jedná sa mi o to, že aj pri x.7 aj pri terajšej x.9 mi nevracia (jednoducho ju musím dať sám späť) tá veľká páčka (len na ľavej strane - prešmyk)...viem, že tento problém už tu bol pár krát spomínaný (Billes, Warzone...), vtedy som mal x.7 a pripisoval som to skôr slabšej očiste... po výmene za x.9 na jar t.r. to bolo spočiatku ok avšak po cca mesiaci, dvoch (presne neviem) sa to vyskytlo znovu a trvá prakticky dodnes...predpokladal som že druhá najvyššia sada bude prakticky bezproblémová, ale zjavne som sa mýlil :roll:

pokukal som aj mtbr.com, konkrétne tu http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=379784 a nie som o nič múdrejší... zdá sa že to bude všeobecný problém...

x.7 som už mal raz komplet rozobratú, vyčistenú a robilo to stále :roll: do rozoberania x.9 sa mi ale nechce...

takže, koľkým z vás to robí tiež? :cry:
18.08.2009 - 20:22:44
00
x7 2006 dva páry
x9 2006 jeden pár
x0 2008 jeden pár

žiadny problém... ale ak mi to teraz začne, tak za to môžeš ty... :twisted:
18.08.2009 - 20:27:31
00
Katko aj keď je to mimo,ale je čas prejsť na japonca.Henten emerický črep predať a vybrať niečo
kvalitné.
18.08.2009 - 22:38:18
00
Niečo podobné zaznamenávam aj ja, ale nerobí mi to stále. Raz to funguje že si to nevšimnem, inokedy musím trochu ťuknúť do páčky. Doteraz som bol presvedčený že to je nečistotou ...
18.08.2009 - 22:39:13
00
uf prave som doskladal lavu packu X.9.Zabil som s tym 2 hodiny zivota :!:
Teda povodny zamer bola vymena lanka ale nakoniec sa mi to rozobralo cele. Katko vdaka za link :) len vdaka tomu som to poskladal :mrgreen:
No a k tvojmu problemu, asi sa nevyhnes tomu a budes to musiet rozobrat. Packa sa nevracia pravdepodobne preto, ze vyskocila pruzinka, stalo sa mi to raz pri skladani (alebo sa ulomila). Pozor pri rozoberani, z kazdej strany by tam mala byt predpata pruzina tak aby si ju nestratil. Keby si bol z Ba tak by som ti s tym rad pomohol ale Za je kusok dalej :) ... mozem ti to akurat tak popisat ako to zlozit co najlahsie ...
18.08.2009 - 23:06:22
00
Katko kasli na to a rovno kup X.X 8) :)
18.08.2009 - 23:09:35
00
2kiri: pokial sa ti to raz vracia a raz nie, tak pruzina bude na spravnom mieste a asi to bude len necistota. Este by to mohlo byt ..zo spodnej strany packy su dva kruzky (na sebe), po ktorych to klze. Z boku ide taky plastovy kryt a ten sa zasuva pod tie kruzky. Staci, ze ten kryt zle sedi a uz to nechodi. Rozobrat, vycistit, namazat a spravne zlozit :roll:
18.08.2009 - 23:10:52
00
Nerad zalozim flame a takisto sa asi nevyjadrim presne k teme, ale uz dlho to v sebe dusim a chcem to dostat von;) Menil som SRAM za Shimano (Deore XT). Musim povedat, ze moj pocit zo Shimana je...ako to popisat. Skratka Shimano radi luxusne, ticho a nejako viac citlivo. SRAM je drastak. Ale zas na strasne druhej mam pocit, ze SRAM znesie viac. Zatial su to vsetko vsak len pocity....skusenosti pridu asi neskor. Takze tolko...a je to von.
18.08.2009 - 23:20:40
00
Skratka Shimano radi luxusne, ticho a nejako viac citlivo. SRAM je drastak.

no ale ako hovori moj bratranec " DOBRE VECI JE POCUT"(plat to pre prehadzovacky,naboje...)

Henten emerický črep

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no chcel by som taký "črep" :oops: :shock:
18.08.2009 - 23:43:40
00
X.9 2006 - packy funguju bez problemov a servisu, ale presmykove ukazovatko mi asi rok uz funguje.

Zdar!
19.08.2009 - 08:10:46
00
ešte som našiel toto - http://www.bikeradar.com/forum/viewtopic.php?p=15529477

posledný príspevok navrhuje isté riešenie, keď budem doma kuknem na to...
19.08.2009 - 08:42:03
00
Nerad zalozim flame a takisto sa asi nevyjadrim presne k teme, ale uz dlho to v sebe dusim a chcem to dostat von;) Menil som SRAM za Shimano (Deore XT). Musim povedat, ze moj pocit zo Shimana je...ako to popisat. Skratka Shimano radi luxusne, ticho a nejako viac citlivo. SRAM je drastak. Ale zas na strasne druhej mam pocit, ze SRAM znesie viac. Zatial su to vsetko vsak len pocity....skusenosti pridu asi neskor. Takze tolko...a je to von.


To nie je len pocit,ale ono to tak naozaj je.Shimano to sú švajčárske hodinky.Presné a tiché.
Sram je proste taký,že každé preradenie musíš jednoducho počuť.A neboj sa japonec toho znesie teda dosť.
19.08.2009 - 13:07:36
00
ono ja som už shimano samozrejme mal, k sramu som prešiel kvôli prehadzovačom...páčky sú u shimana super...i keď s odstupom času musím povedať, že po 3 sezónach je moja x.9-tka vhodná tak max. do šrotu...

skúsim to pozrieť zhora, keď tám dole tú plastovú krytku, spodok sa mi rozoberať nechce, vyžaduje to predsa len viac rúk a očí... :wink:
19.08.2009 - 13:14:20
00
kuuurnik...skoro som si na ten problem nespomenul,to je uz doba :) Ano,pamatam si,ze to robilo po oplachovanim biku-radenia hadicou a ked to vyschlo po par hodinach prestalo.Takze skus rozobrat,vycistit,prestriekat teflonom/silikonom...good luck! :wink:
19.08.2009 - 13:17:48
00
Katko inak nechápem ako sa može dostať bordel do radiacich páčok.
Čo sa týka šaltrov u shimana tak po x rokoch jazdenia ja nevidím absolútne žiadny problém.
19.08.2009 - 13:38:53
00
keyboard_arrow_up