jasne katko, tak potom sorry aj odo mna, :?
ale je to tak, proste v dnesnej dobe sa marza v podstate nikde neda presne urcit, v kazdej firme je sice dane, ze pre tento typ zakaznikov plati tato marza a pre iny zasa ina, ale vzdy je pritom povedzme hviezdicka s vysvetlenim, ze cenou sa da hybat, v zavislosti od kupovaneho mnozstva, typu produktu, mnozstva na sklade a inych veci...a samozrejme, ak ide o dobreho a trvaleho zakaznika, tak aj od toho, lebo si ho chceme samozrejme udrzat, ze:-)
24.08.2006 - 11:25:03
00
katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....


...suhlasim


Nechcem ti brať ilúzie, ale ak si v cykloobchode nikdy nebrigádoval, lebo pracovať si nemohol, tak nevieš o čom točíš. Ale ak ma presvedčíš o opaku, nechám sa poučiť, daj aspoň jeden - dva výrobky, kde si sa s podobnou maržou stretol, som na to veeeeľmi zvedavý. 8)



konkretny pripad:
kupoval som v DK jednu audio-rozdvojku.
Siel som tam kde je to najlacnejsie. Tam mi povedali ze ju monentalne nemaju ale normalne ju predavaju za 8 a poslali ma tam kde by ju mali mat...tam som ju kupil za 42

dalsi priklad ze cyklobiznisu
na spominanom linku http://www.bagbike.cz/?cmd=1348 maju XT salter za 1728 v oslanoch za 3000 to je o 42 percent viac + marza toho internetoveho obchodu nejakych tych 20 percent takze celkova marza oslanov je zhruba 60 percent
27.08.2006 - 11:04:24
00
Preco si stale myslsi, ze vsetci maloobchodnici kupuju od rovnakeho distributora pripadne dovozcu?
27.08.2006 - 11:43:01
00
katko, to by si sa divil, ake sa davaju marze na jednoaky tovar....


...suhlasim


Nechcem ti brať ilúzie, ale ak si v cykloobchode nikdy nebrigádoval, lebo pracovať si nemohol, tak nevieš o čom točíš. Ale ak ma presvedčíš o opaku, nechám sa poučiť, daj aspoň jeden - dva výrobky, kde si sa s podobnou maržou stretol, som na to veeeeľmi zvedavý. 8)



konkretny pripad:
kupoval som v DK jednu audio-rozdvojku.
Siel som tam kde je to najlacnejsie. Tam mi povedali ze ju monentalne nemaju ale normalne ju predavaju za 8 a poslali ma tam kde by ju mali mat...tam som ju kupil za 42

dalsi priklad ze cyklobiznisu
na spominanom linku http://www.bagbike.cz/?cmd=1348 maju XT salter za 1728 v oslanoch za 3000 to je o 42 percent viac + marza toho internetoveho obchodu nejakych tych 20 percent takze celkova marza oslanov je zhruba 60 percent


Asi to uz zlacneli na http://www.bagbike.cz/?cmd=1348 o 500 ze? :lol:
Přehazovačka XT - RDM 751

Cena: 1 280 Kč
Značka: Shimano
Dodací lhůta: 7 pracovních dnů
RD-M 751

Shimano XT přehazovačka s normální pružinou.
27.08.2006 - 12:32:53
00
2david asi je to prepocitane na slovenske peniazky, aby sa to mohlo porovnat s Oslanmi :wink:
27.08.2006 - 17:05:13
00
2david asi je to prepocitane na slovenske peniazky, aby sa to mohlo porovnat s Oslanmi :wink:


Asi mas pravdu. Mudra si ty hlava. :D
27.08.2006 - 17:45:11
00
Preco si stale myslsi, ze vsetci maloobchodnici kupuju od rovnakeho distributora pripadne dovozcu?



dovozca SHIMANA pre slovensko by mal byt ten isty ako pre cesko snad
27.08.2006 - 22:04:45
00
duracer: Počul si už o tzv. šedom importe?
27.08.2006 - 22:15:00
00
2duracer: a preco by mal byt ten isty? Slovensko uz davno nie je sucastou vychodneho bloku, ale EU a v nej bude tych dovozcov trochu viac.....
28.08.2006 - 09:53:01
00
Dostalo sa mi do rúk nové Velo a je tam celkom pekný článoček o zľavách, myslím, že to dosť dobre vystihli.

Inak je veľmi ťažké zisťovať odkiaľ daný internetový obchod také objednávky robí, ale podľa mňa je to určite priamo z číny. Vychádzam z toho, že sedlovka, ktorú som kúpil novú z číny na ebayi za 1500 Sk sa u nás predáva za 3290,- Sk. 8)
28.08.2006 - 10:02:29
00
2duracer: a preco by mal byt ten isty? Slovensko uz davno nie je sucastou vychodneho bloku, ale EU a v nej bude tych dovozcov trochu viac.....


no vsimol som si ze hlavny SHIMANACKY sklad v CZ ma v prepocte tie iste MOC ako u nas OSLANY tak aj dovozca bude zrejme ten isty kedze ten sklad maju cesi len par kilometrov od slovenskych hranic a sice v OSTRAVE
...takze dovozca pre net-ove obchody bude iny.

Hmmm...alebo ak to je ten isty aj pre net-ove obchody potom maju Ostrava resp. Oslany marzu cca 50-60 percent a netove obchody 10-20 percent

vask ale vramci krajiny by mal by predsa len jeden a to ten najlacnejsi,nie?
28.08.2006 - 19:17:54
00
2duracer: a preco by mal byt ten isty? Slovensko uz davno nie je sucastou vychodneho bloku, ale EU a v nej bude tych dovozcov trochu viac.....


no vsimol som si ze hlavny SHIMANACKY sklad v CZ ma v prepocte tie iste MOC ako u nas OSLANY tak aj dovozca bude zrejme ten isty kedze ten sklad maju cesi len par kilometrov od slovenskych hranic a sice v OSTRAVE
...takze dovozca pre net-ove obchody bude iny.

Hmmm...alebo ak to je ten isty aj pre net-ove obchody potom maju Ostrava resp. Oslany marzu cca 50-60 percent a netove obchody 10-20 percent

vask ale vramci krajiny by mal by predsa len jeden a to ten najlacnejsi,nie?


no aj netove obchody su spomenute v tom clanku vo vele, ak to chapem dobre, tak netove obchody beru tovar od niekoho ineho, podla mna nie od lokalneho distributora/dovozcu, prave kvoli tomu, ze by museli dopredu nakupit a to je pre nich nerealne, lebo nemaju sklady, myslim, ze to funguje tak, ze ty si objednas u nich - oni objednaju u napr. distributora pre EU, dojde im to a oni to poslu ku tebe...
je tam napisane aj to, preco su vacsinou i-net shopy lacnejsie, totiz nemusia zivit sklady, obchodne priestory, servisne a servisaka, co znamena, ze v podstate nepotrebuju tak vysoku marzu ako kamenaky....

moj nazor :?
30.08.2006 - 13:19:14
00
keyboard_arrow_up