Kazety hlavne o gramazi, k retaziam sa da vyjadrit len tazko (zivotnost retazi je velmi relativna). XTR kazeta (titan) by mohla vydrzat viac, avsak ak medzi HG50 a M580/HG61 je vobec nejaky rozdiel co sa tyka zivotnosti, tak je uplne zanedbatelny. A co sa tyka presnosti radenia, tak odpoved je jednoducha - vsetky su HyperGlide, takze rozdiel je opät (ak vobec je) pocitovo nemeratelny.

Z toho co pises mam pocit akoby titanove pastorky mali vydrzat viac ako ocelove :?:
Co sa tyka rozdielov v kazetach, tak to urcite neni len o vahe. Navyse aj nizsia vaha musi byt nejako docielena. Na urovni Deore a LX je to ale naozaj takmer jedno. Chcelo by to uz aspon M770 kde je spolocny pavuk(neomacka tolko orech) a ma lepsiu povrchovu upravu( chrom namiesto niklu). Ta by jednak mala zarucit vyssiu tvrdost povchu(mozno dlhsie vydrzi) a navyse lepsiu odolnost voci korozii(na deore kazete sa mi po par zimnych vyjazdoch zacali objavovat hrdzave flaky).
31.08.2009 - 14:40:29
00
Napisal som "by mohla" a nie, ze vydrzi (nejazdil som, takze neviem). Co sa tyka povrchovej upravy, tak neviem ake postupy sa pouzivaju na tu ktoru kazetu (pochybujem ze to nitriduju/cementuju a pod.), ale konkretne pri M770 nemam pocit, ze je na tom vdaka uprave lepsie co sa tyka zivotnosti. A co sa tyka HG50 - jazdim jednu aktualne (nahodil som ju spät aby som ju uz dorazil) a momentalne ma asi 8-9000 km vratane jazdenia v zime a hrdzava nie je. Kto ma pozna vie, ze cistenie bajku nie je moja silna stranka, takze urcite to nebude tym, ze starostlivo lestim a susim komponenty po vyjazde. :) Celkovo by som to zhrnul, ze kto nema privela penazi, tak Deore je na tom velmi dobre co sa tyka zivotnosti aj funkcnosti, len ta vaha je hrozna. A kto ma trosku viac penazi, tak jednoznace odporucam preskocit vsetky tie medzistupne a ist rovno do M770 ako kvoli spolocnemu unasacu, tak aj kvoli vahe.
31.08.2009 - 17:51:36
00
A kto Ťa pozná hovorí: Neopíraj si o mňa to zábradlí. hehe
31.08.2009 - 21:27:25
00
Choď radšej do SRAM-u! Vlastná skúsenosť.SHIMANO išlo kvalitou dolu..
05.09.2009 - 14:06:36
00
keyboard_arrow_up