Nazdar vsetci! Viem ze to tu uz bolo rozoberane viackrat, no neda mi. Mam bike asi 4 mesiace, najazdene cca 1000 km a pri poslednom vyjazde na Kralovku mi zacal stred vydavat zvuky (ako keby bol dnu piesok) pri zabere v kopci. Pri jazde na rovinke to nepocut ale to asi koli vetru :lol: . Kedze je bike v zaruke tak som bol s tym v servise, mechanik na moju staznost reagoval ze co on s tym narobi - ze vyraklamovat sa to neda ak tam je bordel, a ze mam dalej jazdit ze sa to "vyplavi" :roll: Pre istotu dodavam, ze kluky som zhodil a tocil iba stredom, takze zvuk ide urcite odtial. Musi to byt nevyhnutne bordel v loziskach (pripadne hrdza) alebo ten "pieskovy" zvuk moze robit i ta plastova krytka , resp. nejaky bordel v priestore medzi nou a miskou. Diki za odpovede.
17.08.2009 - 16:54:47
00
http://www.mtbr.com/cat/drivetrain/bottom-bracket/fsa/megaexo/PRD_413394_104crx.aspx

vyzerá to že na prd utesnené ložiská, ktoré zhrdzaveli
cestné MegaExo má podobné, ba ešte horšie reviews
takže asi by som zvážil odoslanie Full Shit Ahead ďaleko do preču a kúpil nejaký normálny stred, eventjuely vymenil ložiská za lepšie utesnené
17.08.2009 - 20:25:25
00
pred mesiacom som mal rovnaky problem. otvoril som stred, aj lozisko a natlacil tam vazelinu. nezdalo sa mi, ze by bolo lozisko zhrdzavene, ale nejako specialne som ho neskumal. odvtedy je stred ticho. mrzi ma, ze som pri tom mierne poskodil umelohmotnu krytku.
na fotke je stav po otvoreni.

Prílohy:

_IGP2709a.JPG
_IGP2709a.JPG 98.79 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2009 - 21:46:31
00
pred mesiacom som mal rovnaky problem. otvoril som stred, aj lozisko a natlacil tam vazelinu. nezdalo sa mi, ze by bolo lozisko zhrdzavene, ale nejako specialne som ho neskumal. odvtedy je stred ticho. mrzi ma, ze som pri tom mierne poskodil umelohmotnu krytku.
na fotke je stav po otvoreni.

A ako sa ti podarilo dat tu krytku dole? Uz som sa totiz o to pokusal ale bal som sa prave o to ze ju znicim...
18.08.2009 - 00:14:19
00
keby som si to pamatal, ale myslim, ze z druhej strany, pretoze z tej viditelnej to nemozes ani podvazovat, je tam vystupok, ktory zapada do tesnenia - trochu ho vidno na fotke. zistil som to, az ked som ho dal dole, takze bol ten vystupok na jednom mieste zapuceny. druhu krytku som uz dal dole bez poskodenia
18.08.2009 - 21:18:35
00
dnes som riesil podobny problem z vrzgajucim stredom (HTII), kedze ho mam nalisovany v rame tak som zhodil dole len kluky a riadne ho vystriekal TF2, zatial vyzera ze je to OK
18.08.2009 - 21:24:45
00
keby som si to pamatal, ale myslim, ze z druhej strany, pretoze z tej viditelnej to nemozes ani podvazovat, je tam vystupok, ktory zapada do tesnenia - trochu ho vidno na fotke. zistil som to, az ked som ho dal dole, takze bol ten vystupok na jednom mieste zapuceny. druhu krytku som uz dal dole bez poskodenia

Tak sa o to teda pokusim znova z opacnej strany ako vravis aj ked teraz si to neviem celkom zivo predstavit ale az nazriem do vnutra tak hadam na nieco pridem... :roll:
18.08.2009 - 22:35:58
00
Tak sa o to teda pokusim znova z opacnej strany ako vravis aj ked teraz si to neviem celkom zivo predstavit ale az nazriem do vnutra tak hadam na nieco pridem... :roll:


noo. tu plastovu krytku das dole lahko. :wink: .do osy zasztrc sroubovak ale nejaky iny predmet ktori je nakonci splosteny ,a vzdy vybuchnes alebo vytlacis opacnu :!: krytku kade si strcil ten sroubovak..treba jemne kladivkom :!: na vaicerych meistach tej krytky :wink: ps len doporucujem pootm samostahovaci srou dotiahnut na plne gule...lebo ak tam citite pri slapani trosku volu je zle...***** sa isis :|
19.08.2009 - 08:48:22
00
pred mesiacom som mal rovnaky problem. otvoril som stred, aj lozisko a natlacil tam vazelinu. nezdalo sa mi, ze by bolo lozisko zhrdzavene, ale nejako specialne som ho neskumal. odvtedy je stred ticho. mrzi ma, ze som pri tom mierne poskodil umelohmotnu krytku.
na fotke je stav po otvoreni.

Ta som dal teda dole krytky a zistil ze loziska su utesnene aj z vonkajsej strany, co ma prekvapilo ked som videl tvoje foto. Dalsie co som zistil ze ten zvuk vychadza iba robi z praveho loziska, avsak obe loziska vyzeraju byt ciste s povodnym mazacim tukom. Vyzera to byt dobre utesnene tak nechapem preco vydava tie "pieskove" zvuky. Mozu to byt gulicky v lozisku???
19.08.2009 - 14:42:20
00
jasne, zabudol som napisat, ze z loziska treba dat dole to modre tesnenie. to uz problem nie je. inak ja som nasiel na nete niekde postup, ale vnom bolo ohladom umelych krytiek len tolko, ze dat ich dole. neviem ani ja co tam vrzgalo, ale hlavne ze prestalo...
19.08.2009 - 22:22:15
00
jasne, zabudol som napisat, ze z loziska treba dat dole to modre tesnenie. to uz problem nie je. inak ja som nasiel na nete niekde postup, ale vnom bolo ohladom umelych krytiek len tolko, ze dat ich dole. neviem ani ja co tam vrzgalo, ale hlavne ze prestalo...

No vyzera to tak ze budem musiet absolovovat predsa rozobranie loziska aj ja, lebo i ked vsetko vyzeralo ako nove asi tam predsa nieco je co ten zvuk produkuje, dnes mi to znova vrzgalo :roll: Nechapem ako sa tam nieco dostalo. Do certa s tym :evil:
20.08.2009 - 15:42:49
00
mam rovnaky stred a pocujem z neho pukanie v zabere..
aky bol (je) ten tvoj zvuk.. dal by sa nazvat pukanim?
Uz si ho vyriesil?
02.04.2010 - 13:05:36
00
Ja mam ledva 200 km a tiez som uz zapocul po zime toto pukanie, konkretne typ BB7000
Je to doslova len pukanie...ako to mám riesit?
02.04.2010 - 15:19:52
00
keyboard_arrow_up