Uz presne neviem ale tie najvyssie kevlarove snake skin a ja nevime este jake ***** tam boli. Plaste tak akurat na okrasu a vaha bola urcite okolo 650 lebo som to z haluze pred predajom vazil. Boli sirsie ako 2,7 minon! Grip bol naprd a stale som mal defekty. A ze by sa mi slo tazsie nemozem povedat. Proste schwalbe nevie vyrobit poriadny plast na drsnejsie zaobchadzanie.
a tmax keby si jazdil po takych terenoch ako my aj ty by si prehodnotil co si obujes napriek xc zameraniu ;) .

Tak to je zaujimave, cele Nemecko, Rakusko vozi Fat Alberty na Alpencrossy a zeby sa nejako zvlast stazovali som nepostrehol. Pozeram, ze si z DNV. Ked jazdis na Kobyle v blizkosti Sandbergu, urcite si si vsimol sipkove kriky. Tie kriky by som typoval ako zdroj tvojich problemov z defektami. Mozem s kludnym svedomim a takisto aj ostatni bikeri mi daju za pravdu, ze to nie je plast len na okrasu.
Vaha 2,4 Fat Alberta Snake Skin URCITE NIE JE 650g ale 750g. Teraz som ho predaval a mam doma tu istu verziu v 2,25 a je pocitovo lahsia (o balicek cukrikov). Pozri si aj stranku Schwalbe. Balon to je ale naozaj riadny. A ked chces na drsnejsie zaobchadzanie mozem mat verziu DD - Double Defense, vaha ale bude niekde uplne inde. Alebo sa kukni po inom plasti od Schwalbe: Big Betty, Mudy Mary....
22.10.2009 - 16:34:49
00
cauapistemi: bol to tento plast http://www.schwalbe.de/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=172 ? .. resp. mal takto dezen ? V strede stupla ryha ?

romanx: ako pozeram, double defense je len pre verziu 2.25", je tazsi len o 45g a neznamena hrubsie boky, co je myslim ten problem, co spomina cauapistemi. Cim tensi bok, tim lahsie seknes po skoku alebo podobnom vystrajani. Myslim si.
22.10.2009 - 17:10:34
00
lto: To je to, ze oni prekopali celu liniu Albertov minuly rok.
Tiez si myslim, ze myslel skor prerazenia bokov plasta ako defekty. Proti tomu je tu Snake Skin.
22.10.2009 - 17:25:06
00
Mal som tohtorocne f+r. Boli to oemy v tej dobe ked sa este nedali kupit, potom tusim stali set cez 100€. Nieviem preco boli take lahke. Mal som davnejsie aj albert klasicky (2,25 SS) , ktory bol na tom lepsie. Defekty boli typu ako seknutie, len tto nebolo o raf ale iba nasledkom silneho ohybu. Ako keby som jazdil po dusi a nie plasti. Su to smejdy, max na zvaznice. A co ma je sakra po tom ze na tom dakto jazdi v Alpach ci kde? Nejde mi o sprosty marketing sch. ale o skutocny pozitok z jazdy a nie z opravy defektov. Mne netreba radit co si mam obut uz davno to viem. V DNV som uz dlho nebol jazdit. Jazdim tu na Tribci a okoli po nasich trackoch, lietam vzduchom jazdim po skalach a defekty nezbieram. Ako to? No kua maxxis minion 2ply. Defekty za 1000km = 0 u FA za 500km =5-6 :lol:
Jazdi si hoci aj na vykrese ja uz som nasiel dobre plaste.
22.10.2009 - 17:27:14
00
Mal som tohtorocne f+r. Boli to oemy v tej dobe ked sa este nedali kupit, potom tusim stali set cez 100€. Nieviem preco boli take lahke. Mal som davnejsie aj albert klasicky (2,25 SS) , ktory bol na tom lepsie. Defekty boli typu ako seknutie, len tto nebolo o raf ale iba nasledkom silneho ohybu. Ako keby som jazdil po dusi a nie plasti. Su to smejdy, max na zvaznice. A co ma je sakra po tom ze na tom dakto jazdi v Alpach ci kde? Nejde mi o sprosty marketing sch. ale o skutocny pozitok z jazdy a nie z opravy defektov. Mne netreba radit co si mam obut uz davno to viem. V DNV som uz dlho nebol jazdit. Jazdim tu na Tribci a okoli po nasich trackoch, lietam vzduchom jazdim po skalach a defekty nezbieram. Ako to? No kua maxxis minion 2ply. Defekty za 1000km = 0 u FA za 500km =5-6 :lol:
Jazdi si hoci aj na vykrese ja uz som nasiel dobre plaste.

Lenze porovnavas neporovnnatelne (Minion a Albert). Minion je DH guma, s vahou takmer dvojnasobnou ako Albert a urcena na iny tym jazdenia. Ta vaha sa musi niekde prejavit...Ja tiez nejazdim u nas na galuskach po lese.....
Na vykrese som si zajazdil pocas celej vyske, to mi ver.
22.10.2009 - 17:34:33
00
a tmax keby si jazdil po takych terenoch ako my aj ty by si prehodnotil co si obujes napriek xc zameraniu ;) .

Možno sa budeš čudovať, no už som to trošku prehodnotil. Tohtoročný Dubničák definitívne rozhodol. Do budúcej sezóny budú Crossmarky len na dranie asfaltu. 8)
22.10.2009 - 18:11:27
00
keyboard_arrow_up