Nerozumiem sa tomu stejne jak ty ale naboje/kazetu na prvy pohlad nevidiet tak dame lacnejsie, menic to je vykladna skrina tak tam supnime X9 to ludi oslovi, potom sa to primiesa ostanymi komponentami tak aby sa zmestilo do ceny a neurazilo.
19.08.2009 - 23:18:12
00
No je to poskladane zo vselicoho ale podla toho co som cital je to velmi dobre zladene a vsetko slape tak ako ma. A myslim ze vymenit naboje alebo kazetu je urcite lacnejsie ako menit cele prehadzovacky alebo brzdy :wink:
20.08.2009 - 01:00:37
00
Podľa profilu máš už dosť rokov, aby si veril písaným kalerábom...
Snáď veríš tomu, že ten, čo ovešal ten rám, je schopnejší ako konštruktér, čo vymýšľa sady u výrobcu?
20.08.2009 - 19:45:51
00
Ja si myslim, ze dolezite je hlavne to, ze Ta ten bajk oslovil a si so svojim vyberom vcelku spokojny. To je hlavne, aby si mal umocnenu radost z jazdenia. Je to dalsi kusok motivacie - novy bajk, nove moznosti, nove chcenie jazdit. A casom uvidis, kde su slabsie miesta a tie vymenis. Alebo ked ich bude viac tak vymenis cely bajk za novy a tento predas. Takze nefilozofuj nad komponentami a chod jazdit :D Nech sa Tvoja investicia ci najskor zhodnoti :D
20.08.2009 - 20:00:20
00
Nehnevaj sa, ale vyzerá to tak, že tomu, čo ovešiaval ten rám, zaviazali oči a dali velikú škatulu, kde boli rôzne súčiastky od rôznych výrobcov... A namontoval to, čo náhodne vytiahol z tej škatule...
Pohonné ústrojenstvo: Sram X.9 - Shimano SLX - Sram X.7 - Truvativ - Shimano Deore...
Možno tomu nerozumiem, možno to tak má byť, ale potom prečo konštruktéri u výrobcov vymýšľajú kompletné sady?


JoKo plne s tebou suhlasiim,nevidel som este bicykel kde by sa miesal sram s shimanom.Mozno to tak ma byt ale je to zvlastne
20.08.2009 - 20:16:32
00
SRAM + SHIMANO
http://www.specialized.com/sk/sk/bc/SBCBkModel.jsp?spid=39179&eid=99
20.08.2009 - 20:31:21
00
richardtfs: ja to na HT tak mám, ale nerobí to dobrotu - rozhodne to tak nemá byť (shimano si optimalizuje drivetrain po svojom - http://cycle.shimano-eu.com/publish/content/global_cycle/en/nl/index/tech_support/tech__videos.html - pozri si videá o Hyperdrive a Hyperglide, SRAM tiež po svojom a po výmene kazety zo SRAM za XT sa citeľne zlepšilo radenie na väčšie pastorky pod zaťažením. A podobne to funguje aj u kľúk Shimano. Neznamená to, že by inak nepreradilo, ale to proste radí "menej plynule", ako v dobách pred vyvinutím Hyperglide a Hyperdrive.
Jediný dôvod, prečo sa to tak robí, je optimalizácia nákladov, nie funkčnosť. Aby HG+HD správne fungovalo, musíš mať min. 3 komponenty od Shimana - kazetu, reťaz a kľuky (nie iba prevodníky).
20.08.2009 - 20:43:20
00
No uvidim ako to bude slapat, bike pride asi az v pondelok, ale myslim ze za 735e velmi slusna vybava. Kazdopadne ako pisal JohnyHatesJazz mna ten bike oslovil a zatial som so svojim vyberom spokojny, uvidim ci zmenim nazor ked sa na nom preveziem :) Len som chcel vediet ci nemate dake skusenosti s tymi komponetami a pod.
21.08.2009 - 00:50:44
00
Tiež si myslím, že je dôležité, že ho ten bicykel "oslovil". Keď si človek vyberá z viacerých bicyklov zhruba tej istej kategórie, tak je to o prvom dojme, nie o výbave. Aj keď teda ja by som bicykel bez vyskúšania nekúpil, lebo komponenty časom vymeníš, ale rám nie.
21.08.2009 - 07:37:00
00
mix sramu so shimanom je dneska uplne bezna vec
21.08.2009 - 12:44:31
00
Aj kvapavka je dnes bežné ochorenie.
21.08.2009 - 15:26:11
00
Jaroh tiez som este pred tyzdnom tvrdil ze bike bez vyskusania nekupym, ale uz som ich tolko vyskusal a ze viem priblizne presne co mi sedi a co nie a tento ma perfektne rozpisane vsetky rozmery takze porovnanim s tym co som skusal a s tym co mam by mal byt uplne idealny.
21.08.2009 - 15:39:43
00
Noo takze bike je konecne doma....prva kratka jazda za sebou, a musim povedat ze ide vynikajuco, ani s prehadzovackami neni ziadny problem (uvidi sa este pod zatazou).
Asi najviac som bol prekvapeny s vidlice, ta funguje uplne genialne. Este bude treba dostelovat brzdy, na moj vkus ich treba prilis stlacat, som zvyknuty ze brzdia v momente :) ale inak velmi dobry bike za tu cenu...hravy, velmi rychly, super ovladatelny.
27.08.2009 - 03:03:47
00
Aj kvapavka je dnes bežné ochorenie.

ach..

Noo takze bike je konecne doma....prva kratka jazda za sebou, a musim povedat ze ide vynikajuco, ani s prehadzovackami neni ziadny problem (uvidi sa este pod zatazou).
Asi najviac som bol prekvapeny s vidlice, ta funguje uplne genialne. Este bude treba dostelovat brzdy, na moj vkus ich treba prilis stlacat, som zvyknuty ze brzdia v momente :) ale inak velmi dobry bike za tu cenu...hravy, velmi rychly, super ovladatelny.

uzivaj k spokojnosti.. sam vidis ze ziaden problem s radenim
28.08.2009 - 12:48:00
00
keyboard_arrow_up