katko to dobre vysvetlil ...
a mimochodom ja so slombou nemám nič spoločné, tak ak máš problém so mnou, ako si to vyššie napísal, tak z toho neobviňuj celu spoločnosť

Ja viem ze nic nemas spolocne zo Slombou,
Ja som ti pisal spravu,preto lebo poznas Stiavnicke hory,a obratil som sa k tebe s prozbou.Na ktoru si mi ani neodpisal,a dokonca sam vies ze som ti napisal.Len to tu nenapises.
24.08.2009 - 11:43:38
00
tak prepáč, asi mi to nejak ušlo, alebo som zabudol
24.08.2009 - 17:50:18
00
Cibo dostal krámy?
25.08.2009 - 12:38:25
00
Dnes som si vyšliapol na Sitno. Tam aj späť som išiel cez Močiar, Podhorie, BS. Všimol som si tu spomínané nové značenie. Množstvo C-éčok, červených, modrých, žltých. Ale chýbali mi tu nejaké smerové tabule. Cudzinec tu môže mať problémi s orientáciou. Ja tento kraj poznám, takže pre mňa žiadny problém. Len jedna vec je pre mňa záhadou, prečo ste medzi tie cyklotrasy nezaradili práve najväčšiu ikonu Štiavnických vrchov : Sitno !?

Prílohy:

Sitno 015.jpg
Sitno 015.jpg 254.2 KiB thumb_up0thumb_down

Sitno 011.jpg
Sitno 011.jpg 224.68 KiB thumb_up0thumb_down

Sitno 006.jpg
Sitno 006.jpg 236.93 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2009 - 16:50:26
00
Dnes som si vyšliapol na Sitno. Tam aj späť som išiel cez Močiar, Podhorie, BS. Všimol som si tu spomínané nové značenie. Množstvo C-éčok, červených, modrých, žltých. Ale chýbali mi tu nejaké smerové tabule. Cudzinec tu môže mať problémi s orientáciou. Ja tento kraj poznám, takže pre mňa žiadny problém. Len jedna vec je pre mňa záhadou, prečo ste medzi tie cyklotrasy nezaradili práve najväčšiu ikonu Štiavnických vrchov : Sitno !?


Všetko je to otázka peňazí. Tak, ako postupne zháňame peniaze, tak budú pribúdať aj tabule (a aj ďalšie trasy). Zatiaľ sme radi, že sme s podporou mesta BŠ a obce Hodruša vyznačili niekoľko prvých trás, aj horských aj trekingových, na niektorých z nich sú už aj smerovkove "tabule". Keď zoženieme ďalšie peniaze, bude viac tabúľ, postupne aj mapa. Zatiaľ je taký schématický plán zavesený tu. Sám o sebe je nepoužiteľný, treba ho porovnať s turistickou mapou.

Sitno sme neznačili, lebo jednak s tým ochranári nesúhlasili a najmä - načo ho značiť, keď tam aj tak každý trafí? Snažíme sa (až na jednu či dve) značiť trasy tak, aby ľudí zaviedli tam, kde by inak netrafili.

Mimochodom, keď šlapete na Sitno, tak odporúčam tých posledných dvesto metrov po tráve zosadnúť. Už viackrát sa stalo, že hore v rozhľadni bol strážca a robil problémy - po asfaltke sa na bicykli môže ísť (až k vysielaču), ale podľa predpisov mimo asfaltky nie a tých posledných 200 metrov je de facto mimo asfaltky.
28.08.2009 - 17:12:39
00
Ano ide tu o princip,ale tomu asi nechapes,ako vidim.Ja neplacem,toho sa neboj.
Neviem ci sa mi zda,ale si jeden z tych arogantnych adminov,ktory si o sebe myslia vela.Mas pravdu ze som sa mal ozvat znova,...Je to uz za mnou,ja som chcel iba pripomenut,ze do dnesneho dna,ako mi bolo velmi slubene pred takmer mesiacom - som neobdrzal spravu,Nic viac nic menej,iba som to chcel pripomenut !!,ale nas mily adminko tu s toho robi daku dramu !

lol, ale aspon viem ze si nic nepochopil...p.s. jediny admin je tu cervo
28.08.2009 - 17:17:44
00
Jaroh : Pochopil som. Ja si vážim Vašu prácu a držím Vám palce !
Chcel by som ťa poprosiť ešte o jedno info. Medzi Močiarom a Podhorím som videl dve
turistické odbočky k Žakýlskemu plesu a tretiu priamo na Podhorí. Je niektorá zjazdná
na biku ?
28.08.2009 - 18:02:01
00
Jaroh : Pochopil som. Ja si vážim Vašu prácu a držím Vám palce !
Chcel by som ťa poprosiť ešte o jedno info. Medzi Močiarom a Podhorím som videl dve
turistické odbočky k Žakýlskemu plesu a tretiu priamo na Podhorí. Je niektorá zjazdná
na biku ?


Naposledy som tade išiel pred rokom. Je to tak na hrane - sú tam väčšinou veľmi pekné pasáže, naozaj chuťovky, ale na pár miestach je to kruté, buď zarastené, alebo rozbité ťažbou. Ale v zásade je to OK, najmä pre drsnejších bikerov :twisted:
28.08.2009 - 18:06:27
00
Ak tam bude aj nejaký úsek na tlačenie, nevadí. Zrejme to pôjdeme od Skl. Teplíc hore Vydričnou dolinou a ďalej po zelenej k plesu. Mňa inak láka predstava pokračovať po zelenej smerom na Kozelník, ale tam to už bude asi brutálne ! Potom dám sem vedieť ako sme dopadli.
29.08.2009 - 09:08:40
00
keyboard_arrow_up