a v tom prvom bolo mnoho (medzi nimi aj ja) co si nevedomky skratili trat o ca.5km a tak skoncili o velky kus skor ako mali (45)...rozdiel bol taky, ze sme este predbehli j.stefkovu a par dalsich co boli o ca.20 min. minimalne predomnou!...takze kolko ich bolo po mne netusim,ale mozno aj vy ste isli ten sutrovy stupak ca 300metrov dlhy..a veru slapat sa nedal!..a tak si usetril -nevedomky- dobrych 20-30 min.


To myslíš ten stupák, ktorý nasledoval hneď po zvážnici (teda stupňak od Zolovej chaty na chatu Hostinec - tá chata, kde sa prechádzalo, kde boli aj turisti)? No ja som už tiež mal tam naštartované, lebo som si myslel, že treba ísť tadiaľ - aspoň s profilu trate som to tak pochopil, ale videl som, že ostatný zabáčajú tak som šiel aj ja a celú cestu som klial, že ak som si ja somár predĺžil cestu :headbang: :D ... Pritom som domáci a poznám tie trate naspamäť. Ja si myslím že veľa jazdcov to tadiaľ vybehlo a určite to spravilo minimálne 15 minút...
Ale trať ako taká bola v pohode. Sú to typické cesty pre okolie Skalky kde sa behávala v minulosti legendárna lyžiarska Biela Stopa. Neviem ani kde by sa tam dali spraviť nejaké technické pasáže... Myslím, že výber trate bol dobrý a nechápem ako sa môže niekto sťažovať na trať - to je asi to najmenaj čo ma trápi... Sú dôležitejšie veci ako toto...
29.09.2009 - 08:22:40
00
veď Biela stopa sa ešte beháva nie... ;)
29.09.2009 - 08:32:22
00
Myslím, že výber trate bol dobrý a nechápem ako sa môže niekto sťažovať na trať - to je asi to najmenaj čo ma trápi... Sú dôležitejšie veci ako toto...


No neviem, podla mna je to dost dolezite...ale to nie je stazovanie ale konstatovanie, proste charakter trasy je taky aky je. Preto ak to tam niekto nepozna a precita si to, moze sa rozhodnut a bude vediet co ma ocakavat. Ved aj od toho je forum...
29.09.2009 - 09:24:04
00
Skratilo si to nechtiac viac pretekarov,ale len jeden to v cieli priznal a nechal sa vyskrtnut z vysledkov...........Jožo Čaprnka a to je pan zavodnik........... :clap:

Dobiehal som asi tak 3km pred cielom skupinu tych co skracovali a oni mi zacali nastupovat a zavodit so mnou......................................
29.09.2009 - 09:46:35
00
Smejo prepáč , že v 62 rokoch som stratil rýchlosť a išiel tých 45 km 3 hodiny, po 2 ťažkých úrazoch v roku 2008 a 2006, odídenie kolien z bežeckých maratónov už to asi nebude lepšie. Behať mi lekári zakázali, tak sa snažím hýbať aspoň na bicykli. Vôbec som nečakal, že by som sa mohol umiestniť, sú lepší na Slovensku, len sa zrejme báli prísť, v propozíciach nebol termín vyhlasovania výsledkov a keď som si prečítal výsledky, tak som si neužil ani welness a čakal na vyhlasovanie, dokonca vďaka fair play p. Čaprnku na vyššom mieste, ako by som mal.
RB pro sa postavil chlapsky k problémom, len pre upresnenie v igelitke za 2. miesto neboli žiadne pedále ani oblečenie Castelli, zrejme sa pomýlil, boli tam 2 tablety ENERVitu, malý bidón, šnúrka na telefón a prospekty. So super welness, stravou ,3 dcl kofoly a medailou pokrylo náklady usporiadateľa 17€ za môj štart . Osobne som usporiadaval niekoľko rokov detské bežecké preteky, viem, čo to je zorganizovať veľkú športovú akciu, vtedy sa nevyberalo štartovné a ceny mimo medailí a diplomov dodaných mestským úradom sme kupovali zo svojho.
Ospravedlňujem sa ASVECHOVI, že mňa usporiadatelia poslali na toalety k nim do budovy, welness bolo ráno zatvorené a všetci, čo neboli ubytovaní museli chodiť na WC do lesa.
Na záver, nebolo tak zle, aby nebolo ešte horšie, snáď budú aj fotky z preteku, boli to predsa Majstrovstvá Slovenska. Bolo mi cťou byť medzi príjemnými ľudmi za pekného počasia v peknom prostredí na Skalke, kde som bol prvý krát v živote. :)
29.09.2009 - 13:24:27
00
Tiež som nepochopil narážku Smeja (alebo smeji?) na pána palkovica.

Imroman: Ja ťa chápem. Áno trať je dôležitá... Zle som to napísal. Narážal som na to, že táto trať podľa mňa nebola "zlá". Existuje vôbec "zlá" trať?
Niekto chce technickú trať a druhému tu vadí trčiaci kameň...

katko: Biela Stopa sa beháva, ale už to nie je ako voľakedy, keď tam išlo 5 tisíc ľudí a malo takú väčšiu vážnosť... a ďalší príklad, kde sa pretrhla spolupráca Kremnice a Banskej Bystrice.
29.09.2009 - 15:50:27
00
Zla trat neexistuje. Ide len o to, co kto preferuje. Len som tvrdil, ze som v niektorych pasazach :!: mal neprijemny pocit. To je ale len moj nazor.

Ale ako som pisal vyssie, zajazdil som si velmi dobre, ani som nebludil takze spokojnost. Dotiahnut par veci a bude to v pohode maratonik
29.09.2009 - 16:23:33
00
No faktom je ze zla trat neexistuje ale tato podla mna nebola ani trochu zaujimava a bola dost jednotvarna. Mna osobne nejako moc nebavilo ist 10km z kopca a potom 15 km do kopca a zase 10km z kopca a 10 do kopca a to stale po kamenoch... to ani nehovorim ze ked som odisiel skupinke tak som niekedy aj 3 km nevedel ci idem dobre alebo skoncim niekde v BB :) a nakoniec skupinka zle odbocila a ja somskoncil za nimi :(
29.09.2009 - 20:21:10
00
pan Palkovic, tu toaletu mate odpustenu :-) chcel som tym len naznacit ze sa mi to zdalo trochu nemiestne poslat Vas pytat sa hosti, mne to vsak zachranilo min 10 minut hladania toalety, ktore som vyuzil na prezutie prerazeneho plasta kratko pred startom...

Inac si myslim ze v podstate nam vsetkym ide o jednu a tu istu vec, dobre si zajazdit popripade zazavodit. Pokial organizator prijme kritiku ako motivaciu urobit to nabuduce lepsie, verim ze na Skalke si este zajazdime:

minusy--> znacenie, tratovi komisari, profil trate, chybajuci prejazd obcerstvovackou pred 2. kolom dlhej trate, socialne zariadenia, speaker,

plusy --> stan (v pripade dazda velke plus), wellness, lokalita sama o sebe
29.09.2009 - 22:52:38
00
Len na vysvetlenie... Pan Palkovic, urcite by som si nedovolila pochybovat o vasom dobrom vysledku. Len som reagovala na vasu poznamku: " Len potom to neskutočné čakanie :^) na posledného pretekára na trati ( možno skončil do 3. miesta ) :n: " Viem, ze posledni pretekari, respektive pretekarky na trati boli Zeny Elite na trati 90km. Trochu sa ma dotkla Vasa poznamka.
30.09.2009 - 11:08:05
00
Ahojte. Tiež sa pripájam k mizernému značeniu trate. Nebyť dvoch turistov, tak sa prevezieme až do Kremnice. Ale našťastie nás upozornili, že máme odbočiť. Chcem sa opýtať, že či neviete o nejakých fotkách z toho maratónu. PS: Aspoň počasie vyšlo perfektne.
01.10.2009 - 08:50:42
00
Len v krátkosti smejovi: Obdivujem všetky ženy a dievčatá, ktoré robia tento šport, bez urážky, keď nevládzem a idem za nimi, nemyslím na únavu a bolesti. :) . Komentátor vyhlasoval, že na trati je ešte jeden muž a myslím si, že keby si to rozmyslel a skončil dajme tomu v krčme, tak cca 100 ľudí by nemuselo na neho čakať. Príde doba, čo budem jazdiť na chvoste a bol by som nerád, aby ostatní na mňa čakali.
01.10.2009 - 09:06:24
00
V Ozdine sme skupina bikerov cakali na dojazd poslednej vysmiatej pretekarky z dlhej :) aj napriek tomu, ze uz bolo vsetko zbalene. Mal som tu cest tej babe potriast rukou za to, ze to dobojovala :f: . Hold vsetci sme nejaky ^_^
01.10.2009 - 10:25:19
00
Ahojte bikeri. Čítam tieto komentáre, pretože som chcel štartovať v sobotu na Skalke,ale som sa vrátil len ráno z práce, tak som sy to išiel pozrieť ako divák. Mnohí na tomto fóre opisujete značenie. V sobotu som to celé neprešiel,pretože som chcel vidieť čo najviac a sem tam som si to strihol aj mimo trate. Poznám to tam dobre . Trochu som bol aj ja z toľkých značiek zmätený. Nečudujem sa ,že niektorí pretekári to strihli inde. Oranžová,červená,modrá,žltozelená. Až keď som si to prešiel včera ako tréning som zistil kadiaľ ste išli. Na margo značenia. Tie značky neboli až tak zlé, bolo ich vidieť ,dokonca aj po miernom daždi. Nechcem sa zastávať poriadaťeľa, ale niektorí aj napriek že značky boli vydiťeľné, išli rovno a nie tam kam boli šípky. možno aj preto, že išli zamnov. Možno na tých kritických miestach by stačila páska. Nešiel som nejak rýchlo a preto som to prešiel bez problémov . Nevidel by som to až tak hrozne. To čo tam organizátor zabespečil muselo určite stáť veľa peňazí , to čo tam bolo pripravené v priestore štartu a cieľa. Máloktorí maratón počíta aj zo sprchami,bazénom, zastrešením pred dažďom, živou hudbou, parkovacie plochy. WC ? . Ceny? Medajla, diplom a malá pozornosť by mohla stačiť. Záver ? aj posledný niekto musí byť. A čakáva sa na každom maratóne minimálne na 1 troch. A aj na posledného. Nakoniec ako by sa páčilo vám keby už bolo všetko zbalené a je po všetkom keby ste prišli medzi poslednými. Zhodou okolností som prichádzal keď zasahovala horská služba. To mal organizátor šťastie.Tá by mala byť na každom maratóne. Zopár maličkostí ktoré treba doladiť a myslím že pokiaľ to bude aj v budúcej sezóne, môže to byť celkom slušný maratón. Nebyť pár zablúdených tak to mohli nasadiť latku pekne vysoko. Pokiaľ to bude čítať aj niekto z poriadaťeľov tak Držím palce a verím že všetko čo sa v tejto diskusii píše Vás posunie dopredu a neodradí. Boli aj kladné ohlasy. Držím palce.
01.10.2009 - 10:33:52
00
mountainbb: vs obotu sme mohli vidieť 2 extrémy - zablúdilcov čo išli navyše a tých, ktorí si to strihli kratšie (dúfam že nechtiac, ináč by to bolo pekné svinstvo)...

Ta ja som mal tiež šťastie, že som to poznal, ale chvílami som bol aj ja zmätený, pretože som niekedy tú červeno-oranžovú nevidel... Napr. do ciela som to strihol rovno cez asfaltovú dráhu, lebo som si nevšimol, že treba odbočiť doľava - tak som sa pekne vrátil a traja ma hneď predbehli zatiaľ... Ale bol by som rád keby s a tu konal nejaký tradičný maratón, ale za rozumné štartovné, teda nie 30 evri ako na BikeandRoll, lebo ja peňaze neseriem :drunk:
01.10.2009 - 13:00:01
00
keyboard_arrow_up