potrebujem poradit. mam prvy krat hydraulicke brzdy.
po zjazdeni dosticiek som ich vymenil. ale len tak tak som disk strcil medzi tie nove dosticky.
kolesom sice pohnem ale daleko asi nedojdem :)

co s tym? treba tam niekde nieco nastavit? alebo to po par km samo sadne? alebo to musim cele rozobrat a odvzdusnit?
20.11.2009 - 22:54:25
00
Možno si po vytiahnutí kotúča stalčil páku, alebo sa proste spojili dosky. V tom prípade treba piest dosky jemne zatlačiť namiesto. Ale už sa to tu nedávno rozoberalo.
20.11.2009 - 22:58:03
00
zober nezamastneny plochy skrutkovac a roztlac platnicky, potom daj koleso naspat a pomackaj packu, ono sa to uz nastavi samo.
20.11.2009 - 23:11:02
00
packu som urcite po vytiahnuti kotuca nestlacil. skrutkovacom som to roztiahnut skusal. inac by som vobec nebol schopny strcit disk nedzi dosticky. neviem, skusim este raz viac ich roztiahnut a trochu potom pojazdit. oni tie piestiky boli vlastne dost blizko pri sebe uz aj pred tym. myslim tym to, ze ked som uvolnil brzdu, aby som vystredil disk. tak som ani po predchadzajucom roztlacani nebol schopny strcit okolo disku planzety. tak max. na jednu stranu. ukazoval som to aj chapikovy v servise. vraj mu mam brzdu doniest ze sa na to pozrie. ja som len chcel vediet ci nahodou niekto nevie co by s tym mohlo byt. a ci sa to da opravit na kolene




vdaka.
20.11.2009 - 23:40:50
00
moze to byt tym, ze brzda bola odvzdusnovana, ked uz boli dosticky ciastocne opotrebene, takze mnozstvo kvapaliny v systeme nepusti piestiky dalej od seba......
alebo, povodne platnicky boli tensie ako tieto nove.......
ak je to tak, bude treba otvorit system, najlepsie by pre Teba bolo zaniest to do servisu, ak to chces robit sam, skus zohnat hadicku s koncovkou, ktoru vlozis do odvzdusnovacieho otvoru na packe, potom tie piesty roztlacis, vlozis kotuc, postlacas paku, odpojis hadicku, zastuplujes odvzdusnovaci otvor.
ale ked to nevidim, neviem povedat, ci je toto skutocny problem, servisak Ti povie viac, ked to chyti do ruky.
21.11.2009 - 04:52:16
00
Presne,moze to by tym ze si odvzdusnoval brzdu a mal si vydrate alebo tensie platnicky...a ked si tam dal tieto hrubsie tak ti to tam nesedi...ako velmi teraz musis stlacit packu?
21.11.2009 - 09:44:02
00
po nasadeni novych platniciek sla packa stlacit v podstate len trochu oproti druhej brzde.
spravil som ako ste radili. otvoril som odvdusnovak a poriadne roztlacil piestiky. uplne najlepsie to slo s pakou na stahovanie kolies, odporucam :).

teraz je vsetko ako ma byt. dakujem. mozem vyrazit von :)
21.11.2009 - 11:29:57
00
keyboard_arrow_up