Caute,
toto forum nejak spi, ale to nevadi, lebo ani ja tu velmi nechodim... Kedze sa tu riesila aj ta cesta okolo vojenskeho obvodu Sklene, tak sa chcem opytat ci niekto z vas nestratil pollitrovku isostar niekde az nedaleko Vysehradu na cervenej magistrale.
Inak.. pohorie Ziar, to znamena od Fackovskeho sedla az po Kunesov po cervenej turistickej je nadherne technicke pojazdenicko. Celkovo to ma okolo 80-90?km, prevysenie nejdem tipovat,ale je to dost vyzivne, su tam aj stojky, treba i tlacit, aj krasny downhill no a pozitivna sprava - na celej dlzke treba bajk tlacit dokopy mozno 1 km, co je uplne zanedbatelne. Cast od fackovskeho po vysehradske sedlo je technicka chutovka, prejazd totalnou divocinou (stretol som IBA jedneho medveda ), na Vysehradnom sedle treba zist do Jasenova a po modrej vyslapat na magistralu, lebo Vysehrad je nezjazdny, ale stratite iba par metrov, oplati sa ten kopec obist. Potom az po Sklene je to cca 30km (nemam tachac dokelu ) vacsinou po lesnych cestach s minimalnym prevysenim. Za Sklenym sa to opat rozbehne do vysok a zjazdov s peknym prostredim...
Trasu urcite odporucam kazdemu fajnsmekrovi, len treba mat kusok najazdene, lebo v tych kopcoch zakapete .
Foto pripojim nekdy priste, lebo cez prazdniny som na nete malicko, takze nemam moznost velmi sa rozpisovat, iba takto trosku
13.08.2009 - 10:50:59
00
Pozor pozor!
Kto ma zaujem pridat sa, tak v niekedy na konci augusta (asi stredu 26.08.) pojdem Kremnicke vrchy + Velka fatra do Ruzomberka po hrebeni. Tieto prazdniny som to siel uz 2x, z Jastrabej cez Tri krize, Skalku, Svrcinik, Sturec, Kralova studna, Krizna, Ploska, Cierny kamen, traverz Rakytova, Siprun, Ruzomberok a naspat vlakom, ide 18.30 http://cp.atlas.sk/detail/?p=NTM3MTY5ODclMjg3OTgwJQ--
Recenzie: je to krasna trasa, narocna, mne to trvalo vzdy tych 9 hodin, spolu s prestavkami na fotenie a jedenie... nemeral som dlzku (tachac som stratil ) ale je to nieco cez 100km terenu.
Odporucam ako dobru rozcvicku pred Zelenou stopou v Banskej bystrici.
13.08.2009 - 10:51:20
00
Takze po kratkych pmkach s kocnere sme sa predbezne dohodli na druhu cast Velko Fatranskeho hrebenu t.j. Ruzomberok - Ploska - sedlo Maly Sturec na termin 21.8. co je buduci tyzden v piatok. Kedze kocnere bude odcestovany v Trencine je prenho idealne ist do Ruzomberka vlakom. Pre tych ktory by pripadne isli z Prievidze su dve varianty, 1. bud vlakom do Vrutok a tam by sa prestupilo na vlak do Ruzomberka alebo ako ja z PD na biku, to si ale este musim rozmysliet a presne nacasovat ale je to realne aj na biku, otazny je hreben a to ako sa bude zvladat po tolkych kilometroch v nohach. Takze je na kazdom ucastnikovi tejto akcosky ako pojde do bodu 0, stretko by bolo o 10 hodke v Ruzomberku na autobusovej stanici.
V kazdom pripade odporucam tuto akciu pretoze podla prvotnych infosiek sa jedna o dobre jazditelny a vynimocny hreben. Takze sa budem tesit na kazdeho kto sa prida (Mike, Brayen, PatrikL, Laco, Filip, Pavuk a ini).
Chcel som dat aj fotocky z pondelnajsej akcie (VF) ale blbne mi program na zmensovanie fotiek takze hadam v buducom tyzdni.
14.08.2009 - 11:04:50
00
Ja tam pojdem naisto, ale kedy to netuším.
14.08.2009 - 11:48:37
00
zdravím, ak tu budem, tak sa tiež rád pridám.
Filip
14.08.2009 - 12:12:24
00
Neviem ako ste na tom s akciou Velka Fatra ale ja som sa dnes dozvedel ze budem v praci takze nikam nejdem. Tak si to tam uzite.
17.08.2009 - 19:49:35
00
Cavte tak aj z mojej strany ta Velka Fatra pada a tiez nemozem, ale som sa dohadoval s Stevohort ze by sme sa s Chrison a aj ty Fituldo ak chces ist alebo ktokolvek iny pridali k nemu on to chce ist 26.8. Stevohort chce ist z Jastrabej 26.8.2009 rano najneskor o 8:00 hore na hreben a na SKalku a odtial po cervenej az na sedlo Maly Sturec a odtial uz cez Kralovu Studnu az do RK a odtial vlakom demov. Z PD-Horna Stubna odchadza vlak rano 4:47 a z Hornej Stubne o 6:03 a v Jastrabej by sme mali byt o 6:39. Mne to mozno nevyda ani toho 26.8 ale dam este vediet vopred samozrejme.
19.08.2009 - 12:56:22
00
No škoda, že nevyšiel tento termín... Ja tu budúci týždeň nebudem, tak potom už jedine začiatok septembra prichádza u mňa do úvahy...
19.08.2009 - 15:07:39
00
Ešte na jar sme plánovali letný týždenný bike trip s hlavným cieľom Kráľovou holou. No zredukovali sme to na 2 dni. 26.8 sme o 4:20 s Brayennom vyrazli vlakom na Červenú skalu, kde sme prišli o 10:40. Hneď začalo stúpanie do Šumiaca. Zo začiatku štrková cesta, tu sme stretli 3 bikerov ,s ktorými sme sa predbiehali. Slnko riadne pripekalo. Od Predného sedla nastúpila asfaltka. Stále som čakal na poriadne stúpanie, no neprišlo. Od KH som očakával vačší brutal no bola to pohoda. Dokonca stúpanie na Martinské hole sa mi zdalo tažšie. S fotením som to dal za 1:45. Na vrchole bola poriadna víchrica. Kúsok sme šli po hrebeni, potom sme sa vrátili a šli dolu po zelenej do Liptovskej Tepličky. Tá zelená bola otrasná, zarastená so šmykľavými kameňmi. Pred Sedlom Záturňa sme odbočili na štrkovú cestu, ktorá sa neskor napájala na zelenú. Obišli sme Liptovskú Tepličku a došli do Štrby. Tu sme prespali. Musel som zmeniť plán cesty , bo tá zelená nám to skomplikovala a už sme nestíhali Štrbské a Popradské pleso. Tak som z plánu vynechal Sliezsky dom a Popradské pleso. Na druhý deň sme vyrazili na Štrbské pleso. Zo začiatku nohy nespolupracovali, no keď začalo stúpanie, tak som išiel naplno. Hore som 5 minút čakal na Brayena a čumel čo tam je národa. Jednoducho nádhera. Ešte sme si dali koliečko okolo plesa a pokračovali sme cez Podbanské a cez Račkovú dolinu. Ďalej po červenej a na Žiarsku chatu. Lavína tu zanechala riadnu spúšť. No a nakoniec sme sa spustili do Liptovského Mikuláša na vlak domov. Spolu slabších 140km. Síce sme sa nedostali všade , kde som mal na pláne ísť, ale zážitok poriadny.

Prílohy:

Snímek 114 (Medium).jpg
Snímek 114 (Medium).jpg 74.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Žiarska chata
Snímek 112 (Medium).jpg
Snímek 112 (Medium).jpg 101.72 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 107 (Medium).jpg
Snímek 107 (Medium).jpg 93.69 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 088 (Medium).jpg
Snímek 088 (Medium).jpg 135.49 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 068 (Medium).jpg
Snímek 068 (Medium).jpg 53.32 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 056 (Medium).jpg
Snímek 056 (Medium).jpg 87.31 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 028 (Medium).jpg
Snímek 028 (Medium).jpg 53.26 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 025 (Medium).jpg
Snímek 025 (Medium).jpg 80.8 KiB thumb_up0thumb_down

Snímek 024 (Medium).jpg
Snímek 024 (Medium).jpg 15.93 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2009 - 11:15:06
00
Pjekný trip Mike, no na môj vkus "trocha" viac km. Len poopravím, pri tej Žiarskej chate nepadla iba 1 lavína, bolo ich viac.
Dúfam že od chaty dolu do doliny ste šli po tom parádnom chodníčku... :twisted:
Inak ani to stúpanie na Martinské hole sa mne osobne nezdalo nejako náročné, len trocha dlhšie nudné 4 chotáre :)
28.08.2009 - 19:48:29
00
hej Biely Kameň je to kde je teraz taka drevena zavora ? zakaz vstupu , nebezpečie zosuvu pody
a po pravej strane su take prepadliska do skal v lese medzi stramami :mrgreen: dosť nebezpečne je to tam , som si myslel že sa tam niekde preborim :mrgreen:
28.08.2009 - 22:28:43
00
Hej viac sme ich videli, odfotil som tu najvačšiu. Som chcel ísť po tej lesnej obchádzke, no Brayenn odhováral, že to je aj napeši nafigu a dobre , že sme nešli bo LTT sme stihli vlak.
29.08.2009 - 10:14:35
00
My sme s Kocnere boli vcera na Velkej Fatre a dorazili sme druhy hreben. I ked nie je znaceny cervenou farbou ale zelenou, da sa to povazovat za hreben. Isli sme vlakom do Ruzomberku a odtial po zelenej cez Malino Brdo, Smrekovicu (kde sa da v krcme aj obcerstvit) az k Ploskej. Pod Ploskou sme sa napojili na cervenu znacku a pokracovali cez Suchy vrch, Ostredok, Kriznu az na Kralovu studnu. Hotel uz funguje, co sme aj patricne vyuzili. Cele je to slapatelne na par mikro usekov a samozrejme vyslap na Malino Brdo je brutal tlacenica cez zjazdovku a este aj Suchy vrch. Inac velke kopce ako Rakytov, Cierny vrch sme obisli traverzom. Mimoriadne technicke useky pre mna, uzucky chodnicek plny trciacich kamenov. Na useku asi 1,5 km som spadol zo 5 - 6 x z toho jeden krat tak, ze som si myslel, ze budem musiet zavolat aj Eda na pomoc, bo som sa pod padnutym stromom zasekol. Ak to mam zhrnut, uzasny biking, krasne jazdy neskutocnymi vyhladmi, lukami, smrekovymi lesmi, zjazdami a kvalitnymi vyjazdmi do kopca, kde si clovek moze dobre preverit svoju zdatnost. Naozaj biking u mna so 4 hviezdickami a myslim, ze aj tu piatu by som tomu dal.
Treba skusit Mike a Brayenn a ocakavam, ze buduce leto je to vase. My s Kocnerom sme uvazovali, ze ak nam to vyjde vsetko, co je teraz este vo hviezdach, tak Kralovu holu by sme skusili cez babie leto. Vtedy ma trava uzasnu jesennu farbu a aj viditelnost je o vela lepsia.
Presli sme 100 km z toho 42 sme stravili na hrebeni. Pri zjazde z Kralovej studne sme to kdesi prepiskli a nesli traverzom do Maleho Sturca. Nastastie sme si to este vcas uvedomili, a tak sme zabocili najblizsou zvaznicou a tou sme vystupali do sedla Maly Sturec.
Cisty cas slapania bol okolo 8 hodiek. S Edom sme zistili, ze z Dolnej stubne sa da dostat na Styri chotare krizom cez Dubove za 49 min Edo aj skor a z odbocky od plnicky pri Budisi je to 27 min Edo aj skor. Zjazd zo Styroch chotarov bol uz po tme, takze sme si to riadne uzili.
29.08.2009 - 12:40:47
00
Krása :shock: O koľkej ste vyrážali z RK ?
29.08.2009 - 14:00:05
00
cca o 8:00
29.08.2009 - 16:01:25
00
keyboard_arrow_up