vsetci neobchodujeme, chcel by som len podotknut, ze neni to take lahke ako to niektori vidia, mozno ti co studovali ekonomiku podnikanie a blablabla to vidia trocha inak, a hlavne to, ze zacat podnikat neni ako zaciatok v biblii: "na pociatku bolo slovo", teda okrem par vyvolenych hlavne z obdobia par rokov po revolucii...
24.08.2006 - 09:44:47
00
sorry ja som reagoval na príspevok duracera, nie tvoj, lebo je mi jasné, že v iných druhoch obchodu sú marže aj vyššie, to nespochybňujem, ide len o to, že duracer si myslí, že všetci predajcovia bikov a komponentov s nimi spojenými sú zdierači čo si len tak mir nichts dir nichts dávajú marže aké sa im zachcú. Takéto niečo je možné len vtedy, aspoň ja som sa s tým stretol, keď dotyčného predajcu osloví dodávateľ všetkého možného aj mimo cyklo tovaru, že v tej a tej západoeurópskej krajine nakúpil jeden a viac rokov starý tovar známej značky za neskutočnú cenu, samozrejme veľké množstvo a potrebuje to predať. Príklad - tretry adidas sa predávali za 1990,- pričom v martine ich mali za 3890,- v zľave za 2990,-. Myslíš, že ten martinský obchodník je sviňa nenažraná lebo ich dáva za túto cenu? Ja teda nie, on ich mal už predtým nakúpené od seriózneho slovenského distribútora, to že mu ostali je normálne, tak ich zlacnel. Predsa nemôže vedieť, že tu niekto príde a ponúkne ich za 1000 CZK/ks, to by musel byť vševed. Tak len toľko k tomu ako to funguje.
Duracer, ešte jedna poznámka, aby si mohol kľudne spávať:

Shimano - Paul Lange Oslany - majú MOC cenník, ktorý dávajú každému odberateľovi, roky predtým tam boli aj ceny VOC. Zbytočne to ťahalo oči zákazníkov, keď predavači hľadali cenu konkrétneho produktu. No a aby si si vytvoril obraz o marži na Shimano - dúfam, že niektorých neurazím - je "len - 40%". Si prekvapený? 8)
24.08.2006 - 10:46:16
00
A v cyklo branzi je od 30 do 40, aby som to doplnil... aj tak to tu uz bolo par krat spomenute... su aj vynimky samozrejme ale hento je najviac pouzivane... A ked sa zamyslis, ze cyklo je v podstate sezonny biznis, kazdy druhy pyta zlavy a podobne, nakupuje kde sa da, po netoch aj z brazilie, len aby to mal o korunu lacnejsie, tak to je aj malo...
24.08.2006 - 11:19:08
00
keyboard_arrow_up