Tak 3-5 litrov na 100 km v lete.

Keby si tolko nechlastal,tak by si potom menej čural a výjazd by ti trval potom kratšie.To by si potom stihol menej vypiť a menej by si čural ..........
05.04.2010 - 19:04:03
00
Snazim sa liter na hodinu a pol az dve, ale teraz jazdim na zeleny cajicek :coffee: S citronom ;) v termobidonoch. Urcite to neni vela, sak vypotim :whew: V odbornych knihach a clankoch radia este viacej :nod:


V odborných knihách radia aj to, aby sa pil zelený čas počas tréningu??? Vieš aký účinok má zelený čaj? Diuterický, čiže močopudný, odvádza ti vodu z tela.
05.04.2010 - 19:22:41
00
Zelený čaj síce podporuje činnosť obličiek, ale efekt tohto procesu neznamená primárne zvýšenú močopudnosť a tak si veru aj ja celkom rád a v pohode pochlipkávam na švihu zelený čaj, má totiž niekoľko priaznivých vplyvov na činnosť svalov a ciev, ale - niekto má rád holky a niekto vdolky, samozrejme: pestrosť a striedmosť. Dôležité je nenechať telo v štichu a v deficite tekutín.
05.04.2010 - 20:51:26
00
Ja asi pollitra na hodinu, plus-minus autobus, pri cca 25 stupnoch, v pripade teploty okolo 35 stupnov aj liter na hodinu, na Sulovskom maratone 2004 som za cely maraton vypil 8 litrov vody/iontaku/kofoly :)
Kazdy to ma inak, a obvykle cim lepsia kondicka, tym menej vody odchadza, ale je to u kazdeho ine. Kazdy sa aj inde poti viac. Kolko vody asi sa da okrem pozorovania tym, ze sa clovek odvazi pred a potom po vyjazde. Vaha by nemal velmi kolisat. 2 kila dole uz moze znamenat dehydrataciu. Tusim strata 2% vody z tela uz znizi vykonnost o 20-30%, strata 10% myslim uz vedie ku komatu, neviem teraz presne a nechce sa mi hladat. Dalej nedostatok tekutin silne zatazuje oblicky, ponevaz pri fyzickom vykone viac pracuju a likviduju odpad, a je nutne im dodavat tekutinu. Ak je ale nutne prijimat tekuiny viac ako (neviem teraz presne, nechce sa mi hladat), 0,5l za hodinu, uz nestaci cista voda, pretoze osmoticky tlak brani rychlejsiemu vstrebavaniu a je nutne pouzit prislusny roztok. Takze ak niekto pijde v horucom lete cistu vodu a maka, aj tak sa moze dehydratovat, pretoze mu to zaludok nevstreba. V zasade sa da povedat, ze ak clovek nejde prilis intezivne (na cukry), tak bez jedla vydrzi velmi dlho, bez vody nevydrzi nic (nemyslim teraz 2 hodinove vylety, ale 8hodin a viac). Konieckoncov, bez jedla clovek vydrzi mesiac, bez vody tusim max. tyzden. Alebo menej ? Neviem uz presne ...
05.04.2010 - 21:00:32
00
Ja si myslim, ze je uplne normalne zastavit sa niekde v krcme ci v obchode na vodu, alebo ine obcerstvenie, je to trening, nikam sa neponahlam a radsej pouzivam zdravy rozum, hlavne pocas letnych horucich dni a pit vela vody je dolezite. Predsa nikto nechce skoncit dehydrovany ako ja asi pred rokom x) :sun:
05.04.2010 - 22:08:28
00
dobre je niekde nejaky odborne doporuceny limit kolko min. litrov na hodinu vykonu ?
asi som moc pozeral dr. housa ale mam pocit ze aj nadmerne mnozstvo vody neroby dobrotu .....
05.04.2010 - 22:11:24
00
Kolko je individualne a zalezi aj od toho kolko % tuku mas na sebe (tuk viaze vodu a obvykle sa viac potis aj na tych miestach). Nejde to urcit presne a ani nejak priblizne presne. Dolezite je pocit (ak si smadny to znamena, ze uz je trochu neskoro) a exaktne .. sledovat vahu pred a pod vyjazde plus kolko zo seba das von skrz mocovy mechur. (Vobec, alebo malicko nie je dobre, prilis vela tiez nie je uplne optimalne).

No, maximalne .. 10litrov vody ked vypijes tak ta to zabije :lol: ... ale ked sa potis a pijes hypertonicky (alebo izotonicky ? .. teraz neviem, opravte ma), tak je to nieco ine.
05.04.2010 - 22:28:23
00
Pozrite si tento link, je to skor komercne zalozene - akoze kupujte nase produkty - ale daju sa tam najst aj vseobecne platne zasady prijimania tekutin a vyzivy pre cyklistiku.
http://www.nutrend.cz/endurodrive/proc-a-jak-ve-sportovni-vyzive/art_244881/sportovni-vyziva-a-silnicni-cyklistika.aspx
05.04.2010 - 22:30:51
00
Ja som nasiel taky easy popis pre beznych ludi, tiez celkom fajn precitat.
http://www.szsm.szm.sk/index.php?p=medi/pijeme_spravne

Takze 5% straty tekutin je koma, 10-20% smrt. A pocit smadu je pri 2% strate a to uz je vykonnost znacne dole.
05.04.2010 - 22:32:32
00
jaj ked uz lekar nabada k pitiu vina , super skoda len ze mi to cervene nejak nebere :lol:
asi budem dusit len tie izo tonicke napoje hehe , inak to s tym cukrom a vykonom pekne vystihol
v nedelu mi valce prestali palit na 106 km jak mi dosiel moj sladky napoj a ostala mi uz len voda :worried: cize aj ten maltodextrin by sa patrilo rozmixlovat do vody .....
05.04.2010 - 22:46:43
00
rozdiel telesnej vahy pred treningom a po treningu nema presiahnut 1kg...takze treba pit tak aby sa clovek nevypotil z podoby
06.04.2010 - 00:48:07
00
Možno mi niekto vie poradiť čo sa mi to vlastne prihodilo.
Išiel som 70 km, teplota okolo 28-30 st., počas tejto štreky som vypil iba 0,75 L ionťáku.
Posledných cca 15 km som už pociťoval dosť smäd a keď som zastavil pri bufete kopol som do seba 0,5 L radleru a hneď po tom 0,5 L jablkovej limonády. Takže vo veľmi krátkom čase som na ex vypil 1 L chladených tekutín. Do desiatich minút mi prišlo strašne zle od žalúdka až na zvracanie, celý som sa začal chvieť, bolo mi na odpadnutie, zrak sa mi zahmlieval a zalial ma studený pot po celom tele. Tento stav ma držal postupným slabnutím týchto komplikácií cca 15 min.
Čo sa mi to vlastne ľudia prihodilo :worried: :o :sweat: ?
Potom som si odbicykloval domov ešte 55 km domov v slušnom tempe bez nejakých náznakov, že som niečo takéto prekonal.
06.04.2010 - 23:56:02
00
Možno mi niekto vie poradiť čo sa mi to vlastne prihodilo.
Išiel som 70 km, teplota okolo 28-30 st., počas tejto štreky som vypil iba 0,75 L ionťáku.
Posledných cca 15 km som už pociťoval dosť smäd a keď som zastavil pri bufete kopol som do seba 0,5 L radleru a hneď po tom 0,5 L jablkovej limonády. Takže vo veľmi krátkom čase som na ex vypil 1 L chladených tekutín. Do desiatich minút mi prišlo strašne zle od žalúdka až na zvracanie, celý som sa začal chvieť, bolo mi na odpadnutie, zrak sa mi zahmlieval a zalial ma studený pot po celom tele. Tento stav ma držal postupným slabnutím týchto komplikácií cca 15 min.
Čo sa mi to vlastne ľudia prihodilo :worried: :o :sweat: ?
Potom som si odbicykloval domov ešte 55 km domov v slušnom tempe bez nejakých náznakov, že som niečo takéto prekonal.


Tak tych 28 až 30 st. je uz pekne letne pocasie a predpokladam, ze palilo aj pekne slniecko.. rychlo si zo seba vypotil ten iontak a preto si uz pocitoval smad.. Naraz nieje velmi dobre vypit liter chladeneho na pocit smadu a este v lete, lebo si cely rozhoruceny a spoteny, tazke to v tebe muselo tak "buchnut".. je to normalne, zrazu telo toho prijalo naraz vela a chladeneho, kebyze to je napoj s normalnou takou "vlaznou" teplotou bolo by ti OK.. To si chcel zrejme velmi rychlo prekonat pocit smadu, prejst ti to preslo po par minutach, lebo ta to schladilo prilis rychlo, ale osobne to nerobim prave takto. Neodporucam to :) :D
07.04.2010 - 00:21:08
00
To je fakt, mne sa stalo nieco podobne X rokov dozadu. Chcel som si zaspominat na stare casy a nalial som do seba po 50 km velku kofolu. Pil som dost, ale bolo 33 stupnov :whew: :sweat: . Po 6 km som do seba vylial 7cku mineralky a preslo to ^_^ Neodporucam pit studene svinstva :d: pri trasach nad 50 km alebo vo velkom teple. Presladene "malinovky" urobia v tele bordel. Ale mozno by bolo dobre, keby sa pripojil nejaky bicyklujuci doktor a vysvetlil nam to :!: . Pani doktori, poradte nam civilistom :clap:
07.04.2010 - 07:45:24
00
tak neviem ci prave to ze to bolo studene hralo svoju ulohu skor si myslim ze to sposobil nahly prisun velkeho mnozstva cukru .... (toto je moj nazor nie som ten spominany lekar :-) )
07.04.2010 - 08:08:31
00
keyboard_arrow_up