mne je to celkom sympatické, aspoň sa po tom nebudú túlať buchty na vysokých podpätkoch...ale osobne mi to k životu netreba... :$ :P
12.03.2010 - 10:53:43
00
účelné ale otrasné (po tom rakúskom som aj jazdil)
12.03.2010 - 10:56:13
00
turbi: drevo zo zelezneho stromu vydrzi viac .. ale .. kto asi tak z tehto materialu nieco robi ,ze :(


by si neveril ,ale existuje drevina s nazvom ipe.je to nejaky exoticky strom z malajzie a na slovensku sa predava pod oznacenim zelezne drevo.je to vraj najtvrdsia drevina na svete a je velmi odolna .bezne sa z nej robia napr. zahradne terasy. len ma jednu obrovsku nevjyhodu-je strasne draha
12.03.2010 - 22:22:26
00
kraaasne, este mi to pripomenulo nieco podobne v susednej krajine... ano, aj takto sa daju efektivne minut peniazky z dani... kto umi, umi... :clap:

taký krásny dres som už dávno nevidela :lol:
15.03.2010 - 12:40:06
00
yoyomi: no ja som myslel ten strom co rastie v Juznej Amerike, ak to drevo hodis do vody, ponori sa, je tazsie. Bezne sekery sa na tom tupia a tusim termity ho tiez nechcu. Akurat uz neviem ako sa vola. Ipe rastie aj v Brazilii, neviem odkial pochadza original. Pozeram, ze takychto drevin je viac (bangkirai , massaranduba,cumaru,tatajuba). Koniec koncov cedrove drevo je jedno tiez take. Ale original ceder uz rastie len v jednom lesiku tusim v Syrii.

Btw beton koroduje a rozpada sa, tie prve betony nevydrzia dlsie nez 100 rokov, ale dnes uz asi su lepsie. Najlepsi material je zivy strom :lol:

Inak z dubu sa u nas robili mostne piliere .. vydrzali desatrocia. Dub tusim vo vode este tvrdne az kamenie. A co sa tyka Stareho mostu, tam je hlavny problem nie to, ze by sa rozpadaval, ale ze ho treba dvihnut kvoli lodnej doprave.
15.03.2010 - 13:33:28
00
no neviem ale ak by islo o konzoly ake su okolo toho svahu prvy obr. jedine kov ....
co sa tyka dreva skus si zistit cenu a mozno ta vyjde ocel lacnejsie ....

mna skor zaujima ci tie mrezoviny nebuchaju ked sa tadial ide na biku ,ci je to nejako odhlucnene dakou pryzou, gumou atd ...
15.03.2010 - 15:52:32
00
janosik: ale jasne .. tam normalne , ak jeden nechce prerobit statny rozpocet, tak diery + ocelove pruty. Inak co sa tyka prejazdu, tak zo Salzky viem, je to take zvlastne, nedrnca to, ale vydava zvlstny zvuk, je to zaujimave :)
15.03.2010 - 16:02:35
00
Drevo alebo oceľ? Toť otázka.Na naše slovenské podmienky je to vlastne jedno,ak by to bolo z dreva,prídu "občaňja",rozoberú a budú si kúriť :lol: Ak to bude ocelové,prídu "občanja",rozoberú a odovzdajú to na ďalšie spracovanie v US Steel :lol: Čiže stavať vôbec niečo také?A preto "Tí ****** na vysokých postoch" do takýchto vecí radšej neinvestujú....... :lol: :D :rofl: :handshake:
18.03.2010 - 09:20:37
00
tragi-komicky dovod preco radsej nestavat cyklo trasy na slovensku ....
18.03.2010 - 10:26:15
00
a co tak nieco taketo? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=IAJFO9m3Kbc
18.03.2010 - 12:08:39
00
prave som si nasral do gati , hlavne ked isli na hrane toho zrazu kolmeho :-)
18.03.2010 - 14:40:41
00
keyboard_arrow_up