Ahojte, potreboval by som poradiť ohľadom výberu veľkosti prilby na moju divnú hlavu. Asi o týždeň si objednávam nejaké vecičky z CRC a jedna z nich bude prilba MET Kaos UltimaLite. Sú to už trocha väčšie peniaze, tak vás chcem poprosiť o radu, možno banálnu ale predsa.
Prilby MET sa vyrábajú v dvoch veľkostiach:
M - pre obvod hlavy 54 - 57 cm a
L - pre obvod hlavy 58 - 61 cm.
Moja hlava má bohužiaľ obvod 57 cm. Chcem samozrejme radšej zobrať tú väčšiu kvoli tomu, že som ešte vo vývine (16 rokov) a moja hlava bude ešte rásť. Píšte prosím vaše názory. Ďakujem
03.04.2009 - 16:55:43
00
nekupuj prilbu pokial ju nemas vyskusanu na svojej hlave, prave prilba ti musi sediet na milimeter presne kvoli tomu aby ta spolahlivo chranila, je dokonca mozne ze ti spravne padne len uplne iny model
03.04.2009 - 17:16:50
00
Chcem samozrejme radšej zobrať tú väčšiu kvoli tomu, že som ešte vo vývine (16 rokov) a moja hlava bude ešte rásť. Píšte prosím vaše názory. Ďakujem

1. si na velkom omyle ked si myslis ze tvoja hlava bude este rast. ak tak mozno o par milimetrov
2. ja mam obvod hlavy 57 a mam M-ko velkost (MET Veleno) a mam tam este volu. takze ti uplne bude stacit to M-ko!!!
03.04.2009 - 17:39:41
00
Polo má pravdu, ja som vyskúšal možno 10, kým mi jedna dobre sadla a aj som sa v nej dobre cítil...a každá hlava má aj trošku iný tvar...poznám jedného TurboSlimáka, čo má hlavu kockatú a ten vyskúšal možno aj ...nechcem klamať, ale strašne veľa, kým mu sadla....
03.04.2009 - 17:45:17
00
Osobne sa priznávam, že som si kúpil Veleno viac-menej bez skúšania a sadla presne. Áno, možno som výnimočný prípad, ale vždy je možnosť u tovaru kupovaného cez net, vrátiť ho do, myslím, 10 dní bez udania dôvodu späť. Toto platí u oblečenia, obuvi a prilieb dvojnásobne.

Ak sa rozhoduješ pre veľkosť prilby a si na rozhraní, (ako aj ja) šiel by som do väčšej veľkosti a to kôli jednej veci. V zime sa zvykne pod prilbu dávať nejaká šatka a pdobne. Niekto dokonca aj v lete nosí niečo podobné. A do menšej pribly už veľmi ťažko niečo vojde, ak si na rozhraní s obvodom hlavy. A ak áno, bude to asi tesné. Takže aj ja osobne som si vybral veľkosť L 58-61cm.

Mal som potom možnosť skúsiť si v jednej predajni veškosť M a sedela viac-menej rovnako, možno o málinko lepšie. Bol to však novší model 09, (ja mám 08) tam je trochu prerobený mechanizmus nastavovania obvodu hlavy. Ale nespravíš zle ani jednou veľkosťou.
03.04.2009 - 18:46:53
00
Ďakujem zatiaľ za vaše príspevky. Ešte by ma zaujímalo, či sedia na hlave rovnako Kaos a rovnako Kaos UL. Majú totiž iný systém nastavovania obvodu hlavy. Kaos má Safe-T X a Kaos UL má Safe-T-Light. Neviete náhodou niekto kde v BA by sa dala vyskúšať Kaoska UL? V pár obchodoch som už bol, Kaos mali ale Kaos UL iba na objednávku.
05.04.2009 - 11:00:20
00
Ahoj.
V utorok som si ju skúšal v Green bike na Klincovej 35. Mali M aj L v tmavšej farbe. V krátkej dobe mali doviesť kolekciu met aj do jmk sport na Cintorínskej 2.
Ahoj.
05.04.2009 - 21:08:41
00
Diki moc, skočím sa tam pozrieť.
06.04.2009 - 14:30:08
00
Zdravim,
nechcem zakladat novu temu, tak to pastnem sem.
Neviete niekto nahodou, kde sa v okoli PD daju vyskusat-kupit prilby MET alebo Giro?
Diky
05.08.2009 - 17:36:27
00
keyboard_arrow_up