Najlepšie je ked sa to dá odskúšať a aj sa hovorý " je lepšie raz vidiet ako dvakrát počuť".
Ja by som skúsil niekde v obchode poprosiť o okúsenie SLX na biku ale presne to čo si chceš kúpiť alebo čo najpresnejšie. A tak zo všetkými sadami. Lebo tebe môže pasovať niečo iné ako niekomu inému.
20.11.2009 - 22:48:30
00
Na jednom biku mam XT radenie,na druhom SLX a rozdiel je priepastny,XT nadherne ostro radi,SLX je gumove,ma dlhu drahu,neviem si zvyknut,usetril som na nepravom mieste :-(


vcera som skusal porovnat rozdiel medzi XT (kamaratov bike) a SLX radenim (moj bike) a ziadnu velku zmenu som necitil, myslim ze by som ani nespoznal rozdiel medzi nimi na slepo...

na tvojom mieste by som bral SLX, usetris par ojro a kazdopadne to bude lepsie ako to co tam mas teraz a myslim ze ten rozdiel (i ked podla mna minimalny) medzi XT a SLX ti moze byt ukradnuty :)
20.11.2009 - 23:04:20
00
Dakujem. Z vasich odpovedi vyplyva, ze SLX bude viac-menej krajsie zabaleny odvar Deore-cka (co sa radenia tyka). Prave tu "gumovost", ako pisete, by som v novom radeni nechcel mat. X.7 mam odskusane a tu bol rozdiel oproti Deore "priepastny" - proste jasny stuk-cvak. Takze pojdem zjavne do neho, XT sa mi zda uz zbytocne moc pre mna. Este jedna otazocka - SRAM sa bude znasat s SLX klukami, pravda?
20.11.2009 - 23:14:50
00
vcera som skusal porovnat rozdiel medzi XT (kamaratov bike) a SLX radenim (moj bike) a ziadnu velku zmenu som necitil, myslim ze by som ani nespoznal rozdiel medzi nimi na slepo...

na tvojom mieste by som bral SLX, usetris par ojro a kazdopadne to bude lepsie ako to co tam mas teraz a myslim ze ten rozdiel (i ked podla mna minimalny) medzi XT a SLX ti moze byt ukradnuty :)

To je zaujimave,ja mam na S-worksovi XT radenie a na BMC fullovi SLX radenie a rozdiel je priepastny,asi som bol na XT prilis dlho zvyknuty a okamzite citim rozdiel :-(
21.11.2009 - 00:10:20
00
Ja skôr vidím problem v tom vnímaní rozdielov. Na niektoré veci sa treba sústrediť aby človek dobre rozoznal rozdiely. Najideálnejšie je ak sedíš na biku s XT radením a presadneš na SLX. Tam pocítiš priamo skutočný rozdiel (dobré je sa aj sústrediť predtým ako radenie funguje). Preto považujem Tvoje porovnanie za objektívne, lebo máš dva biky s týmito radeniami.

Ak niekto píše názory podľa toho čo len tak skúšal a pod. je to dosť neobjektívne porovnanie. Keby všetky radenia fungovali rovnako asi by boli Japončíci padnutý na hlavu. :fubar:

Veci sa treba naučiť porovnávať. ;)
21.11.2009 - 00:19:28
00
suhlas :bow:
21.11.2009 - 10:45:15
00
keyboard_arrow_up