muže byt, mam po ruce jen střed z FR Next LP carbon a tam mě fakt nepřijde rozdíl v těsnění žádný proti XTR.
Jinak já vozím na jednom kole střed Rotor, tam to mají fakt dobře vymyšlené, a na druhém kole mám EnduroForks s keramikou, taky hodně dobře provedeno.
Jinak při montáži MTB nešetřím vazelínou hlavně vevnitř středu kolem spojů.
15.10.2009 - 17:45:28
00
CafeRacersDreamTeam: Ani nie, mám na starom bajku už od 2001ého nejaké vtedajšie deore kľuky na štvorhran a oska drží perfektne bez závady doteraz. Na jednom bajku čo som už predal, boli DX-kove kľuky tiež na štvorhran, a s tými som bol mimoriadne spokojný, no neviem teda povedať, či ešte žijú. Hej a na kenondejli mám nejaké Coda CX2 či 3 kľuky a vyzerajú na dosť dobrého držáka. Taktiež som mal jedny Octalink LXkové kľuky (na tom ráme, na ktorom mám teraz tie Deusy) - spoko až na praskanie, to však robili skoro všetky Octalink kľuky. RF Deus XC 2007 sú moje prvé hollowtechové kľuky - nespokojnosť tak keďže s týmto systémom prišiel ako prvý SH, vkladám svoju dôveru do japonca.

Hej a jazdím veľmi pohodové XC (kategória - tabačkár, pudingáč, atď) žiadny bedňový dupač, resp. downhiller na XC bajku. :)

quasko: to je nejaká výhoda kôli ktorej sa mi nebudú s RF ničiť ložiská BB? či zase ide iba o váhu? :D
15.10.2009 - 18:05:10
00
váha váha váha :D
15.10.2009 - 18:08:23
00
Spring27: ale nenapisal si, ktore kluky Ti vrzgaju a pukaju a ake mas .. ono totiz niektore kluky od Shimana (tie lacaky) su nanic, ale ostatni vyrobcovia to tiez nie je ziadna vyhra niekedy.


Tak ja mam SH SLX...a ako som povedal, vrzgaju a pukaju...a na ktorej kluke? neviem presne...ale myslim si ze na pravej niesom si isty...
a inak co sa tyka znaciek Truativ a RF tak o nich som doted pocul len a len chvalu...takze ma to prekvapilo...ale tak..zivot ide dalej....a som aspon mudrejsi:D
Jo a okrem znaciek SH RF a Truativ...ake este ine znacky by ste mi poradili??
15.10.2009 - 18:15:53
00
V kľukách do sto ojro nieje veľmi na výber, musíš len správne vybrať to najmenšie zlo zo značiek, čo si vymenoval.
15.10.2009 - 18:19:08
00
presne tak, len vies...je velmi tazke vybrat to najmensie zlo...preto som zalozil tento topic...aby ste mi poradili v kupe najmensieho zla..:D
15.10.2009 - 18:26:39
00
SLX no ale ked nechceš S :lol:
15.10.2009 - 18:28:20
00
SLX no ale ked nechceš S :lol:


tak...kedze tak chvalite tie shimana tak som sa k nim tak trosku zase priklonil...ale SLX isto nechcem tie mam teraz a mam s nimy spominane problemi...
15.10.2009 - 18:31:12
00
problém by som hladal inde ako v klukách a to že máš SLX si kde pisal? :lol:
15.10.2009 - 18:33:02
00
pevne dufam ze tym nemyslis majtela kluk...:D
a inak myslis ze loziska alebo teda stredova oska/tesnenie je zle??
a je to napisane asi tak v polke tejto strany..:D
15.10.2009 - 18:38:34
00
Pozri rozober to sprav tomu kompletlu servis ak sa v tom nevyznáš oslov servis alebo niekoho kto to vie namontuj znovu a vyskušaj možno bol problém v znečistaní bordelom alebo blbou montážou.Si si istý,že to neposobuju kufre na pedáloch alebo samotne pedále?Na tvojom mieste by som to riešil takto a ak to nepomôže potom by som riešil výmenu za iné.
15.10.2009 - 18:51:34
00
tak bike nemam momentalne k dispozicii ale pedale to robit isto nerobia kedzee som ich dal dole a dal tam cestne..ja viem na MTB cestne pedale....ale vyzeralo to super :D a problem odstraneny nebol...takze zajtra sa na ten bike pozrem a uvidime...no vidim to tak ze asi ho hodim do servisu...kedze v poslednej dobe nestiham moc...
15.10.2009 - 19:01:01
00
Vŕzganie môže byť kľudne z kľúk. Aj mne to jeden čas na LX-kách robilo. No stačilo si kúpiť kľúč na HT-II a kľúč na poistnú maticu, demontovať, vyčistiť, namazať a bolo po probléme. Rozhodne by som kvôli tomu SLX kľuky nezatracoval.
15.10.2009 - 19:02:14
00
muže byt, mam po ruce jen střed z FR Next LP carbon a tam mě fakt nepřijde rozdíl v těsnění žádný proti XTR.
Jinak já vozím na jednom kole střed Rotor, tam to mají fakt dobře vymyšlené, a na druhém kole mám EnduroForks s keramikou, taky hodně dobře provedeno.
Jinak při montáži MTB nešetřím vazelínou hlavně vevnitř středu kolem spojů.


Mas prosim ta link na ten Rotor a EnduroForks ?
Kralovstvo za dobru vazelinu :( .. tie sracky co predavaju v bajk shopoch je des .. ale este som sa nepytal u svojho automechanika .. tie by mali byt dobre.
15.10.2009 - 19:03:33
00
Potrdzujem vynikajucu trvanlivost SHIMANO stvorhranov. Staci obycajny lacny UN53 http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=12 s plastovou lavou miskou.
Bez problemov vydrzal hodne nad 10000km a to mal len drobny vakel.

Isty cas som mal ISIS, ale vsetky stredy (boli 3, od roznych vyrobcov, vsetko vyssia stredna trieda) mi odisli po 2000km. Male a biedne utesnene loziska :(
Tak som sa vratil k stvorhranu, a zda sa, ze to tak ostane aj nadalej.
15.10.2009 - 19:11:21
00
keyboard_arrow_up