Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91
Nejake fotky som dal na :
http://picasaweb.google.cz/oveckaberta/XCM_Slovensky_raj_09#
13.09.2009 - 07:37:54
00
Vďaka za foto aj za skvelý maratón. Trať super, vyšľapať sa dalo všetko nahor, v sedle som nezvládal len niektoré úseky nadol, ale ten potok by som nechcel vynechávať o rok :) K skromnosti občerstvovačiek len dodám, že mali presne to, čo som potreboval: úžasné škvarkové pagáčiky a teplý čaj. Ak by som mohol pre organizátorov alepovať, sa tu ozývajú hlasy, že aký skvelý zjazd tou asfaltkou, niežeby nebol skvelý, ale asi nie som sám čo by to radšej bral terénom ak sa dá, navyše som fakt rád, že sa v tom zjazde nikto nevytrepal, tam by to bolo drsné. Na jedlo sa čakalo, to teda hej, ale videl som vzadu, že sa dievčatá nezastavili a fakt mali čo robiť, navyše väčšia motivácia o rok dôjsť s lepším časom a čakať v rade menej :) Tí čo neboli môžu ľutovať.
13.09.2009 - 08:49:03
00
Aj ja ďakujem za super fotky :)

Maraton bol perfektny, len ten gulas na druhej obcerstvovacke som si nemal davat, lebo do vtedy sa mi islo super ale potom to so mnou islo z kopca (teda hlavne do kopca to islo z kopca) ale zase ma aspon tak nemrzela ta rada na klobasu v cieli a v pohode som si pockal kym tam uz nikto nebol.

Dakujem este raz organizatorom za perfektne zvladnutie, tesim sa na buduci rok :)
13.09.2009 - 08:55:38
00
tak maraton paradny, ten asfaltkovy zjazd bol sice fajn oddych, ale naozaj by som radsej po terene, inak k trati ziadne vyhrady, akurat, nepacilo sa mi znacenie, teda znacenie smeru bolo fajn, neodbocil som nikdy zle ale znacenie nebezpecnych usekov alebo tak mi chybalo (preto som sa v jednom takom vydrbal, hned za zakrutou sa skoncila moja polka cesticky a presla len do velkej jamy :n: ) tak som mierne odrety este v tom zjazde potokom ku koncu prerezal lanko zadneho radenia takze som zvysok isiel vzadu na 11 zuboch :D s casom okolo 2:35 som vcelku spokojny, pocasie dokonale, na jedlo som (prvy krat, hned ako som prisiel) necakal vobec, neskor to bolo trochu horsie ale cakanie stalo za to (za tie hranolky hlavne), ako johny povedal, kto nebol moze lutovat :)
13.09.2009 - 10:08:32
00
dik za foto, dik organizatorom, maraton na 1-tku, pocasie to iste...
trasa bola super, akurat mohli byt lepsie znacene kriticke useky (a mozno aj boli, len som si nevsimol :D ) ;) , sice som sa nevytrel, ale mal som na male, inac pohodaaaa...
mna tiez srali ludia, co vyhadzovali odpadky okolo seba, neviem ci tak robia aj doma, a ziju v chlieve, alebo ich to rodicia nenaucili
tiez som mal taku skusenost, ze pretekar (do zlta dres, ine neviem) si kludne pocas jazdy vybral z kapsicky na biku keks, zjedol ho a obal hodil za seba, ako keby mu bolo vela hodit ho naspat do kapsicky - fuj takym charakterom, toto sa nerobi, a ak chceme este mavat maratony v takychto chranenych oblastiach, bolo by dobre sa tohto vyvarovat !

dakujem este raz vsetkyyyyym :clap:
13.09.2009 - 10:10:27
00
par usekov sice nie velmi maratonskych ale aj tak velmi pekny zaver sezony.

vdaka organizatorom!
13.09.2009 - 11:25:01
00
Cudne, ze som sa z preteku odhlasil dva tyzdne pred jeho uskutocnenim, v Slov. Raji som nebol, neodstartoval som, ale vo vysledkoch som ako DNF tzn. startoval, ale nedosiel do ciela. :handshake:
13.09.2009 - 11:41:00
00
Pre mna bola trat sklamanim a to hlavne kvoli tomu zjazdu po asfaltke. Na to ze sa organizatory ohanali krasnou prirodou a podobne myslim ze urcite mohlo byt o dost menej tej asfaltky ved len keby ten kopec sa slapal opacne zjazd by bol viac nez skvely. Snad nieco vymyslia inak ja osobne do Raja o rok urcite nepridem
13.09.2009 - 12:20:18
00
Ak by som mohol ovplyvnit trasu buduceho rocnika len by som vynechal zjazd asfaltom z ustia Suchej Belej...nuda, zbytocne a lacno premarnene nastupane metre po starte. Urcite by sa nasla ina alternativa v terene. Ak to usporiadatelia pustili dole tym potokom (co sa mi mimoriadne pacilo :y: ) urcite by to namiesto toho ,,asfaltoveho dowhillu" vedeli ,,pichnut" do hoci aj technickejsieho useku. Inak spokojnost so vsetkym vcetne pocasia ;) .
13.09.2009 - 12:26:24
00
jasne ze existuje aj ina alternativa zjazdu zo Suchej belej ako po asfalte len si musime uvedomit ze sme obmedzeni tym ze sa nachadzame v Narodnom Parku a tam platia iste obmedzenia, ak vyjde organizatorom to co maju v plane na dalsie roky tak maraton v Slov. raji bude patrit medzi tie najkrajsie
13.09.2009 - 13:05:23
00
Bol som síce len Rekre trasu ako manželkin technický doprovod, ale pre deti, starých a chorých to bolo fajn takmer 20km. Počasie naozaj nádherné, organizácia a značenie bez problémov, všade ochotní ľudia.
Mám malú pripomienku - chápem, že prírodu treba chrániť a v národnom parku ešte viac, ale iste by viacerí ocenili, keby sa páni ochranári práve po národnom parku, ktorý tak úzkostlivo chránia, nepremávali na autách, ale využili radšej niečo ekologické - vlastné nohy, bicykel, koňa...
Jeden taký ma skoro zrazil pri výšľape počas pretekov na mieste, kde naozaj nebolo kde uhnúť. Možno zabudol, že tie preteky povolil jeho nadriadený a možno nám obyčajným len chcel ukázať, kto je tam pánom. Niekedy mám naozaj pocit, že prírodu treba chrániť práve pred ochranármi.
13.09.2009 - 13:36:48
00
ozaj este sa mi nepacilo ze som v cieli nameral cez 43km... a niesom sam, viem nieje to taky rozdiel ale ked to ma mat 40km tak nech to tolko ma a ked nie tak nech oznamia ze to bude 43 :) ked si clovek vypocita sily presne... to aby som vzdy pocital s tym ze to bude + 5 km ? :headbang:
13.09.2009 - 13:44:03
00
Bol som síce len Rekre trasu ako manželkin technický doprovod, ale pre deti, starých a chorých to bolo fajn takmer 20km. Počasie naozaj nádherné, organizácia a značenie bez problémov, všade ochotní ľudia.
Mám malú pripomienku - chápem, že prírodu treba chrániť a v národnom parku ešte viac, ale iste by viacerí ocenili, keby sa páni ochranári práve po národnom parku, ktorý tak úzkostlivo chránia, nepremávali na autách, ale využili radšej niečo ekologické - vlastné nohy, bicykel, koňa...
Jeden taký ma skoro zrazil pri výšľape počas pretekov na mieste, kde naozaj nebolo kde uhnúť. Možno zabudol, že tie preteky povolil jeho nadriadený a možno nám obyčajným len chcel ukázať, kto je tam pánom. Niekedy mám naozaj pocit, že prírodu treba chrániť práve pred ochranármi.


s tymto nazorom uplne suhlasim, slovensky raj myslim ze uz neako poznam pretoze zvyknem tam chodievat na tury a je to nazozaj tak...ochranari ´´vodu kážu, víno pijú´´ a to potom cloveka mrzí. ale tak je to myslim si ze skoro vsade ako napriklad tatry. isiel som na biku lesnou trasou smerom z podbanskeho na strbske pleso, no po troch studnickach som to musel vzdat, pre doslova tankodrom po lesnich robotnikoch a ich tazkych strojoch ( to nieje normalne ze by v tanape isli cez les po sebe len tka 2 tatrovky a jeden traktor, s vyhovorkou po niekolko rochoch starej kalamite, pritom kazdy kto ma zdravi zrak vidi, ze sa likviduju nove stromy). ale myslim ze je hlupost aby som tu rozoberal tuto tematiku :rofl: a aj tak by to k nicomu neviedlo :( .
tu v raji som absolvoval 40 a myslim ze nie je co vytknut na organizaciu a skvele pocasie ktore bolo ceresnickou na torte. snad len to ze sa mohli vyznacit nebezpecne useky (aspon zjazd pred druhou obcerstvovackou kde to clovek poriadne pustil a potom brzdil ako blazon, len aby neskoncil vyvaleny po diere v strede cesty....ale celkovo to bolo perfektne zvladnute, kto chcel radu na jedlo si vystal a na klobase si pochutnal. :y: cize dufam ze o rok o5 ;)
13.09.2009 - 13:53:29
00
Pre mna bola trat sklamanim a to hlavne kvoli tomu zjazdu po asfaltke. Na to ze sa organizatory ohanali krasnou prirodou a podobne myslim ze urcite mohlo byt o dost menej tej asfaltky ved len keby ten kopec sa slapal opacne zjazd by bol viac nez skvely. Snad nieco vymyslia inak ja osobne do Raja o rok urcite nepridem

Myslim ze boli radi ,ze vobec dostali povolenie na niektore miesta.Ved islo o zabavu nie?Ja neviem co sa furt riesi s typom trate.Kazdy usporiadatel vie vo svojom okoli o miestach ktore su atraktivne a radi by ich zaradili do zavodu no myslim ze vybavovanie povolenia nie je vobec jednoduche a to sa vobec nezastavam nikoho.Lebo niektori ludia si myslia ze bikeri su pre les nebezpecnejsi ako traktorova tazba. Mne sa tato trat pacila najviac zo vsetkych cca 16 co som tento rok siel.Kazdemu vyhovuje nieco ine. Radsej keby sa riesilo odhadzovanie odpadkov na urcitych-vyznacenych usekoch.Povedzme kazdych 10km usek oznaceny a opaskovany v dlzke 50m.Aj usporiadatelia by mali aspon v tomto jednoduchsiu pracu.Nieco podobne sme videli na Salzkammergut.Alebo spolocne znacenie a pod.
Apropo chose_666 ma pravdu.V alpach sa ti uhnu motoristi a zastavia kym neprejdes na biku,ale to je asi o slusnosti medzi ludmi
13.09.2009 - 13:54:15
00
Mozno by slo iba otocit smer pretekov. Asfaltom hore a nadhernym terenom dole.

presne to ma napadalo cestou tym zjazdom... len mapu som nevidel takze som nic viac nevymyslel :)


Naposledy upravil Steju dňa 13.09.2009 - 17:57:13, celkovo upravené 2 krát.

13.09.2009 - 17:47:07
00
keyboard_arrow_up