Povodna online NLCSK zmizla v prepadlisku dejin a na povodnom linku je jej nova online verzia http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx
Kral je mrtvy , nech zije kral :)
16.10.2009 - 21:36:08
00
:y: :y: :y: :y: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
17.10.2009 - 21:25:36
00
... áno, mapa lesných ciest skrásnela. Ten najväčší zoom je vynikajúci, výborne vidno aj poľovnícke chodníčky. Mňa však najviac zaujímalo, či sa zmenili aj nejaké čiary lesných ciest, či nejaké pribudli, alebo ubudli. Urobil som pokus, a zobrazil som si už skoro rok staré zvektorizované lesné cesty nad novou mapou. V širšom okolí Košíc to vyzerá tak, že sa asi nič nezmenilo.

Kto chce vidieť mapu v plnej kvalite, nech klikne na prílohu a nechá ju zobaziť v plnej veľkosti.

2 gekonko: Vďaka za ochotu, ale ten podklad, ktorý urobil risototh je vhodnejší. O dva týždne už hádam budem pokračovať v práci.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 331.7 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 379.26 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2009 - 00:28:06
00
mam to zase potahat? mne zatial v pda staci aj to co mam, teda ta stara bitmapova, ale ak by si to chcel znova zvektorizovat...
18.10.2009 - 12:47:21
00
Riso, vdaka Ti za vsetko, co si pre uspech nasho predosleho snazenia urobil.
Tentokrat to vypytame z NLC, pred letom slubili, ze nam to oficailne daju.
Je mozne, ze si nepostrehol dianie, tak len zo 2 linky:
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2523.0.html
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2559.0.html
Verim, ze nam to daju a ze to tak bude pre nas jednoduchsie.
Najblizsi tyzden sa s nimi urcite spojim a dam vediet.
18.10.2009 - 21:50:14
00
...ak by si to chcel znova zvektorizovat...


Asi by to neprinieslo nič nové, mapa sa prakticky nezmenila. Tam, kde boli čiary ciest prerušené nápisom, tam sú aj teraz a vektor by bol tiež prerušený. Tam, kde sa súbežne čiary pomaly zbiehajú, by tiež vznikli vektorizáciou také uzlíky ako doteraz. Kvalita vektorov by sa nejako nezlepšila. Jediný citeľný prínos by bolo získať vektorové dáta od NLC, o čo sa snažia chlapci z GPS fóra.

Ešte doplním bogiho predchádzajúci príspevok pre zaujímavosť o jeden link. Celá genéza minuloročnej vektorizácie lesných ciest je popísaná tu: http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,1285.msg12929.html#msg12929

P.S.: risototh - poslal som ti súkromnú správu, aby som sa tu veľmi nerozpisoval
19.10.2009 - 08:46:39
00
Chlapci, dobra sprava. Data budu, aj origo vektorove. :)
Telefonoval som pred chvilkou s p. Lalkovicom z NLC.
Potrebujeme napisat strucnu ziadost a odvolat sa v nej na existujucu pisomnu dohodu.
To vybavim predpokladam v priebehu dneska a zajtrajska.
19.10.2009 - 09:58:09
00
Bogi, to je fantastické! Osobne som bol skeptický (personálne zmeny v NLC ? a vôbec v štátnych lesoch), ale o to milšie prekvapenie. Poskytnú aj mapu v takej podobe, aby bola využiteľná v OziExploreri? Dobré by bolo mať ju v dvoch zoomoch, v najväšom a o stupeň menšom.

Ešte raz díky za dobré správy.

BTW: Čo na to povie Conan?
19.10.2009 - 10:19:29
00
Poskytnú aj mapu v takej podobe, aby bola využiteľná v OziExploreri? Dobré by bolo mať ju v dvoch zoomoch, v najväšom a o stupeň menšom.

Riesit to budeme postupne ... najprv Ziadost, potom pride rec ku konkretnym formatom dat. Predpokladam, ze mozu poskytnut aj raster vo viacerych zoomoch.

BTW: Čo na to povie Conan?

To neriesim, ved data nie su nase, je to vec medzi NLC a Conan.
19.10.2009 - 11:23:21
00
no to je super, ja budem len rad. a este keby ste od nich dostali nie bitmapy ale vektory, to by bolo fantasticke... :)
19.10.2009 - 12:47:05
00
Na GPSforum som zalozil temu otazok na NLC http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,2728
Zozbierane otazky im potom posuniem.

Pokial sa nechcete na gpsforum registrovat, otazky polozte tu, len to prosim nejako jasne oznacte napr. ako OTAZKA PRE NLC.
19.10.2009 - 16:22:00
00
tak laco, je to hotove na http://bike.risko.org/mapy/TZT/ meno a heslo asi mas.


TURISTICKÉ ZNAČENÉ TRASY - SLOVENSKO
(neskôr vytvorím osobitnú tému, aby sa to neplietlo s Lesnými Cestami)

Trvalo mi to 4 mesiace, ale nakoniec sú TZT (turistické značené trasy) zvektorizované z podkladov, ktoré spracoval risototh, na svete. V prílohe sú v RAR archíve zbalené 4 PLT súbory trás TZT, osobitne pre žltú, zelenú, modrú a červenú TZT (v tomto poradí ich treba v OziExploreri otvárať - kvôli prekrývaniu).

POZNÁMKA: Z vlastnosti podkladu , z ktorého boli trasy extrahované a vektorizované vyplýva nasledujúce obmedzenie. Jedná sa o to, že keď napr. červená TZT a zelená TZT v nejakom úseku vedú súbežne, na podklade červená čiara prekrýva zelenú, v tom úseku jednoducho danú časť zelenej TZT nevidno. Podobne je to aj s ostatnými farbami. Treba si túto skutočnosť uvedomiť. Preto je doporučené otvoriť si TZT všetkých 4 farieb presne v tom poradí, ako je napísané vyššie (Ž-Z-M-Č).

Prílohy:

TZT-Slovensko.jpg
TZT-Slovensko.jpg 246.26 KiB thumb_up0thumb_down

TZT-SPOJENE.rar [869.06 KiB]


Naposledy upravil laco dňa 10.11.2009 - 10:08:09, celkovo upravené 2 krát.

09.11.2009 - 23:55:04
00
laco vdaka, perfektna praca.
Po prekryti s mapou VKU je tam pomerne vela nezrovnalosti. Cim to bude?

Prílohy:

mapa.jpg
mapa.jpg 152.27 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2009 - 08:57:06
00
wow, zaujimave. Ozaj a odkial to je zvektorizovane, tj. zdroj povodnych dat?
10.11.2009 - 09:27:02
00
Po prekryti s mapou VKU je tam pomerne vela nezrovnalosti. Cim to bude?
V tomto prípade to vyzerá skôr na nepresnosť tvojej mapy od VKÚ.

Písal som to niekedy v lete niekde vyššie. TZT sú často v niektorých úsekoch na mapách (týka sa to všetkých dostupných) zakreslené nepresne, veľakrát až nezmyselne. Zvektorizuje sa iba to, čo je na mape. Toto treba mať na pamäti. Potom, keď sa porovná zvektorizovaná trasa TZT s nejakou mapou, nepresnosti sa sčítajú (v tvojom prípade je to sčítanie nepresností TuristickaMapa.sk a mapa VKÚ).

Vtedy (v lete) som naznačil, že by bolo vhodné pustiť sa do ich (TZT) opráv. Chcem na to neskôr vytvoriť osobitnú tému. Každý má nejaké tracky prejdené reálne po turistických značkách a v OziExploreri nie je problém potom presunúť trackpointy na správne miesto. Aj keď ja som skôr skeptik a nepredpokladám, že ľudia začnú hromadne posielať svoje PLT alebo GPX súbory. Na druhej strane, veľa opráv sa dá urobiť aj od stola, s pomocou mapy lesných ciest.

Poďme ale analyzovať tvoj obrázok, aby sme zistili, ktorá mapa vnáša väčšiu chybu. Či tá, z ktorej boli TZT vektorizované, alebo tvoja mapa VKÚ. Ako etalón pre porovnanie slúži najnovšia mapa lesných ciest. Z obrázku nižšie vidno, že nepresná s veľkou prevahou je tvoja mapa od VKÚ, ktorú si použil. Samozrejme tento záver platí pri porovnaní s mapou lesných ciest a nie so skutočne prejdeným trackom po TZT. Ten by bol najjednoznačnejší, mapa LC je len taká pomôcka, aj keď veľmi dobrá. Toto je argument, prečo by bolo dobré pozbierať záznamy trackov prejdených po TZT.

img510.imageshack.us



V prílohe je ešte ukážka mapy z cykloserver.cz (SHOCART). Aj na nových mapách sa pri zakreslení TZT objavujú psie kusy, všimnúť si treba zelenú TZT. Na mieste je aj otázka, že kto od koho obkresľuje.

Prílohy:

Komentár súboru: Len tak BTW, to s tým vnúteným logom v pravom dolnom rohu obrázku asi nie je až taký dobrý nápad.

-----------------------------------

cykloserver.jpg
cykloserver.jpg 273.5 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil laco dňa 10.11.2009 - 11:26:28, celkovo upravené 1 krát.

10.11.2009 - 09:37:28
00
keyboard_arrow_up