Davorin XCM Slovenský raj

18.09.2010
15. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (29)
CraObsdrotarGreywolfjasopetojfabJožoŠjurajko1975KockaKotolnikBBkubaslegimagic7Maniacmaparmartin81martinko76MaTThomilsumisenooboronkoKuborichardlestevolcthomashko2Tomas2707tritolvankes
Aká trasa je pre mňa vhodná?
jazdím ako šialenec a pri jazde sa kvôli muškám zásadne neusmievam 34% [ 31 ]
som pohodový jazdec a včas dám prednosť okolo idúcemu medveďovi 49% [ 45 ]
som mimozemšťan a v pohode zvládnem trasu ET 16% [ 15 ]
Celkový počet hlasov : 91

skúsim nájsť nejaké foto z "neporušeného" Pukanca :-)

Nehladaj toto je z minuleho roku kedy to este bolo pekne. Prave mi to doslo aky to ma zmysel takto znicit kus nadherneho lesa. Ak sa znici tak uz tam bikeri chodit nebudu :o Ten chodnik z foto Pukanec2 je vyhrnuty radlicami tak do sirky 2,5 - 3 m.

Prílohy:

pukanec.JPG
pukanec.JPG 181.03 KiB thumb_up0thumb_down

Pukanec2.JPG
Pukanec2.JPG 178.1 KiB thumb_up0thumb_down

17.09.2009 - 11:22:34
00
na toto uz nemam slov nech skusia ludia zo Spravy NP posielat este nejake listy z tym ze porusujeme zakony a pod. hejze pani Skorvankova, vlastne lesaci na to maju povolenie, mam taky pocit ze za chvilu okolo Knoly a Murana nebude ziaden les len zostane taky ostrovcek lesa z 5. stupna
17.09.2009 - 13:23:06
00
http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/po-rokoch-navrat-do-raja.html

trochu kritickejsi report, dufam, ze sa nikto neurazi
17.09.2009 - 15:03:48
00
Skoda, ze nejde pridat komentar k reportu. S tvojim pohladom na tento maraton plne suhlasim.
17.09.2009 - 15:47:53
00
Ono by to slo, staci sa prihlasit Jozo;)
17.09.2009 - 15:53:46
00
Neberie moje meno a heslo. Skoda.
17.09.2009 - 15:58:43
00
Dijck: vdaka za fotky.
17.09.2009 - 16:11:21
00
http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/po-rokoch-navrat-do-raja.html

trochu kritickejsi report, dufam, ze sa nikto neurazi


do bezvedomia dobré fotky - v prílohe jedna "guantanámovská"

:-) :-) :-)

k reportu: nevidím "kritickosť" - skôr realitu

ako noví organizátori sme sa k maratónu dostali pri jeho 4. ročníku, keď sme v podstate zachraňovali jeho existenciu ...

ak sa dá rád cez PM privítam informácie v zmysle "zlé meno, ktoré si toto podujatie získalo hneď prvým ročníkom" - ktoré nemáme

no a len tak jemne z pohľadu organizátora:

pre všetkých, ktorí chcú otáčať a obchádzať asfalt - plný súhlas a zároveň jedna otázočka - prečo sa za voľnými 24 miestami na E.T. len tak nezaprášilo?

veď práve pre Vás to bolo ako ušité

snaha zmeniť trať, pridať nové kategórie, tým pádom pre niekoho vynechať rebríky pre iného vynechať asfalt, ísť do srdca raja a nie do hospodárskych štiavnických lesov, to všetko je trochu viac komplikované a stále zabúdate, že nás je 1,5 človeka a že maratón robíme bez nároku na odmenu vo voľnom čase, tento rok sa stal malý zázrak, že okrem bohatej tomboly a pekných cien pre "chrtov", sme dokázali podporiť aj zariadeniee pre mentálne postihnuté deti
no a príchytky? tie by som neriešil - máme prepracovaný ON-LINE systém, registrovaných bolo 311 pretekárov, prihlásených do 400, no a že prišlo 500 a nám zostali len dve čísla ...

možno je to férovejšie ako na niektorých maratónoch, kde prihlásenie v deň pretekov nie je možné :-)

pridajte ruku k dielu a posunte podujatie vyššie

my sme sa tri roky rozdávali, no a popri tom sme snáď urobili aj nejakú tú zábavu,

veď keď nejde o život, ide o ... zábavu :-)
17.09.2009 - 21:35:36
00
ááááále ľudia, dobré to bolo,
ved nebuďme všetci zase takí fajnoví...
17.09.2009 - 22:56:19
00
trochu kritickejsi report, dufam, ze sa nikto neurazi
Je to report jedneho z 500 ucastnikov. Opisal si tam iba svoje pocity a to je v poriadku. Treba si ale uvedomit, kde sa tento pretek kona a potom sa budeme neustale vracat k SNPSR a jeho vedeniu. Urcite by organizator vedel navrhnut trat ( napr. Podlesok-Geravy-Medvedia hlava-Čingov-Podlesok ) ktora by svojim profilom, roznorodostou terenu vyhovela narokom bikerov, ale stale je tu SNPSR ktora ma jedine a hlavne slovo udelit alebo neudelit vynimku na takuto akciu. A tam je pes zakopany. Ak niekto vie ako zlomit usudok kompetentnych, ze taketo akcie prirode neskodia, tak verim, ze na buduci rok bude s jeho pomocou tento pretek atraktivnejsi. V Raji su fakt este miesta ktore su nadherne. Otazkou je dokedy ( vid sedlo Pukanec ). Takze tieto otazky preco asfalt, preco holoruby treba smerovat tym ktory to cele schvaluju. Organizator urobil to, co mu bolo povolene a v ramci toho vybral tu naj variantu.
17.09.2009 - 23:21:41
00
Nemyslim, ze muffin pisal o tom, ze trat ma viest do miest, kde je to zakazane. Iba napisal, ze sa mu nepacila. A nie len trat.
petos, ktory maraton neumoznuje prihlasenie v den pretekov? Preco by nemal riesit pasky? To mal cislo drzat v ruke? Su to prkotiny, ale presne tie dokazu pokazit aj tu najkrajsiu akciu.
18.09.2009 - 08:21:38
00
Petos, nikto nezabuda na to, kolko je s organizaciou maratonu roboty, ja som len vyjadril svoje pocity a na zaver som aj pripisal, ze chapem, ze niektore veci nie su celkom v silach organizatora vzhladom na situovanie preteku v NP. V tomto smere klobuk dole, pretoze aj mimo chranenych uzemi je to obcas boj s vlastnikmi pozemkov...takisto som napisal, ze je to cisto subjektivne hodnotenie a viem o ludoch, ktorym sa trat pacila...
...k paskam, je to v podstate somarina, ale keby som nenatrafil na dobrych ludi, ktori mali nejake zasoby po ruke, tak by som asi cislo niesol v zuboch, je pre mna zahadou, ze cisla boli, ale pasky nie...no stavaju sa aj horsie veci, pamatam sa, ze pri prvom rocniku 1.kbm dosli cisla na 60km trat, tak sa oneskorenci museli uspokojit s 30km...ale vsetko to su veci, z ktorych sa treba poucit a kritiku nebrat osobne, ale v buducnosti vychytat aj taketo muchy, lebo zly dojem sa ovela tazsie naprava, ako dobry dojem kazi, bohuzial je to tak...
a nakoniec k tomu zlemu menu, popisalo sa toho o tom dost, ked p. Pitka prvy rocnik just dal termin v den, kedy sa konal Horal, organizacia bola jeden velky chaos a argumenty boli take, ze startovne bolo zadarmo, tak co chcete...
18.09.2009 - 08:42:27
00
Je to report jedneho z 500 ucastnikov. Opisal si tam iba svoje pocity a to je v poriadku. Treba si ale uvedomit, kde sa tento pretek kona a potom sa budeme neustale vracat k SNPSR a jeho vedeniu. Urcite by organizator vedel navrhnut trat ( napr. Podlesok-Geravy-Medvedia hlava-Čingov-Podlesok ) ktora by svojim profilom, roznorodostou terenu vyhovela narokom bikerov, ale stale je tu SNPSR ktora ma jedine a hlavne slovo udelit alebo neudelit vynimku na takuto akciu. A tam je pes zakopany. Ak niekto vie ako zlomit usudok kompetentnych, ze taketo akcie prirode neskodia, tak verim, ze na buduci rok bude s jeho pomocou tento pretek atraktivnejsi. V Raji su fakt este miesta ktore su nadherne. Otazkou je dokedy ( vid sedlo Pukanec ). Takze tieto otazky preco asfalt, preco holoruby treba smerovat tym ktory to cele schvaluju. Organizator urobil to, co mu bolo povolene a v ramci toho vybral tu naj variantu.


suhlasim, ze je to kapusta hlavne spravy NP, ale to nemeni nic na tom, ze trasa PRE MNA bola nudna, a o tom som pisal...a tiez mi je jasne ze to neboli organizatori, ktori vyklcovali les...proste vo viacerych temach je vidno, ako si u nas ludia este stale nevazia prirodu a takto ju devastuju, zatial co ti, ktori maju prirodu radi a chcu ju zachovavat, su z nej vyhanani... ;(
18.09.2009 - 08:47:33
00
Petos, nikto nezabuda na to, kolko je s organizaciou maratonu roboty, ja som len vyjadril svoje pocity a na zaver som aj pripisal, ze chapem, ze niektore veci nie su celkom v silach organizatora vzhladom na situovanie preteku v NP. V tomto smere klobuk dole, pretoze aj mimo chranenych uzemi je to obcas boj s vlastnikmi pozemkov...takisto som napisal, ze je to cisto subjektivne hodnotenie a viem o ludoch, ktorym sa trat pacila...
...k paskam, je to v podstate somarina, ale keby som nenatrafil na dobrych ludi, ktori mali nejake zasoby po ruke, tak by som asi cislo niesol v zuboch, je pre mna zahadou, ze cisla boli, ale pasky nie...no stavaju sa aj horsie veci, pamatam sa, ze pri prvom rocniku 1.kbm dosli cisla na 60km trat, tak sa oneskorenci museli uspokojit s 30km...ale vsetko to su veci, z ktorych sa treba poucit a kritiku nebrat osobne, ale v buducnosti vychytat aj taketo muchy, lebo zly dojem sa ovela tazsie naprava, ako dobry dojem kazi, bohuzial je to tak...
a nakoniec k tomu zlemu menu, popisalo sa toho o tom dost, ked p. Pitka prvy rocnik just dal termin v den, kedy sa konal Horal, organizacia bola jeden velky chaos a argumenty boli take, ze startovne bolo zadarmo, tak co chcete...

no neviem,ale kralovsky bol len 2 rocnik a....organizacia,registracia,podium, STANY pre pripad dazdu.co sa aj stalo. keby zacalo prsat tak na sintesi by sa ani pohare,a ani tombola nekonala.a to bol 4 rocnik. moj skromny nazor. :!: cakacka na jedlo,hmmm :beer: a o tombole som pisal hore.
18.09.2009 - 10:05:00
00
sakra .. nejako ten bikemagazin clanok nejde otvorit ;-]
18.09.2009 - 10:09:52
00
keyboard_arrow_up