blbost, blbost, blbost...
vratit sa do skoly, a dostudovat! ;)

okdial vyrobca popredu vie, kolko bude mat zakaznikov a aky dopyt, a teda ako rovnym dielom rozdelit naklady za vyvoj atd ? proste to co si napisal je kravina.. tak to vo svete nefunguje ;)


Samozrejme, delí sa to "rovným" dielom v rámci centovorby výrobcu: ten si určí svoju cenu jedného rámu ako (náklady na vývoj+stroje+iné fixné nákaldy)/predpokladaný objem predaja + variabilné náklady (materiál+energia+zamestnanci+atď) na jeden kus + zisková marža (20%? 50%? Boh vie). Tým sa mu tí, čo nakupujú rámy "poskladajú" na vývoj, keďže v cene rámu sú aj náklady na vývoj, výskum, atď.
A áno, predajca aj výrobca bby mal vedeiť cca. naplánovať koľko toho predá, podľa dopytu, nasýtenosti trhu konkurenciou, ekonomickj situácie atď.
29.06.2009 - 06:47:54
00
Vtipne zmenena inzercia 4everu vzhladom na celoodpruzene "Kelík" ramy... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Prílohy:

kelik.jpg
kelik.jpg 193.43 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2009 - 08:20:51
00
:rofl:
10.11.2009 - 08:22:54
00
:clap: :rofl:
10.11.2009 - 08:28:45
00
:D tak toto je kruteee....co maju vzteklinu? :P
10.11.2009 - 11:24:52
00
tak neviem kto bz uy len kupil full od kellys... nic v zlom ale keby som mal tolko penazi volil by som

http://www.lapierre-bikes.co.uk/upload/lapierre/2009/zoom1600/9460.jpg
http://theirearth.com/uploads/news/1187162167_ktm_score_prestige_-_carbon_fibre.jpg


to by ich kellys musel davat velmi a velmi lacno aby si to niekto upil vzhladom na ich meno...
12.11.2009 - 11:34:51
00
tie fully nemaju s kellysom vobec nic.. akurat to ze ukazali prstom v taiwanskom katalogu ze tento chceme..

a keby som mal tolko penazi ze by som si mohol kupit x-control 910 tak si ho nekupim ale vyskladam si vlastny bike (co som aj urobil a za podstatne mensie prachy :D)
12.11.2009 - 12:21:20
00
Raver, ja by som sa az tolko nerehotal :) Tiez by ste si mohli vo firme najst grafika ktory ma vlastne napady ;) Ale zase na druhu stranu, konecne sa da na tie Demy pozerat :lol:
12.11.2009 - 15:36:20
00
len taka mala poznámočka:
"výrobca" a "konštruktér" spravidla nebýva ta istá osoba (firma)
tak, že ak niekto navrhne nejaký rám A rozhodne sa ho dať do výroby
(je jedno úplne KDE na zemeguli alebo, aj mimo nej) :-)
a rozhodol sa, že nebude znašat všetky náklady vyvoja, prototypovej, overovacej skúšobnej, a ..... výroby a spolupracuje na tom priamo s výrobcom, ten má následne právo ponúknuť tento výrobok aj iným, čo sa asi aj stalo v tomto prípade,
ALE ak "vývojár" znáša všetky náklady LEN ON (nemýliť si s dr.VM) určuje, kto jeho konečný produkt dostane a za akú cenu, tzn, že ak sa dohodne alebo pracuje len pre jednu konkretnu značku bude logicky tento produkt predávať IBA pod touto značkou a samotný výrobca ktorý je kdekolvek v galaxii, ho nesmie ponúknuť daľším záujemcom ...

a k tomu "tajvanu" len toľko:
či snáď sa všetky veci od "trojpásikového" nemca vyrábajú na západ od ČR ??
12.11.2009 - 16:43:45
00
co sa tyka karbonu a kellysu uz druhy rok sedlam na ceste kellys urc 7.9..
z vlastnej skusenosti mozem len konstatovat ze je to velmi spolahlivy a technicky vyspely stroj za vybornu cenu. navyse ak som mal nejaky problem s ktorym mi nevedeli pomoct v servisoch (v tomto pripade zohnuta patka resp. skratenie karbonoveho krku vidlice) tak mi s nim okamzite a ochotne pomohli priamo kellysaci pri piestanoch ..
velmi casto tu citam povesti o zlej kvalite kellysov, ale nakoniec sa kazda diskusia zvrtne na obycajne blabotanie o sympatiach k znacke, resp. o dizajne .. moze mi prosim niekto dat nejaky odkaz na niekoho, kto mal s karbonovym kellysom akekolvek problemy ? v trnave poznam so mnou 5 ludi ktori jazdia karbonove stroje od kellysu a nikto, podotykam NIKTO nemal s nimi absolutne ziaden problem ..
to bol aj dovod preco som tuto jesen kupil hlinikoveho hardtaila od kellysu - ako druhy bajk na odreagovanie sa od ziletky .. a zase s nim nemam ziaden problem, skvela kupa za skvele peniaze ..
12.11.2009 - 17:14:28
00
ja by som sa tiez nebal ist do kellysu.

mna napr celkom oslovili tieto:

Hacker 2009
www.bicy.cz
zdroj: http://www.bicy.cz/popelnice-detail.php?detail=kellys-hacker-2009

Sabotage 2009
www.bicy.cz
zdroj: http://www.bicy.cz/popelnice-detail.php?detail=kellys-sabotage-2009
12.11.2009 - 17:28:35
00
Normálne nechápem aká brutálna diskusia sa tu rozpútala.Nechceš :shake: ?
Nekúp!Koľko ľudí,toľko chuti.
Ja tiež by som si nikdy nekúpil Meridu,Demu a podobné grci.
12.11.2009 - 17:41:43
00
:) mne ide skor o to ze ked uz idem davat do biku miliony tak nekupim takuto seriovku, malokedy sa stane ze tam mas presne to co chces..
proti kellysu nemam nic, kvalita nebude zla (kellys s tymi ramami nema nic, len ich nakupuje ako hotovky) je to fakt skor o sympatiach a designe ak sa to porovnava s ostatnymi znackami..
12.11.2009 - 17:50:41
00
presne co chces nedostanes nikde ..
kukal som na lepsie znacky - specialized, scott - teda hovorim o cestakoch - a vsade mi vyslo ze budem musiet nieco menit .. kellysy maju vo vseobecnosti shitove kolesa (okay tie crossmaxy na hackeri su vynimka) - tie sa oplati vymenit .. lenze kellys sa oplati financne aj ked tam priratam tie nove kola ...
12.11.2009 - 17:57:32
00
Craobs chcel skôr povedať to, že pri vyšších sumách sa oplatí poskladať si bike sám. T.j. kúpiť rám, aký chceš a potom pokúpiť aj ostatné komponenty. Nenastanú "problémy", že ti budú vadiť napr. brzdy na sériovke.
12.11.2009 - 18:02:51
00
keyboard_arrow_up