Cavte,

ja by som navrhol nasledujuce trasy, neviem ci to uz niekto z vas bol jazdit :

Bojnice-Cicmany-Sedlo Samostrel-Riedka-Mojtin-Rohata-Sedlo Mraznica-Kosecke Podhradie-Iliavka-Tren. Teplice(sem sa ide z Iliavky po trati Dubnickeho maratonu)-Omsenie-Velke luky-Krasna Ves-Slatinka a Slatina nad Bebravou-Trebichava-Ksinna-Sedlo pod Ciernym vrchom-Rudnianska Lehota(dasa zist aj do Liestan a Nitrianskeho Rudna)-Bojnice.

Bojnice-Slavicia dolina-Zliechov-Mojtin-Rohata-Sedlo Mraznica-Kosecke Podhradie-Iliavka-Tren. Teplice(sem sa ide z Iliavky po trati Dubnickeho maratonu)-Omsenie-Velke luky-Krasna Ves-Slatinka a Slatina nad Bebravou-Trebichava-Ksinna-Sedlo pod Ciernym vrchom-Rudnianska Lehota(dasa zist aj do Liestan a Nitrianskeho Rudna)-Bojnice.

Ta druha trasa je kratsia asi o neakych 15-20 km. Poznam skratku na Zliiechov aby sa nemuselo ist do dediny tou strmou asfaltku.

Teren je z 80% tvoreny zvaznicami, lukami a lesnymi chodnikami zvysnych 20% je asfalt roznej kvality
01.08.2009 - 22:30:09
00
Paci sa mi to, ak bude pocko vyberieme nieco z tvojho repertoaru, teda aspon z mojho pohladu
01.08.2009 - 23:10:44
00
ktory den by si to chcel realizovat. Este som rozmyslal nad tou Velkou Fatrou podla mna sa viac oplatilo ak by sa to ist radsej naopak, pozeral som profil a vychadza to tak ze od Kralovej Studne sa ide vedsina dolekopcom takze by to bolo urcite o nieco menej caspvo narocne?
02.08.2009 - 00:08:47
00
Zajtra som sa chcel ist bikovat ale nakoniec sme si s priatelkou urobili program takze nic. Aj tak som nejaky unaveny. Tento tyzden len nejake poobedne bikovanie. Mam ranajsiu.
Ja som nad tym vsetkym rozmyslal a kedze presne neviem kolko to bude trvat, nechal som si ten lahsi usek, teda ten lucnaty hreben na zaver pre pripad, ze by uz bola tma.
Vcera som bol na biku v praci. Isiel som na Styri chotare na Sklenianske luky a po modrej znacke okolo Hajskej skaly do Raztocno a do Handlovej do prace. Dobre bolo. Len sa tazko tahalo. Dom to bola zas rychlovka po hlavnej. Od Lidla k mojmu domu pri jednote 30 min.
03.08.2009 - 18:25:49
00
Az vyda pocasie zajtra by som chcel ist na Strazov.
Trasa:
Bojnice-Kanianka-Poruba-Chvojnica-Tuzina-Sedlo Cicerman-Cicmany-Sedlo Smostrel-Vrablova-Cierny Vrch-Sedlo pod Strazovom-Strazov.

Podla turistickeho znacenia by to malo z Cicmian hore na kopec trvat neake 3hedinky napeso.
Odchod by som dal na neaku 10:00 alebo 11:00 od parkoviska co je pri nemocnici.
03.08.2009 - 21:43:05
00
Az vyda pocasie zajtra by som chcel ist na Strazov.
Trasa:
Bojnice-Kanianka-Poruba-Chvojnica-Tuzina-Sedlo Cicerman-Cicmany-Sedlo Smostrel-Vrablova-Cierny Vrch-Sedlo pod Strazovom-Strazov.

Podla turistickeho znacenia by to malo z Cicmian hore na kopec trvat neake 3hedinky napeso.
Odchod by som dal na neaku 10:00 alebo 11:00 od parkoviska co je pri nemocnici.


takze dnes nakoniec nemozem nahromadili sa mi neake veci, ktore nepockaju :(
04.08.2009 - 08:56:33
00
200m od Sedla Samostrel mi stačilo a otočil som to. Viac prenášania biku cez stromy ako bikovania :lol:
04.08.2009 - 09:57:58
00
aha to somm nevedel ze su tam napadane stromy ja som sa tam dnes chystal prvrykrat v zivote
04.08.2009 - 13:12:36
00
Mike vsak v sedle Samostrel si bol nie? Ja som tam bol raz davno ale isiel som z druhej strany od Priedhoria. Odtial neprijemny vyslap ale zato suprovy zjazd pod Cicmany.
Nakoniec sa tie oblaky riadne nahrnuli v oblasti Klaku, na Strazove urciete leje ako z krhly.
04.08.2009 - 13:32:56
00
Bol ; to som myslel od sedla smerom na Strážov. Do sedla to bolo v pohode.
04.08.2009 - 13:55:39
00
To je super uz som myslel ze nejake brutalne zmeny v terene sa udiali
04.08.2009 - 15:54:00
00
Dnes som si dal hreben na Maguru. Isiel som z Bojnic cez luku nad zamkom na Vendelin, na sutaka zo sutaka po cervenej co bolo celkom zaujimave a dalej som pokracoval po cervenej az do sedla pod Magurou a odtial som to pustil do Poruby. Celkom fajnova traska takto naopak. Len ked som dal na najlahsi prevod suchal sa mi plast o presmyk a tymto vas chcem vsetkych oslovit s prosbou ci neviete ako by sa to dalo odstranit. Napadlo mi vymenit plast ale chcel by som si nechat povodny plast Schwalbe Fat Albert 2,35. Pripadne nemate skusenosti s touto velkostou a inym profilom plastu.
Este dopajam infosku ohladom tejto soboty. Kedze budem mat rannu hrozi mi len poobedne bikovanie a to by som chcel ist bud Biely kamen alebo Revan a mozno do sedla pod Gastanom a trasku nad Predvricko, ak by mal niekto zaujem napiste to sem ja by som mal z domu vyrazat tak do 15:30.
06.08.2009 - 20:01:56
00
No co je babovkari, co nebikujete? Ja som dnes bol na Bielom kameni cez Podhradie. V lese bol bordel od lesakov ako vzdy, sak som vypustil nejedno krasne slovo ked som slapal na hreben. Z Bieleho kamena uz do Cigla po znacke asi nepojdem. Je to kamenova odysea. Ale inac dobre bolo len som z plastu drapak otrhol.
08.08.2009 - 19:36:34
00
Dnes sme sa konečne dostali na stranu PD, konkrétne na Vyšehrad. Parádne výhľady.
Najbližšie chceme ísť okruh k trom bralám okolo Handlovej : Biely kameň, Veľký Grič, Bralová skala. Viete niekto povedať koľko nám môže trvať ?

Prílohy:

Vyšehrad 007.jpg
Vyšehrad 007.jpg 264.71 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2009 - 19:14:00
00
Shogun: Napis z akeho smeru by si chcel ist. Ci Biely kamen, Velky Gric a Bralova skala alebo naopak.
Ja s kocnere sme boli v pondelok Velku Fatru. Ranne vstavanicko bolo uz o 3 hodke. Prepadali ma rozne obavy ako ze bude zima a tak ale s Edom sa clovek rychlo zahreje hlavne pri stupani do Vrickeho sedla, kde sme boli za 1:16 a potom rychlejsia tahanica az do Krpelian. Tam sme dali malu prestavocku na jedlo a fotenie a rychlo do Lubochnianskeho sedla. Celkom take vyzivne tahanie do kopca najskor po singlaci lesikom a potom po rozbitej zvaznici.
Po prichode do Lubochnianeskeho sela sa to zacalo, prve tlacenie na Vysne Rudno, dalej kratky biking asi tak 1 - 2 km a dostali sme sa do sedla Prislop. A tu sa zacalo asi najtazsie tlacenie hrebenu. Vystup na Kliacik a neskor na Klak. Takym usekom ja hovorim total brutal death. Bike na plecia a cez schodovity teren az na Klak. Edo aj flasku stratil co mu bolo v neskorsich usekoch hrebenu na skodu bo nikde ziadna voda nebola.
Hreben by som charakterizoval teda asi takto. Ak kopec tak tlacenie a nosenie bikov a ak zjazd tak prenasanie bikov cez stromy ale predieranie sa papradim a cucoriedim a samo malincim. Najkrajsi vrchol urcite Sopron, najhorsi Klak a najvdacnejsie miesto celeho hrebenu tzv. dotyk s Bohom chata pod Borisovom, kde som vypil 0,5 litra kofoly najrychlejsie vo svojom zivote. Tu druhu som si uz sanoval sak 1dc stalo 0,27c cize dvojlitrova kofola tu, co predavaju v obchode vysla na 5,4e.
Od chaty sme si povedali ze je to tak na nase nohy akurat a dali sme sa dole po modrej a do Necpal. Najskor pekny zjazdik uzkym chodnickom, potom studna asi 200 m od chaty, potom burlivy zjazd lesom a vyjazd na lesnu cestu. Dalej uz nasledoval iba 13 km dojazd do Necpal a asi tak 48 km domov. Celkom sme presli okolo 165 km za 10:21 cisteho casu, km a casy mozu byt neuplne kedze som bike nosil na pleciach.
12.08.2009 - 11:52:15
00
keyboard_arrow_up