Nakolko su dolezite tzv prachovky na vidlici .Kupoval som vidlu a na nej boli,no niektore bicykle v obchodoch na tomto type vidli prachovky nemaju a vyzera to aspon kus lepsie.Mam ich dat dole?
31.08.2006 - 21:53:08
00
Myslíš zrejme manžety, však? Lebo pod prachovkami sa niekedy rozumejú aj stieracie krúžky.
To, či tam tie manžety sú alebo nie, závisí dosť od kvality / konštrukcie vidly.
Lacnejšie vidly napr. namajú takú dobrú povrchovú úpravu nôh a mohli by sa ľahko poškriabať, takisto to závisí aj od toho aké tesnenia sú použité atď...
Ak sa na vidlu, kde manžety pôvodne neboli, dajú, rozhodne to ničomu neuškodí, skôr to môže pomôcť, naopak určite nie.
Ak tam boli od výroby, tak ich rozhodne dole nedávaj.
31.08.2006 - 22:03:57
00
ja som mal tiez RST vidlu s tymi manzetami a dal som ich dole kvoli image, ale potom stacilo trochu dazda a hned som z nej mal pevnu vidlu a trebalo ju potom stale rozoberat a mazat. Takze ja ti z vlastnej skusenosti odporucam tam nechat tie manzety.
31.08.2006 - 22:10:46
00
vyrobca ma na to zrejme nejaky dovod..asi by to len tak "z nudy" nedavali :wink: urcite to pri lacnejsich vidliciach pomaha vo velkej miere pri ochrane proti prachu, vode,...
01.09.2006 - 09:06:25
00
na jednom bikeu mam RST Gilu a tie manzety som dal dole lebo sa mi tam natlacovalo blato, je to tak uz asi rok a este stale funguje. Chodu to urcite neprida ale ked ju obcas premazes neni problem
01.09.2006 - 10:58:43
00
Viem že to vypadá lepšie bez tých manžet ale ak tam sú od výroby tak ich určite dole nedávaj pretože je to v podstate jediné poriadne tesnenie na tej vidle ktoré tam je a keby si si pozrel tesnenia (prachovky) na vydlách bez manžiet videl by si tam ten obrovský rozdiel, na manžetových vidlach su tieto prachovky úplne slabé, kvôli čomu sú tam tie manžety. Sám som spravil chybu a pri prvej vidle som pre dizajn dal tieto manžety dole čo sa však po mesiaci ukázalo ako nešťastné riešenie. Do vidli začala zatekaž voda a pružiny zhrdzaveli, potom vidla vidáva neznesitelné zvuky takže to nerob ak nechceš kupovať novú vidlu :cry:
01.09.2006 - 11:11:42
00
RST a podobne cenove vidlice maju taku tendenciu sa pri kontakte s blatom vobou a ...zasekavat takze urcite to nechaj tam. :wink:
01.09.2006 - 16:28:11
00
ja si myslim ze ten kto nemal túto vidlu nemôže hodnotiť, za prvé- tieto po vašom prachovky sú natoľko účinné že pri väčšom zapružení sa zo svojeho uchitenia uvolnia a vybehnú hore čo majiteľa núti, ak chce využívať ,,UČINNOSŤ" týchto gumičiek, dávať ich v priebehu jazdy asi tak 100krat na svoje miesto( toto mňa primelo dať ich do preč), a druhá vec by ťa mohla ešte ovplyvniť nedávať ich preč- tuu bohužiaľ nenachádzam DAJ ICH DO PREČ :) neni to náročná operácia mne to trvalo 10 sekund hodne zdaru a ešte jedna vec- to že do ňej naprši jej môže tak pomôcť- mne keď do nej napršlo tak mi behala jak bláznivá a lepšie nž macocha, ALE NE, jediný prípad kedy mrzne je v zime a vlastne ešťe jeden prípad keď s ňou strašné blaton zjazduješ :oops:
02.09.2006 - 13:27:09
00
Aj mne stale vyskakuju ,preto ich chcem zahodit. A to ze by do nej naprsalo sa mi nezda az take vazne lebo poznam cloveka ktory ponoril cely bike s presne touto vidlou a bezi furt rovnako
02.09.2006 - 15:50:59
00
prestne toto som spravil na mojej starej rst capa a išiel som bikeovať ked bolo stračné blato potom som bike poumýval a zostala ako pevná vidla, takže by som to dole nedával. Neskôr som mal aj rst gila a tam my tiež tie prachovky vypadávali ale len v tedy ked som mal suché vnútorné nohy tak som ich mazal silikonovím olejom a už to nezobilo(kto maže ten jede)
02.09.2006 - 18:07:52
00
K tomu vyskakovaniu prachoviek len tolko: vidlu treba aj citit a nastriekat silikonom pripadne inim vhodnym mazadlom. Ja mam marzocchi a gufera cistim pred kazdou jazdou, dam jej stale ochutnat aj silikon oil - co ty asi zrejme nerobis a to bude problem.
02.09.2006 - 23:29:45
00
ja si myslim ze ten kto nemal túto vidlu nemôže hodnotiť, za prvé- tieto po vašom prachovky sú natoľko účinné že pri väčšom zapružení sa zo svojeho uchitenia uvolnia a vybehnú hore čo majiteľa núti, ak chce využívať ,,UČINNOSŤ" týchto gumičiek, dávať ich v priebehu jazdy asi tak 100krat na svoje miesto( toto mňa primelo dať ich do preč), a druhá vec by ťa mohla ešte ovplyvniť nedávať ich preč- tuu bohužiaľ nenachádzam DAJ ICH DO PREČ :) neni to náročná operácia mne to trvalo 10 sekund hodne zdaru a ešte jedna vec- to že do ňej naprši jej môže tak pomôcť- mne keď do nej napršlo tak mi behala jak bláznivá a lepšie nž macocha, ALE NE, jediný prípad kedy mrzne je v zime a vlastne ešťe jeden prípad keď s ňou strašné blaton zjazduješ :oops:


Ja mam Gilu Sl a toto je cista pravda mam ich dole uz skoro rok a este sa nic nepokazilo, horsie to uz namoze byt, este ked som as pytal aj v servise nato my typek povedal ze to tam vobec na tejto vydle nemusi byt, v tej vydle mam elastomer a v druhej Lock - Out a este sa stym nic nestalo, v zime len treba dat pozor natu vodu ale mne sa tam dostala aj ked tam boli :-)
03.09.2006 - 11:22:03
00
K tomu vyskakovaniu prachoviek len tolko: vidlu treba aj citit a nastriekat silikonom pripadne inim vhodnym mazadlom. Ja mam marzocchi a gufera cistim pred kazdou jazdou, dam jej stale ochutnat aj silikon oil - co ty asi zrejme nerobis a to bude problem.


Ja som tam dal silikon a vobec sa chod neupravil akurat ze sa zatlacala hlbsie a dlksie jej trvalo vratenie sa do povodnej polohy, takze davat silikon len kovoli tomu aby mi mazety nelietali az k "Riadidlam" je asi zbytocne pokial ide o RST...
03.09.2006 - 11:26:08
00
ten silikonový olej sa dáva na to aby vidla išla lahšie a lepšie brala nerovnosti
03.09.2006 - 16:51:17
00
dole to urcite nedavaj, lebo fakt z toho urobis (ako tu uz niekto spominal) pevnu vidlu...
03.09.2006 - 21:34:09
00
keyboard_arrow_up