Gargas> máš zlý pocit, DS je naozaj Dual slalom. Teda, oficiálne. Neoficiálne sa používa aj na označovanie dirt streetu.
22.10.2004 - 12:57:31
00
Tie zvuky mozu byt od trenia komponentov o ram; moze to byt najskor sedlovka (ak jazdis so kopca v sede) alebo predstavec ci riadidla (ak jazdis v stoji). Problem je v tom ze ak je napr. sedlovka poskriabana tak neprilieha tesne k ramu a navyse sa do strbin lahko dostane spina. Preto ta asi nepotesim ked ti poviem ze problem moze byt aj neriesitelny. BTW v niektorom z poslednych cisel casopisu VELO bol clanok o zvukoch ktore bike vydava (a nemal by). Skus zohnat a precitat.
22.10.2004 - 16:55:48
00
OK.Vdaka za vyvedenie z omylu...
23.10.2004 - 16:31:35
00
Ja by som dal, ze to bude predstavec. To je vacsinou vzdy a ktomu chalanovi co ti povedal o tej vode ci co, to je dost humor!
24.10.2004 - 22:24:00
00
Caute mam taky problem s RST Omega T4 som kupil Trek 4400 a ta vidla by mala mat teoreticky zdvih 89mm jasne ze to tolko neni ale aspon opticky ale ja mam na tej vidle zdvih tak 60mm sa nu zda ze tue nohy su nejak malo vysunute oproti tomu ako by mali byt a tak sa chcem spytat ci by niekto nevedel poradit ci sa to neda nejak zdvihnut abo ci to je nejaka special **** verzia abo tak
DIK
24.10.2004 - 22:26:42
00
Dominik: Priklanam sa k nazoru JoKo-a, ze walkman na bike nepatri, akurat riskujes ze Ta nieco, alebo niekto trafi, ked ho nebudes pocut a vidiet, pocuvaj radsej bike.

Retaz treba menit, to je bez debaty, staci ju obcas premerat sublerou ci nie je moc vytahana.

Ked to zanedbas a vymenis ju neskor, riskujes ze Ti bude strielat kazeta, a to uz potom ju treba vymenit, co nie je lacna zalezitost, ale to asi vies.
Ja osobne si myslim, ze nie vzdy treba kupovat najdrahsie retaze, ja na XT 3/9 pouzivam retaz Deore/LX 3/9 - ktora je lacnejsia a vydrzi porovnatelne ( cca 2-3 za sezonu ).
29.10.2004 - 18:10:23
00
To si frajer,pretoze mne XTR retaz vydrzi priemerne 3 mesiace,Cau
14.01.2005 - 12:40:04
00
chlapci myslite na to ze xt a xtr su zavodne rady,to znamena na jednu sezonu!!!!tak racej si dam nieco s deore alebo lx-ka,a mam veciu zivotnost!
14.01.2005 - 15:12:31
00
Výdrž reťaze - záleží na najazdených km, na štýle jazdenia a najmä na spôsobe údržby.
Niekomu, kto najazdí 1 000 km ročne a o reťaz sa stará, vydrží aj 3-4 sezóny. Iný, ktorý najazdí 10 tis. km ročne, v pohode radí cez 3-4 pastorky, často jazdí španiela (niektorí to nazývajú taliana, ale je to to isté) a údržba reťaze je len jej výmena - ten potrebuje 1-2-3-4-5 reťazí za sezónu a o niečo menej kaziet a prevodníkov.
14.01.2005 - 22:03:46
00
kupujte sram retaze aj kazety..su super a ovela lacnejsie jak xtr
18.01.2005 - 17:15:26
00
Suhlasim s nazorom, ze klasicky hardtail s lockoutom ti staci. A brzdy? Vraj V-cka v kombinacii s keramickymi rafkami su perfektne, ale urite nenahradia kotuce na 100%. Vyhodou je vsak vaha, horsie je to s cenou, tam by sa dalo porozmyslat aj rovno nad kotucmi. Ako poznamenal MMX, do kopca velmi brzdy nepotrebujes a pri jazde z kopca by ti mohli stacit aj vecka + praca s telom. Zalezi vsak na terene, pocasi a chuti do zivota :-)
01.03.2005 - 23:45:58
00
stými reťazami suhlasím z jokom pretože vymena reťaze je dôležitá aj ked jazdím DH tak 2 znicím behom leta pretože ju buď niekde necham alebo je tak vymlatena ze je to az nepekne a slapat na vytahanej retazi bleeeeeee.a ohladom tych kotučov no ja nechcem V-čka ani vidiet ale to len pre ten moj styl kde by mi asi moc nepomohli ale kotuce su strasne takze tak na teba by som volil tie V-eka.

JEDNA VELKA KESTION: Existuje na 8-kolovej kazete najvaci pastorok s 26 zubami, ak hej tak napiste aka znacka a typ musim ho mat ale musi to byt 8.uz som to kdesi videl ale neviem kde.Bracho ma 28 ale ja chcem 26 pre srandu aspon to bude krajsie.CCCCCCCAAAAAAFFFFFTTTTEEEE SSSAAA BBBBIIIIKKKKEEERRRIII
04.03.2005 - 10:04:29
00
radim vam skuste retaze wipperman connex, pocul som ze v testoch vo vele obstaly co sa tyka roztanosti najlepsie, alebo jedny z najlepsich. ja osobne mam radu 808 za asi 800 sk. a som velmi spokojny, ma aj connex link, co znamena ze ju mozete zhodit hocikedy a hocikedy v priebehu sekundy dat spat (super sa tak cisti, a ked ju z obchodu idete dat na bike nemusite ju znitovavat, staci len skratit a spojite ju connex linkom)
05.03.2005 - 10:31:36
00
a este k podivnym zvukom pri slapani, ja som mal taky isty problem, a bolo to v pedaloch, stacilo mi ak som vymontoval pedale z kluk, poriadne vycistil setky zavity a zvuk bol prec. ale je pravda ze ten zvuk moze ist od hociktorych sticnych ploch na biku. takze setko treba poriadne vycistit, do zavitov trochu vazeliny dat, ale pozor ne na sticnu plochu medzi predstavcom a riaditkami
05.03.2005 - 10:40:25
00
Problém s ,,podivnými zvukmi"som vyriešil tak,že som stiahol kluky a jemne,brúsnym papierom som stiahol hrdzu z osky.Potom som naniesol tenkú vrstvu vazelíny a problém bol preč!
Môže to ale byť aj sedlovka.Stačí ju očistiť,trocha vazelíny a je to ticho.
05.03.2005 - 12:31:33
00
keyboard_arrow_up