pozri či máš rovnobežne vycentrované prasiatko s kotúčom, ale ako vidím máš vôľu na vrchnej platničke a spodná je pritlačená. Ak je to dobre vycentrované pritlač prstami kotúč pred a za prasaťom od voľnej platničky (v tomto prípade podla obr.nadol) pokým jemne nevtlačíš piestik trochu dnu, pridrž a nech ti niekto stlačí brzdovú páčku. Tým sa vymedzi vola-spodnú oddiališ a vrchnú dostaneš bližšie.Je to zrozumiteľné? Občas vyber platničky aj koleso-kotuč a opatrne stlač páčku vysuň piestiky a očisti handričkou povrch piestikov a potom zatlač späť- aby sa rozchodili ak je niektorý prituhnutý.Daj pozor aby si ich príliš nevysunul a neskrížil.Pripadne si niečo medzi ne vlož aby ti ostala medzera a mohol ich zatlačiť späť. Po vyčistení vysunutie a vtlačenie zopakuj a volu vymedz ako som ti hore napísal
Add kvapalina: pokiaľ to máš dobre odvzdušnené nič neodpúšťaj nie je na to dôvod.
20.09.2009 - 12:12:26
00
takze mam spravit
1, vybrat platnicky
2, par krat postlacat paku
3, ocistik piestiky
4,vratit naspat
dobre som tomu pochopil ?? :)
20.09.2009 - 13:16:17
00
Zhruba tak ale skús najprv to najprv vycentrovať, podľa toho ako píšem a raz za čas to tiež ako píšem rozhýba vyčisti. Neviem v akom stave to máš ak si to dlho od servisu nerobil tak to najprv vyčisti.Hlavne daj pozor aby si nadmerne nevysunul piestiky niečo si medzi ne vlož pri stláčaní páčky. Jeden zatlač aby si mal priestor handričkou vyčisti zatlač a j ten a potom znovu vysuň páčkou a po zatlačení čistého vyčisti druhý.
20.09.2009 - 13:24:06
00
no okay skusim to tak !! vies to sa aj potom odzrkadluje v brzdnej sile musim silnejsie zatlacit aby mi to zabrzdilo
20.09.2009 - 13:28:40
00
Na účinnosť to by nemalo mať vplyv skôr odmastni kotúč a pripadne zľahka zdrsni platničky na jemnom šmirgli, ale nešúchaj dlho lebo rýchlo schádzaju a neostane ti z nich nič. Daj vedieť či ti pomohlo. Bežne sa mi toto stane po dákej dlhšej dobe-doladím a je to ok.
20.09.2009 - 13:34:39
00
no oaky skusim tvoje metody a odmstnit som odmastnil riedidlom a potm som aj planicky trska zosmirgloval a potom nakoniec riedidlom odmastil .... a ves lebo prednu mam taku istu br-m535 a ta je uplne good az na planicky te by potrebovali vymenu
20.09.2009 - 13:39:03
00
odmasťovať je dobre Brakecleaner- om / spray. Dostaneš kúpiť v cykloobchode alebo aj v autoservisoch čistia sa tým brzdy spojky atď. Býva 500ml veľkosť, nie drahé zužitkuješ na hocičo.Vydrží ti dlho. :o:
20.09.2009 - 13:45:56
00
no okay....zozeniem porpide kupim odmastnim .... a te piestiky mozem aj streknut olejcekom ?
20.09.2009 - 13:49:16
00
te piestiky mozem aj streknut olejcekom ?


kvapnem tam trochu oleja na bicykle po vyčistení a pred zatlačením a potom to utriem, keď to idem skladať aby ho nezapieklo teplom s prachom.To vysunutie a stlačenie urobím 2-3 krát na každom piestiku.Potom zložím a docentrujem. Keď sa na to pozeráš ako si fotil musia piestiky chodiť rovnako aj vôľa medzi platničkou a kotúčom cca rovnaká. Robím to takto asi 5 rokov a bez problému, takže odskúšané a aj na kamošovom ;).
Podľa fota máš platničky ešte dosť hrubé.

Idem sa trochu vyvetrať ak by niečo odpíšem ti večerom po návrate z jazdy
20.09.2009 - 13:57:53
00
tak preco ju chces potom odoberat?:)

zalezi od toho, v akej polohe piestov nadrzku plnil..................
ak boli piesty vysunute,a vtedy naplnil nadrzku, tak ich teraz nezasunie, vravel, ze ich nevie zasunut........
chcel som mu pomôct..........
20.09.2009 - 18:50:28
00
dopnal som ked boly trocha vysunute ....
20.09.2009 - 20:32:53
00
keyboard_arrow_up