IBM tam dáva namiesto plastu Magnézium (môj má celý monitor obalený magnéziom a kovové pánty)a robí rôzne bezpečnostné prvky, aby chránilo dáta pred pádom. Airbagy atď. Grafika ti na to na čo je Lenovo určené stáčí až až
21.03.2010 - 16:40:42
00
ale nie je Lenovo ako Lenovo, niektoré sú plastové štotíky aby mohli konkurovať cenovo iným značkám, "pravé" lenovo notebooku sú o dosť drahšie ;) Čiže určite by som nevyberal notebook len podľa značky, ale treba presne napísať do koľko eur a čo sa na ňom bude robiť + aké vlastnosti musí mať - podľa toho sa vyberie to naj v danej cene.
21.03.2010 - 16:43:53
00
no maximalne 700eur, predovšetkým bude na prácu s 3D programom, konštruktérske apod. a na internet, hlavne nech výdrží prácu barz kde :]]
21.03.2010 - 17:18:20
00
Na 3D programy a veci okolo toho by som volil zase niečo od Apple
21.03.2010 - 17:19:12
00
len ako to je s podporou tých programov na osX tak to neviem...
21.03.2010 - 17:36:29
00
aké programy konkrétne používaš? Ak by im stačila integrovaná gk v procesore tak dobrá voľba by bol napr. http://eshop.ixko.sk/?Mode=Sti&StiId=116648 ;)
A veľkosť môže byť tak okolo 15.6"?
21.03.2010 - 17:39:11
00
no doma mám SolidEdge ST, ale časom možno začnem na niečom lepšom...
a to čo si poslal, je celkom dobré, presne niečo také by mi vyhovovalo, veľký HDD nepotrebujem, akurát sa moc nevyznám v tých nových procesoroch
21.03.2010 - 17:43:05
00
no tak najlepšie mobilné procesory sú Core i3, i5 a i7 od intelu. I7 za tú cenu nenájdeš, čiže ostali notebooky s Core i3 a i5... Toshiba Tecra sú business notebooky, čiže 36m záruka...
Na ten Solid Edge by mala stačiť aj gk v procesore, podľa požiadaviek http://www.plm.automation.siemens.com/en_us/products/velocity/solidedge/overview/system_requirements.shtml
skúsim pohľadať ešte nejaké iné možnosti
21.03.2010 - 17:49:35
00
Do tych 750e by som mozno uvazoval nad tymto: http://www.notebooky-dell.sk/461-dell-studio-1555-p8600-156wxga-led-ati-4570-4gb-500gb-red-.html
Pred rokom som kupoval pavilion za 700e, zacina mi blbnut display, o tyzden to dam na reklamacku a lutujem ze pred rokom som sa sustredil hlavne na "vykon" a nie na kvalitu a nepocuval tych co nadavaju na HP. Clovek sa uci na vlastnych chybach :)
21.03.2010 - 18:19:41
00
notebook by mal byt pouzivany na to, na co bol povodne vymysleny...
na pracu mimo domova a na cestach

yop o to práve ide.. keď som tak 50% času za compom mimo domu je mi desk jemne na obtiaž.. buď je nutná pravidelná synchronizácia alebo máš na každom compe niečo iné.. mimo to že to zaberá viac miesta, a si viazaný na jedno pracovisko.. viac sa mi páči book s dokovaním keď už..
21.03.2010 - 18:34:24
00
takže som si to tu prečítal celé, notebook je buduci povinný plán, takže aby som mal prehľad

Lenovo je najodolnejší? niesom tých čo si na takéto veci prehnane dávaju pozor, tak nech to nerozbijem. akurat u tých bookov sa dáva neaká grafika Intel. čo to je? čo to dokáže?:D


Lenovo nieje najodolnejsi. Aj Toshiba a konkurenti maju vo svojich verziach pre firemnu klientelu rozne vychytavky aby to bolo pevnejsie. Ak niekto nazyva "airbag" tie dva ramiky z obycajnej gumy v ktorej je uchyteny HDD, je na kazdom co si pod tym predstavi ale ja viem svoje.. Mimochodom kazdy HDD vydrzi pretazenie nieco okolo 10g co je uz slusne aj bez dodatocnej technologie a k nepouzijes SW ktory ti disk vypne pri detekcii volneho padu mozes mat akokolvek zkonstruovany notebook, likvidacia disku v podobe poskodenych citacich hlav je ista vec.

S pevnostou a odolnostou maju problemy zvacsa iba verzie pre komercnu klientelu, kde sa viac investuje do lepsich procesorov, displeja..atd lebo to zakaznik viac vidi.. Ten Intel je primerana grafika na dane pouzitie, necakaj herny vykon.. Ak chces odolnost tak si musis kupit nieco z firemnychserii ale tam je to na ukor zase vykonu, kotry pri takomto pouziti nieje taky kriticky..

Kto ma aspon zakladny prehlad o cenach na trhu, musi mu byt jasne ze odolny notebook ktory zvladne aj hry nemoze stat ani len priblizne 700 Eur.. :fubar:
21.03.2010 - 18:58:50
00
... a k nepouzijes SW ktory ti disk vypne pri detekcii volneho padu mozes mat akokolvek zkonstruovany notebook, likvidacia disku v podobe poskodenych citacich hlav je ista vec.
To práve Thinkpady majú (či aj tie srandy SL neviem): Active protection system, pri detekcí otrasov/pádu ti automaticky odparkuje hlavičky disku.

Kto ma aspon zakladny prehlad o cenach na trhu, musi mu byt jasne ze odolny notebook ktory zvladne aj hry nemoze stat ani len priblizne 700 Eur.. :fubar:
Tak, tak. Keby sa nepoužíval na hry a požadaval sa najlepší pomer cena/výkon/odolnosť/výdrž batérie tak ja by som si kúpil Lenovo R400. Za cca 700EUR má vystužený aj displej, čo nie všetci jeho súčasný nasledovníci majú..
21.03.2010 - 19:06:58
00
Active protection system maju standarde asi vsetky notebooky velkych vyrobcov a nieje spasitelny. Napriklad ak mas notas na kolenach a trosku ta potrasie vo vlaku, tak ti to moze vypinat HDD kazdym druhym otrasom a ak mas zrovna spustenu aplikaciu ktora HDD vyuziva moze to byt zaujimave.. Ak by tento SW nastroj riesil vsetky problemy s HDD pri moznom pade alebo otrase, tak by sa nikto nezaoberal vyvojom ulozenia disku v sasi stroja ako je napriklad ten airbag system u ThinkPad..
21.03.2010 - 19:29:52
00
ssd, to je riešenie pre niekoho kto sa bojí o dáta na cestách a netreba mu veľkú kapacitu/má externý disk/má v ntb viac diskov :) (a samozrejme treba aspoň 110 eur :D )
http://www.youtube.com/watch?v=CVxjKI3cw0c
21.03.2010 - 19:32:30
00
PatrikL: správne SSD to istí
Austin: ja nikoho presviedčať nebudem, či je to dobré, potrebné alebo nie. Ja som s tým spokojný, citlivosť, opakované otrasy si môžem nastaviť.
Nech si každý kúpi čo chce :)
21.03.2010 - 19:37:59
00
keyboard_arrow_up