no po dubnici s pevnou vidlicou nechcem HT na chvílku ani videť :tmi:
18.09.2009 - 20:50:28
00
Ja by som si tiez zobral nejakeho toho fullika, keby som nejakeho mal :rofl:
18.09.2009 - 22:08:24
00
tak akcia fakt výborná a kto tam dnes bol nemóóže banovať, trať perfektná, počasie nádherné jednoducho paráda

http://picasaweb.google.sk/m.vojtus/199_2009_IStebnaPL#

Prílohy:

polsko.JPG
polsko.JPG 320.85 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2009 - 21:02:34
00
dnešný maratón bol naozaj nádherný, úvodné tempo fakt husté, zjazdy ako sa na Beskydy patrí, sucho ani náhodou, proste krása...až na to že som mal prvý raz na maratóne defekt...už už som na 50 km dobiehal mishoxa a imra keď v prudkej stojke počujem syčanie...no nič, už ich nedotiahnem, tak som zhodil plášť, celý od blata, pozrel ho z vnútra, nič tam nebolo...nahodím dušu, nafúkam a samozrejme zase syčanie...ako na potvoru som prešiel po spinke, ktorou pripevňovali šípky na stromy a kolmo sa mi zaryla do plášťa...tak som musel lepiť...podľa medzičasu mi to trvalo 21 min.. :envy: záverečných 22 km som ale chytil takú fazónu, že som obehol snáď 20 ľudí...chalani to stihli dať pod 5 hodín, mne to trvalo 5:13...

jedna fotečka zo štartu - imro, mishox a kajco :y:

viac foto isto pridá mishox a Robo G.

jediná chybička krásy, neboli sprchy, tak sme sa umývali minerálkou :?:

výsledky - http://www.sportchallenge.cz/vysledky/vysledky.php?online=1

Prílohy:

190920093606.jpg
190920093606.jpg 271.52 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2009 - 21:04:07
00
Nadherne, famozne, grandiozne. Ja som sa dnes vyslovene bavil, aj vdaka tomu, ze sme s Mishoxom vytvoril super tandem a vlastne celu trasu sme sli spolocne, takze sme si pokecali, rozplyvali sa nad kazdym trailom pripadne si zanadavali :)

Musim sa ale pochvalit, dal som 2 krat (kedze sa tade 2 krat slo) ten korenovy padak, ktoreho fotku sem daval katko. Sice som sa pri tom skoro 2 krat pokadil a mal pekne namale, ale dal som. A bolo too dost horsie ako "Hvezda", to mozem odkyvat....

Okrem troska chaosnej prezentacie to dneska bolo 99 zo 100

Prílohy:

Komentár súboru: Tandem...
P9190114.JPG
P9190114.JPG 426.25 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2009 - 21:59:51
00
Trať pekná, náročná, singlov som si užil dosýta a aj náročných stúpaní. Značenie kvalitné. Počasíčko vyšlo na jednotku. Atmosféra okolo trate dobrá. Kŕče v predposlednom kopci prekvapujúce.
Poliaci sa ale ešte majú čo učiť, čo sa organizácie týka. Sprchy žiadne, registrácia nadlho, parkovanie kade príde, darčeky k štartovnému žiadne :-) Verím, že sa polepšia :-)
19.09.2009 - 22:09:19
00
parada, super, naadhera..krasna trat, super pocko, perfektne tempo, nohy isli presne ako som chcel...zjazdy narocne, vyslapy este viac...az prisiel cca 30 km...a ja som v zjazde asi v 40km/h dostal defekt na predne...plast sa v podstate vyzul a ten pad vobec nebol pekny...ustlal som si rovno na kamenoch...hlava o suter...zvysok tela ani neviem...vysledok...v prvom rade sa chcem podakovat firme Bell - prilba ide sice do kosa...ale moja hlava je ok (podla navsetvy na pohotovosti iba lahky otrask mozgu)...utrhnuta spica...ohnuty kotuc...pokrivena patka...a dobity som ako pes (koleno, bok, rebra, rameno)...takisto velke vdaka andrejovi ktory ma tam 10 min daval dohromady a spravil mi defekt...a vsetkym ktori isli okolo...nebolo snad jedneho co by sa nespytal ci som ok a nepotrebujem pomoc...nasledne som volnucko dal cca 25 km do priestoru ciela :D ...posledny kopec az o rok...napriek tomu...parada...az na tu organizaciu (tie WC boli horsie ako na dedine v rumunsku a registracia trvala ako lacnemu s.....) :rofl:


Naposledy upravil jammin dňa 21.09.2009 - 09:28:20, celkovo upravené 1 krát.

19.09.2009 - 23:53:06
00
to Jammin: tak nakoniec si sa predsa len rozhodol navštíviť nemocnicu? Som rád, že to nie je nič váznejšie.
Stretol som vás pri aute, keď ste balilli.
20.09.2009 - 07:57:22
00
urobil som si porovnanie časov na tom poslednom kolečku - 25. najrýchleší čas :clap: a obehol som 25 bikerov :emo: kurnik škoda tej poondiatej spinky :^) :headbang:

mishox - vďaka za super fotečky :y:
20.09.2009 - 08:00:51
00
tmel by to vyriesil ;)
20.09.2009 - 09:11:14
00
To Jammin: To ti tak rychlo sfucalo, alebo si si to nevsimol a siel dalej kym sa to nevyzulo? Kazdopadne hlavne ze si ok. Inak na tej trati bolo nekonecne vela moznosti ako sa poslat do nemocnice....
20.09.2009 - 09:14:17
00
to je fuk, takéto hovadiny voziť nepotrebujem... 8) :rock:

no keď prerazíš dušu tak to sfučí okamžite :fubar:
20.09.2009 - 09:17:40
00
Preto sa pytam, nepisal ci prerazil...

A tiez by som sa rad podakoval za fotecky :clap: :clap:
20.09.2009 - 09:26:26
00
Po dlhej dlhej dobe sa hlásim osobne na fóre (mám i-net doma :D )

Najprv k fotkám od Zuzky - večer pohľadám kábel od tej mydlovej krabičky ktorou fotila a niečo uploadnem.
Teraz k maratónu - neviem prečo ale IMHO je Istebna maratón jeden z najkrajších ktoré som kedy išiel. Zo začiatku som síce mal pocit že som na cestnom kritériu, čomu by naznačovalo aj tempo (celkom zábava to ísť na fulle :swear:) Katkovi sa zrejme riadne čkalo, bol na dohľad takže som mal sto chutí ho ubiť pumpičkou do krvi. V momente ako sa vošlo do terénu sa situácia zmenila. Korenisté prudké stojky prekladané voľne pohodenými kameňmi boli vypočítané presne tak, že keď väčšina na gašparka ťahajúcich bikerov dosiahla tepovku 195 tak sa zlomili do prudkého zjazdu, kde hodenie držky rovná sa koniec závodu. Od začiatku som mal problémy s brzdou, nevracal sa mi ľavý piestik a neustále i drel o kotúč, čo bolo dosť počuť. Preto nikto so mnou nechcel ísť. V zjazde sa to zmenilo na brutálny rev rozzúreného leva, takže rešpekt mi prejavovali aj lepší zjazdári a radšej mi sami uvoľňovali stopu :muscle: ) A takto to pokračovalo stále. Prudko hore, prudko dole. Stál som asi 10 krát s tým že som opravoval brzdu, mimo to som si ale závod nesmierne užíval. Príroda presne podľa môjho gusta - krásne lesy, dlhé, ťažké a nezriedka nebezpečné zjazdy, krásne panoramata, kopečky so samotami... proste všetko po čom duša estéta piští. Krásne zjazdy plné kamenia sa striedali s hrebeňovkami aby sme v ďalšom zjazde cítili ako kolega predo mnou zvára v zjazde železo...Po kopečkovej pasáži sme sa dostali na takú "trailovú pasáž" ktorá sa striedala s lúkmi. Zrazu som zacítil vôňu domova, i cesty sa stali smutnejšími, i tráva vyzerala akoby ju sadila firma ktorá to vyhrala v nejakom nástenkovom tendri. Áno, prehupli sme sa na Slovensko. Normálne som vedel predvídať čo bude za zákrutou (pozdravujem blbca na LKTčku ktorý sa postavil priečne cez trať a mne trvalo hodnú chvíľu mu vysvetliť že by to mohol posunúť o pár metrov ďalej). Opäť single, trojmedzie a lúky. Tú technickú pasáž pred Istebnou som nedal hoci som to išiel 2x. Zakaždým boli v ideálnej stope looseri ktorí mi ju blokovali :headbang: Na posledných 20 km som sa poriadne rozbehol, brzda už začala brzdiť, hoci koleso sa stále blokovalo cestou hore. Dal som asi zo 10 bikerov, škoda že som ešte viac nepotiahol, mohol som doraziť Kajča (prišiel 6 minút predomnou). Keby bola trať dlhšia, čo ja viem ešte o nejakých 20 km tak by som sa umiestnil ďaleko lepšie. Celkovo 5:40, čas čistej jazdy 5 hodín. (tie opravy ma zabíjali - všetkých som obiehal a následne všetci obehli mňa...) Po dojazde som stál 1,5 hodiny :sweat: v rade na umývanie bikov, hoci bolo k dispo 6 wapiek, voda tiekla slabo. Následne som pochopil prečo každý dostal 4litre minerálky - sprchy neboli :fubar: Takže na parkovisku pekne dohola a umyť sa sám. Neva. Vďaka Tomášovi z PB ktorý mi doniesol číslo (zase sme nič nevyhrali kua)
Celkovo plusy : 1.pre mňa úžasná príroda presne podľa môjho gusta 2.výborne značená trať 3. konečne maratón kde je full jednoznačnou výhodou!!!!!! 4. veľmi príjemná obsluha na občerstvovačkách :beer: ktoré boli výborne rozvrhnuté
Celkovo mínusy : prezentácia trochu chaos ale to je poľské špecifikum, nem sprchy, nem voda pre wapku, žiadne darčeky ani pripojené gely alebo čokoľvek na prejedenie (našťastie nie som včerajší a tak chodím dobre zásobený z vlastní zahrádky), a hlavne na celej trati nebol jediný servisman. Dal by som kráľovstvo za kapku oleja ktorým by som rozhýbal piesik na zadnej kotúčovke. (v utorok som na Kysuciach brutálne zmokol, v piatok som poprosil kámoša nech mi na brzdu kydne trochu isopropylalkoholu a ten blbec vystriekal aj piestiky. Asi sú na odpal :sweat:
Conclusion : budúci rok idem znova a beriem fula. A Katko - nerob frajera, som ti volal pár dní predtým že či Strike alebo Endorfin a vtedy si mal jednoznačne iný názor ako ten čo si publikoval pár príspevkov dozadu. A za to ti aj ďakujem. Prvý maratón pre fulla!!! Veľký rešpekt pred všetkými ktorí absolvovali a dokončili Beskyd Tour!
20.09.2009 - 09:36:23
00
Robo to som myslel zo srandy to HT samozrejme, viem ako to tam vypadá :P a opísal si to naozaj trefne to Slovensko, ja som ešte aspoň prehodil na tom traili pred Trojmedzím pár slov s domácimi, že či rastú huby, aby vedeli, že aj Slováci štartujú, aj detičky som pochválil, že sa pekne uhli :clap:
20.09.2009 - 09:42:45
00
keyboard_arrow_up