Cavte bikeri . Chcel by som vediet vas nazor. Mam horskeho certa ale viac jazdim po cestach. Zadne koleso 26 chcem nahradit 28 trekingovym,samozrejme z mensimi upravami ramu .Co vy na to?
12.09.2009 - 17:18:30
00
Čo myslíš pod spojením "úpravy rámu"? Chceš si z neho kúsok odpíliť, reku, nech sa zmestí? :) Osobne si nemyslím, že je to dobrý nápad. Nie som na to odborník, ale možno ťa tu niekto v tom podporí.
Ja na tvojom mieste by som predal toho horského ďábla a kúpil nejaký solídny cross/trekingovy bicykel.
12.09.2009 - 17:38:31
00
Predat?Aj to je jedna z možnosti .Ten bike je moja srdcovka.Uprava ramu , asi tak že prevarim hornu adolnu priečku na ramenach a takisto aj držiaky na uchopenie brzd.
12.09.2009 - 20:11:37
00
proč to chceš řešit?
stači dat uzši plaště a výsledek je zhruba stejný :rofl:
12.09.2009 - 20:26:38
00
že prevarim hornu adolnu priečku na ramenach a takisto aj držiaky na uchopenie brzd.


neviem ake mas moznosti,ale prevarit zadnu stavbu nieje len tak :lol:
12.09.2009 - 20:31:18
00
Dam užšie plašte zmenšim obvod kolies.Jazdim tak 50 -100km trasy to by som sa namakal este viac ako teraz .Ale aj tak dik za radu.
12.09.2009 - 20:38:02
00
ked das uzsi plast tak ta strata na obvode bude ~zanedbatelna,a namakas sa menej,lebo budu uzsie plaste :muscle:
12.09.2009 - 20:40:55
00
tak tak
12.09.2009 - 20:44:17
00
:handshake: .......no vidím že v tomto probléme si môžeme podať ruky :) . Ja som pred časom riešil navlas rovnaký problém - nahodiť trekingové kolesá do MTB rámu, pretože mám v tom MTB-ečku dobré komponenty a bolo by mi zbytočné kupovať extra trekingové kolo, pretože tým pádom by som už na to MTB nikdy nevysadol . Jasné že by sa to dalo uskutočniť, ale problém je práve v tých úchytoch na V-brzdy. Existuje na to niekoľko adaptérov, pomocou ktorých zdvihneš brzdové úchyty z 26" na 28" typ kolesa (niekde tu na fórume mi chalani dali aj linky na ne, ale neviem kde to presne je ;) ) .
Alebo som mal aj plán B - kúpiť nejaký lacnejší nový trekingový rám + prednú vidlicu + kolesá ..... a všetko ostatné len prehodiť z MTB na ten trekingový rám. No, bolo by to dosť nákladné a neviem či by všetky ostatné komponenty z MTB zapasovali do trekingového rámu, ale ak áno, tak by som to asi riešil takto. Bol by tam ešte problém s prevodmi, ževraj by prevody z MTB nestíhali na trekingových 28 " kolesách, neviem, nemal som tú možnosť preveriť si to.
No a plán C - kúp si 28 " kolesá s nábojmi na kotúčovky a hádam by za dali zapasovať do MTB rámu . Neviem, nech sa vyjadria aj iní odborníci, ktorí s tým už majú nejaké skúsenosti.

Osobne som ostal pri MTB kole, ale na totálne hladkých a dosť širokých gumách, ktoré ak sú dobre nahustené, tak sa krásne odvalujú po asfalte.....síce rýchlostný rekord na nich neurobíš, ale z mojich skúseností môžem povedať že ani veľmi bike nebrzdia a ani nespomaľujú a v pohodičke si udržujú konštantnú rýchlosť pri menšej námahe v porovnaní s klasickými MTB drapákmi.
12.09.2009 - 20:54:13
00
Dam užšie plašte zmenšim obvod kolies.Jazdim tak 50 -100km trasy to by som sa namakal este viac ako teraz .Ale aj tak dik za radu.


Presne tak, tiež som testoval aj túto možnosť. Mal som tam tuším 1.50 gumy, ktoré boli úzke, ale práve v tom že sa o hodne zmenšil obvod kolesa, som veľmi strácal na rýchlosti (niekoľkokrát som rovnakú trasu prešiel na týchto 1.50 kolesách a potom na nejakých 2.00 a výsledok bol jasný - rýchlejšie som sa dostal na tých 2.00 než na tých "cestných".....
12.09.2009 - 21:00:29
00
Dat uzsie a tym mat mensie kolesa teda rozhodne zanedbatelne nie je, ked rozdiel je citit uz pri zmene beznych 2.1" na 2.25".

Skus nahodit 2.25" Furios Fred ... valivy odpor je tam maly, a su to aj vcelku balony. Ale neviem ci by nestalo skor za uvahu potom ziletka. Predsa len si obmedzeny prevodmi a geometriou , atd.
13.09.2009 - 08:52:56
00
keyboard_arrow_up