kranked: a boli ste si najprv to povolenie od starostu pýtať? alebo ste začali stavať načierno a potom sa čudujete, že vás lesáci hnali? no a postup ako na stavbu/legalizáciu trailu tu už niekoľkokrát bol. najrv musíte ísť za majiteľom/správcom toho konkrétneho lesa... ak budete stavať bez povolenia, iba si zbytočne úradníkov znepriatelíte a to sa potom ťažko napráva.
22.11.2009 - 21:20:15
00
jurosik : nad nejakymi singlami na liptove dumam uz dlhsie, rozmyslam kde by mohli stat aby priniesli prospech i inym ludom ako bikerom ... pravdepodobne len v tom pripade by sa nieco rozbehlo. Zohnat ludi by pravdepodobne az taky problem nebol, staci zalozit nejake obcianske zdruzenie a pytat ludi od mesta (vps, urad prace, prax) tam by sa dohodnut dalo (ked to na rychlebskych fungovalo ... :-) ) Narodne parky by tiez nemali byt az taky zavazny problem, predsa len by sa single drzali aspon zo zaciatku niekde na ich okrajoch, kde su cesty, turisticke chodniky ale i znacene cyklotrasy, cize par mesiacov a snad by povolenia boli. Otazne je to len pri majiteloch pozemkov, ci by sa na nieco take dali. Urcite by sa zisla podpora starostov okolitych osad/dedin v blizskosti ktorych by single mali viest, tam ak by boli single kvalitne s dobrou reklamou, pritiahli by ludi i do tychto oblasti, takze nejake putiky, izby na prenajom a pod by na tom boli o nieco lepsie. No a financie ... bud prispevky a nejake tie fondy alebo dotiahnut vacsieho hraca ktory by to aspon zcasti zastresil (napr Nizke tatry -> Jasna ... ked tam maju bikepark mozno by nieco podobne v svojom okoli chceli).

Takze mozno ak by sa zislo viac ludi s nejakym planom, mohlo by sa postupne zacat jednat a pripravovat si podu. Pravdepodobne by sa musel postavit ukazkovy singel niekde na haji, nieco kratsie na com by sa ukazali jeho vyhody. ...

Sice som vacsinu casu v BA, ale ak by sa nieco konalo dajte mi vediet :D
23.11.2009 - 11:57:00
00
myslim, ze skvelou ukazkou sa mi javi bikepark nad Ruzomberkom, zatial je tam vybudovana DH a FR trat a zelena trat
park ma moznost sa dalej rozvijat aj smerom k viac XC ladenym ludom, pripadne k vyuzitiu v ramci celej rodiny - bikova skolka malych deti na zelenej
nepoznam pozadie celej tejto uspesnej akcie, ale zjavne doslo k vzacnej dohode prevadzkovatela, majitelov - resp. spravcov a agilnych bikerov

tento model, by sa mal sirit v roznych mutaciach ako "virus" po celom Slovensku.

skusenosti a precedensy tu uz su, treba ich len dalej rozvijat
23.11.2009 - 20:26:32
00
Rozpraval som sa so spravcom BP Ruzomberok, ktory tvrdil,ze v okolitych lesoch nie je velmi moznost nieco spekulovat...vraj koli horstvu atd... neverim tomu sice,ale v tom case tam este zjavne nebola ochota , ta snad prijde neskor...prvy rok prevadzky dopadol si myslim uspesne :)
23.11.2009 - 21:23:42
00
urcite, ked som videl plne parkovisko aut a 10 - minutovu frontu bikerov na sedacku .... bol to, a si myslim ze nielen pre mna novy fenomen - teda v nasej krajine
verim, ze sa to bude len rozvijat, nakoniec nie len "pravda" ale aj "viera a nadej" vitazi
23.11.2009 - 21:42:36
00
Bikery, liptáci ... hľadajú sa ľudia a vhodné trasy v okolí Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku na prípadnú spoluprácu pri stavbe singletrackov ... viac v téme Liptov (vase-cyklotrasy/liptov-t14421-150.html)
07.12.2009 - 12:00:51
00
ak bude nejaky volny cas a akurat nebudeme pracovat na Kvetnici,tak radi pomozeme :)
07.12.2009 - 15:34:22
00
na SloMBA web som zavesil článok o hodnotení a značení náročnosti trailov podľa IMBA medzinárodného systému, k dispozícii je aj v PDF formáte...
17.12.2009 - 23:10:53
00
keyboard_arrow_up