Nasiel som dokonca:Speciální představec s úhlem 35 stupňů v černé matné nebo stříbrné barvě. Váha pouze 165 gramů, délky: 70, 90, 110mm. Průměr řidítek je 25,4 mm. Více v detailu produktu.
Toto ked sa da opacne.

http://www.bike-eshop.cz/mtb-ahead-predstavce/predstavec-bbb-highrise-bhs-24

kubad hladam kompromis vyvazenosti a dokonalosti medzi sedadlom a predstavcom, riaditkamy.Medzi cross trek a MTB co sa tyka vysky,uhlu,vzdialenosti predstavca,akesi hybridne nastavenie pocit na ceste ako cross ci cestny,v terene ako mtb znie to sialene .Najlepsie jak pises skusat modifikacie. Lenze v SK BA ty v predajny asi toto neumoznia aj ked tak par sekund,minut.Keby existoval predstavec nastavitelny hore,dole viac uhlov 0-40 a plus nastavovanie dlzky.

Prílohy:

img_2980_original.jpg
img_2980_original.jpg 16.5 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2010 - 15:09:27
00
ak si si naozaj kupoval Crossway TFS 500-Comfort-V ako uvadzas tak si ho musel dostat s nastavitelnym predstavcom(uhol). Ja som kupil bike s geometriou o ktorej som nasledne zistil ze mi nesedi. Riesil som to zmenou predstavca, uzsimi rajdami a sedlovkou co ma posunula trosku viac dozadu. Nieje to dokonale ale lacnejsie ako novy bike.

Trochu ti nerozumiem. Hladas dokonalu kombinaciu pre jazdu cross aj terenu, ale taka neni. Radsej namiesto spekulovania co by bolo dokonale jazdi, a podla toho co budes jazdit viac budes sam vediet co je pre teba lepsie (ci potrebujes posed skratit mensim predstavcom alebo posunut rajdy nizsie). Nemam tolko naslapaneho aby som tu ostatnym rozdaval vseobecne rady, ale podla toho co tu pises ti toto mozem povedat so 100% istotou. Hlavne viac jazdi a menej spekuluj..
14.01.2010 - 15:35:44
00
Austin davam ti za pravdu v tomto.Ale aj ked sa to bike netyka a nepatry sem tak viem jak to je napriklad vo windsurfingu ci aj kitesurfingu.Tam je to opacne spravna vystroj,nastavenie je zaklad.Potom jazdenie inac ked mas nieco zle,ci zla velkost plachty,vytlak,typ plavaka,nastavnie stazna v kolajnicke,trimovanie plachty,dlzka uvazok,posunutie slapiek.Mozes sa ucit roky s nespravnym ci zlym nastavenym vystroje a kvoly tomu stratis cas,radost a riskujes zranenie.
14.01.2010 - 16:06:50
00
..komplikujes to. Kupil si si cross. Z akych dovodov je uz tvoja vec. Posed podla obrazkov na krosovy bike sedi. Pisal si ze si si skusal aj ine velkosti a tato ti sadla najviac. Jazdi s nim kross a problemy nemas mat preco. Pravidla ako si mas nastavit bike a jazdit na nom su na nete mraky. Aj videa.. chce to len pouzit google. Tak si to podla toho nastav a jazdi..

PS: ako vies ze to teraz mas nastavene zle alebo potrebujes iny predstavec? Preco si vobec menil to co si tam mal povodne?
14.01.2010 - 16:46:13
00
Mafo, tak k tomu mozem povedat uz iba jedno. Na tvoje poziadavky mas uplne zly typ biku. Je to CROSS takze krosovy posed je uplne na mieste. Ak chces mat zalahnuty posed kup si ziletku alebo MTB HT s geometriou zodpovedajucou tvojej postave - urcite najdes, tak ako nasla väcsina z nas. A este k tym 35° predstavcom. Na biku otoceny do negativu to bude nezamenitelny kusok :puke: ten bike si to snad ani nezasluzi ho tak zhovadit :D Takze miesto toho pukajuceho si tam daj normalny predstavec a uzivaj si jazdu. A ak budes mat pocit, ze ti to radost neprinasa a chces chrtit tak uz som spomenul co s tym.
14.01.2010 - 17:01:10
00
Austin ten co tam bol co tam dava merida nastavovaci pruzil do boku,a vydaval pukaci zvuk.Zatiahnuty bol dobre.Bol pre mna dlhy,proste nesedel.Tento co je tak moja chyba a blbost,rychla vymena za povodny.Po par kilometrov,nepremislene.Potrebujem mozno ani nie jak som si myslel najprv ze s velkym sklonom a opacne.Ale podla nazorov/drotar/ tu spominanych by to bolo grotesne dost.Tak skorej kratsi cca max 90mm skorej 70mm.Viac vahy dopredu,troska sportovejsi/cross/ posed.
Je to tu na fore dost spominane co sa tyka dlzky predstavca.Co by ma zaujimalo ci je to priamo umerne s posunutim sedla dopredu,dozadu.Dajme tomu ze neberieme do uvahy vobec sedlo.Ciste len dlzka,sklon predstavca.Voci prednemu kolesu a vidlice uhol,vzdialenost.Zataz predku,prenos sily,vpliv.Neviem to najst bola niaka americka stranka kde sa dalo presne prepocitat tieto veci.

Troska srandy rozmislal som aj na tym otocit predstavec ku sedlu nad ram,problem by boly asi lanka. :y:
14.01.2010 - 17:48:18
00
Tak po rade:
poloha sedla je presne dana s to hybat nemuzes. Jak ta se nastavuje
najdes na www.ivelo.cz
pokud na crosove kolo potrebujes 90mm predstavec tak je ti proste velke, ale
jezdit se na tom da :-) problem je v tom ze ty chces prenest vic vahy na predni kolo
a k tomu potrebujes naopak delsi predstavec.
No a jak z toho ven?
Proste kup nejaky levny 90mm predstavc s normalnim sklonem +/-6 st a vyzkousej
ho namontovat s obema variantama sklonu. Neco na tom pojezdi a pak uvidis co s tim dal
jake budou pocity.
14.01.2010 - 19:17:29
00
pozeram tu stranku ale niak neviem najst je to v rubrike technika.
Alebo http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/?cast=riditka
14.01.2010 - 19:53:09
00
Keď chceš vedieť jak nastaviť sedlo, tak skús kliknúť tam, kde je napísané Sedlo. :o
14.01.2010 - 20:16:10
00
Dobre popisane.
http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=73

Prílohy:

position07.jpg
position07.jpg 21.92 KiB thumb_up0thumb_down

position05.jpg
position05.jpg 28.77 KiB thumb_up0thumb_down

position013.jpg
position013.jpg 26.31 KiB thumb_up0thumb_down

position011.jpg
position011.jpg 31.54 KiB thumb_up0thumb_down

15.01.2010 - 10:42:22
00
http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/vymena-sedla-nastaveni-posedu/
tady máš jak na sedlo a tohle je přesná poučka, pak se to dá pocitově cca +/-1cm doladit podle individuelních potřeb ale to už můsíš opravdu vědět přesně co ti vyhovuje při šlapání, rozhodně tím posouváním nekompenzovat posez
15.01.2010 - 10:51:01
00
kubad dik za odkaz.Skoda ze tam neny este niake pravidlo,vychytavka na spravne vybratie predstavca.Podobne ako je tam s nastavenim sedla.Predosly odkaz sice ukazuje jak merat ale nie jak nastavit.

Alebo toto,vypada dost kvalitne,pevne lepsie jak zboku srob.Ale kde to v SK maju.
http://www.humpert.com/de/bikeparts/marke/produktart/einsatzbereich/produkt/?marke=xtasy&produktart=14&einsatzbereich=34

Ten sklon uhol -20/ +40

Prílohy:

default.jpeg
default.jpeg 23.93 KiB thumb_up0thumb_down

15.01.2010 - 18:58:20
00
mafo, v zásade je na predstavec jednoduchá metóda
nastav sedlo ako je tam popísané a sadni do sedla
stiahni brucho, predpaž ruky presne do pravého uhla a zavri oči
začni sa predkláňať - drž pravý uhol - ideálne je mať ešte asistenta zboku čo ťa aj cvakne (nech žije antropometria)
v ideálnom prípade ti dopadnú plutvy na gripy a keď otvoríš pleščáky tak zistíš že cez rajdy nevidíš telo náboja
pokiaľ nie je predstavec správnej dĺžky, tak sa ocitneš kus pred ním alebo kus za ním (pred rajdami/za rajdami)
a samozrejme dá sa aj riadne pomerať a nabúchať číselká do kalkulátora posedu:

http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO

(sú aj iné kalkulátory)
15.01.2010 - 20:42:20
00
To s tými rajdami a nábojom mi nevychádza ani na jednom biku. :$
15.01.2010 - 20:46:08
00
tak máš príliš dlhý alebo krátky rám, ale keďže máš cross tak by som povedal že ak uvidíš náboj o niečo bližšie ako rajdy tak to bude OK :)
15.01.2010 - 21:20:42
00
keyboard_arrow_up