JA som helpy to je v okoli Brezno ale z bikom to bude problem . Ja som pred nedavnom kupil vertec streetrider ale to som spravil velku chybu pretoze to co som s nim chcel jazdid je asi nemozne .Vtedy ked som ho kupil tak som sa dotoho este neviznal lebo som zaciatocnik.
teraz sa ho snazim predat a kupit si neco lepsie .nemusi to byt zrovna FULL ale urcite neco spolahlivejsie.no ale ak sa mi to nepodari tak som asi DH skoncil. :(
14.08.2009 - 10:30:07
00
Nemyslím, že ten bike je nevhodný - aspoň pre začiatok určite postačí. Na začiatok určite nebudeš zjazdovať to, čo zjazdujú pokročilí s "veľkým nádobíčkom". Myslím, že ten Vertec je na prvé zjazdy fajn. :oops: Mimochodom, koľko tá vecička váži? Vyzerá poriadne masívne. :oops:
14.08.2009 - 13:29:38
00
Mimochodom, chcela by som si to niekedy vyskúšať. :oops: A technika? Mne sa páči takýto viewtopic.php?f=1&t=14986&st=0&sk=t&sd=a&start=1470 hľadaj oranžový. 8) Ak sa mi to ešte tento rok podarí skúsiť, napíšem dojmy. :oops:
14.08.2009 - 13:33:52
00
mozno mas pravdu ked ho trochu vylepsim tak pre zaciatok bude mozno stacit no uvidim a vazi 16 kg.
14.08.2009 - 18:24:06
00
kupil vertec streetrider ale to som spravil velku chybu pretoze to co som s nim chcel

podla mna je ten vertec uplne postacujuci,akurat ze je dost kratky(aspon sa mi tak zda,nejazdil som ho este poriaadne)to je podla mna jedina nevyhoda :wink:
14.08.2009 - 21:03:48
00
ano aj mne sa da kratky no uvidim. A co hovorite na vahu?
15.08.2009 - 13:32:19
00
ja vozim kokain,na uplne vsetko,STREET,DJ,FR aj lahke DH...........aj na lahky TRIAL :mrgreen: :mrgreen: a vaha?je tazky ako kon :mrgreen: :mrgreen:
15.08.2009 - 14:06:14
00
ten vertec ti bude na zaciatok stacit a na vahu sa pri DH moc nepozeraj. 16 kg nie je az tak vela
15.08.2009 - 14:11:47
00
OK dakujem.
15.08.2009 - 18:09:28
00
nedakuj, chod jazdit. Naco si si ho kupoval, aby si sa nan pozeral?
15.08.2009 - 18:25:27
00
Mimochodom, chcela by som si to niekedy vyskúšať. :oops: A technika? Mne sa páči takýto viewtopic.php?f=1&t=14986&st=0&sk=t&sd=a&start=1470 hľadaj oranžový. 8) Ak sa mi to ešte tento rok podarí skúsiť, napíšem dojmy. :oops:


Tak - keďže sa rysovalo piatkové voľno a pozitívne počasie, srnka sa rozhodla obohatiť svoje cyklistické cítenie - no skrátka urobiť si radosť - a prináša svojich pár dojmov. :)

Takže prosím, zoznámte sa: Specialized Big Hit FSR 2.
Majiteľ a zapožičiavateľ: Kaktusbike Bratislava
Príloha:
7.JPG
7.JPG 556.15 KiB thumb_up0thumb_down



Dátum testu: 2.10.2009, lokalita testu: Železná studnička Bratislava
Testovací model je veľkosti M, váha by mala byť 18,6 kilogramu. Bližší technický popis je možné získať na stránke Specializedu. Ale poďme na moje osobné dojmy: bajk mi sedel vcelku dobre, novinkou bolo pre mňa radenie - je len na pravej strane, nakoľko stred je "pevný" = má len jednu pílu, pre laika zrovnateľnú so stredovou na bežnom MTB. Radí aj podraďuje sa len palcom, vzadu je deväťkolo, radenie je čisté a veľmi pohodlné.
Príloha:
6.JPG
6.JPG 555.02 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
1.JPG
1.JPG 566.68 KiB thumb_up0thumb_down



(pokračovanie v ďalšom slajde)
05.10.2009 - 10:49:29
00
Samotný test bol ale kvoli technickým okolnostiam jednoduchý a krátky. Bicyklu som sa síce páčila :makeup: , bohužiaľ ale moju prítomnosť na sebe vôbec nezaregistroval... Uvedomila som si to hneď po zoskoku z prvého vyššieho obrubníka, stroj síce krásne sedel, ale vidla ani tlmič na moju éterickú bytosť nezareagovali. Ale napriek tomu som bola zvedavá, aká bude situácia "v reále", to jest pri zjazde. Na úvod som zvolila veľmi jednoduchý zjazd, vytlačila som bajk náučným chodníkom hore vpravo od Rotundy na Železnej (kde sa nachádza posledný úsek Rohatky), vzdialenosť zjazdu asi 300 metrov, šotolina a malé ostré kamene, stredom chodníka dlhý rigol, široký cca. 30 cm, hlboký do 15 cm. Bohužiaľ sa moje obavy potvrdili - môj zjazd sa podobal jazde banského vláčika - jednoducho zjazdový špeciál sa pod mojou osobou choval ako 19kilový hardtail; vidla sa pri prejazde rigolom ledva zachvela a tlmič nereagoval vôbec... Takže po zjazde som sa rozhodla svoj test pre tento technický problém predčasne ukončiť, pretože brať ho na pôvodne vytipované lokality by bol za týchto okolností iba hazard. Napriek všetkému sa mi však môj testík páčil, Big Hit 2 je úžasný stroj - akurát pre tých, ktorí sú majiteľmi podobne éterickej telesnej hmotnosti, bude asi úplne nevhodný. :$
A ešte zopár foto (niektoré nie sú dobrej kvality, ale možno potešia):
Big Hit v lese
Príloha:
8.JPG
8.JPG 591.11 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
4.JPG
4.JPG 545.83 KiB thumb_up0thumb_down


v detaile:
Príloha:
3.JPG
3.JPG 564.01 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
5.JPG
5.JPG 589.06 KiB thumb_up0thumb_down


a spoločné foto na záver :)
Príloha:
2.JPG
2.JPG 579.05 KiB thumb_up0thumb_down



Zároveň týmto posielam poďakovanie Kaktusbiku Bratislava za možnosť tohto krásavca testovať; teším sa na ďalšiu spoluprácu, aj na ďalšie možné testovacie jazdy, bude mi cťou. :nod:
05.10.2009 - 11:09:11
00
Fuuuuha, no pokial nechces jazdit downhill, freeride ci castejsie jazdit v bikeparku tak je skusanie takehoto biku zbytocnost. 180 zdvihu je teda az az a svoje kvality urcite ukaze az v rozbitom terene. Neviem ako to byva u tychto vysokozdvihovych bikoch, takze len hadam (prosim vyviest pripadne z omylu), ale na mensie nerovnosti v mensich rychlostiach to tusim nepracuje tak ako XC vidlica ale prejavom je to zo zaciatku a ku koncu trosku tvrdsie. Urcite sa ale da vymenit pruzina za "maksiu", pripadne sfuknut trosku vzduchu, ci sa s tym ale nieco pri tak mussej vahe zmeni neviem. Ale i tak zbytocne tazky bike i na AM.
:-) a packove radenie od SRAMu radi nahor i nadol palcom. Packove X9 a X0 uz nema ani ukazaovatel zaradeneho prevodu, rovnako ako XTR (to len taky bonbonik)

Osobne by som ti radsej odporucal skusit nieco z Lapierre Zesty, Giant Reign alebo nieco tak do 150 zdvihu, kludne i od specialized. Myslim ze na nejake hopsacky, mensie skoky, bikeparky ... ti to bude stacit bohate. Vahovo to bude o nieco lahsie a objavi sa i "radenie v predu".

Hmm teraz ma napada, co tak skusit otestovat nejaku haraburdu s 29" kolesami. Kludne i HT a porovnat to so speslom na ktorom sa vyvazas teraz. Podla mna by to bolo celkom zaujimave porovnanie, priechodnost terenom/pohodlie, akceleracia, obratnost s pohladu utluckej zienky.


Naposledy upravil a.ndrejko dňa 05.10.2009 - 12:13:57, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2009 - 12:01:46
00
Viem ze je neslusne sa pytat ale kolko vazis. Pruzenie treba poladit, sagy na takychto bajkoch sa jazdia cez 30%. S musou vahou si ale mozes na zjazdy dovolit trosku lahsi bajk. Unavove limity ramu budu inde ako u 90kg chlapa.
05.10.2009 - 12:09:53
00
To bol dost zmysluplny test. :roll: Nabuduce si najprv vyskusaj moznost nastavenia na svoju vahu priamo v predajni - nechapem naco bolo dobre dotrepat bike na Zeleznu a tam zistit, ze to pod Tebou nepruzi a vratit ho spät...
05.10.2009 - 12:13:24
00
keyboard_arrow_up