ani ne :) ...dik za rady ;)

edit: este sa spytatm tie SPDčkove tretry a pedale, to su cestne alebo MTB?
09.04.2010 - 16:37:33
00
SPD = MTB
LOOK KEO = cesta :geek:
09.04.2010 - 16:46:23
00
ok dikes.... ten obrazok, co tu hodil Dudo, to su tiez SPD jak som sa docital, ale cestne...takze SPD mozu byt aj cestne jak tak pozeram :^)
09.04.2010 - 16:50:19
00
na cestak mozes ist aj v mtb tretrach, ak si prehodis pedale. ale mtb pedale maju malu stycnu plochu, takze prenasas menej energie ako pri cestnych, ktore su sirsie.
v skratke: dnes existuju dva najrozsirenejsie typy naslapnych systemov. Look Kéo a Shimano SPD-SL. vacsina shimanackych tretier ma diery aj na look pedale. tie lacnejsie len na spd-sl. je len velmi mala pravdepoodbnost ze by si kupil nekompatibilne pedale a tretry (len s vynimkou Scott tretier)

kupis si tretry a pedale. k pedalom dostanes kufre ktore nasrobujes na tretru a potom zacvaknes do pedalu




Ja teda fakt neviem, ako suvisi mnozstvo prenesenej energie a velkost stycnej plochy pedalu a tretry. Pytal som sa na to aj kolegu, jazdi MTB, ma doktorat a ucil na technickej vysokej skole, ale tiez nechapal, o com to meles :shake:
09.04.2010 - 16:55:35
00
tak asi nemal svoj den, ked to pisal :D
ok ja som to uz asi pochopil :D

kupil by som dva rovnake pedale na cestak aj na horak a mal by som jedne cestne tretry, trebars:

Prílohy:

Shimano PD-A520 spd pedal.jpg
Shimano PD-A520 spd pedal.jpg 18.21 KiB thumb_up0thumb_down

p049648.jpg
p049648.jpg 158.17 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2010 - 16:58:46
00
ano, pochopil si to este lepsie ako Meridak (spd je aj pre mtb aj pre cestu), ja by som ti ale odporucil mtb tretry s tvrdou / karbonovou podrazkou, v ktorych predsa len mozes urobit par krokov v terene, ak bude nutne a tvrda podrazka ti rovnako dobre posluzi aj na ceste, okrem podrazky su dizajnovo nerozoznatelne...
09.04.2010 - 17:50:23
00
Tak mi teda vysvetli co som nepochopil :fubar:
Takze ked su podla Teba SPDcka aj cestny system, preco ich nevozi Cancellara alebo Contador? Daju sa pouzit aj na ceste, ale Cestny system to neni!!! Ze ich vozia hobici? Ked som ich kupoval, shimano sa este hlasilo k davno zabudnutemu systemu, ktory vlastne pochoval Armstrong. Volalo sa to SPD-R. Toto sa mi nepacilo, Stare LOOKy boli total exotika a preto jazdim SPD. A budem ich jazdit, dokial nezoderiem tretry :D
Rad by som videl ako bude vyzerat karbonova podrazka, ked v nej prejde 100 metrom po ostrom strku :puke: . Na chodenie su podrazky s ochrannou vrstvou gumy naspodu. Su tazsie, ale su neznicitelne. :rofl: Karbon je len na odlahcenie a frajerinu cestakov. Na univerzalne tretry sa nehodi. :shake:
09.04.2010 - 18:29:14
00
ja by som ti ale odporucil mtb tretry s tvrdou / karbonovou podrazkou, v ktorych predsa len mozes urobit par krokov v terene, ak bude nutne a tvrda podrazka ti rovnako dobre posluzi aj na ceste, okrem podrazky su dizajnovo nerozoznatelne...


tu ma napadla este jedna otazka: cize je mozne pouzit MTB tretry na cestne pedale?...trebars na tie pedale co som dal obrazok
09.04.2010 - 20:05:50
00
To co si dal na obrazok su SPD pedale s pridanym ramikom (ten by mal asi zvacsovat stycnu plochu, ale podla mna zvacsuje len vahu pedalu). Ako ked das nakladiak na ponton, stojis vedla neho, veslujes a tvaris sa ze si na lodi :lol:
Zbehni si do prveho poriadneho cyklo obchodu a tam Ti to vysvetlia, poradia. :!:
09.04.2010 - 20:28:39
00
:) oki..dik aj tak za rady..som o nieco mudrejsi..uz len prachy na cestak :rofl:
09.04.2010 - 20:34:44
00
Ja teda fakt neviem, ako suvisi mnozstvo prenesenej energie a velkost stycnej plochy pedalu a tretry. Pytal som sa na to aj kolegu, jazdi MTB, ma doktorat a ucil na technickej vysokej skole, ale tiez nechapal, o com to meles :shake:

takze po prve, pan taiwanec, ja nemeliem, ale pisem. a nemusim byt ziadny inzenierko, aby som chapal jednoduche fyzikalne zakony o prenose energie. ak tlacis na nieco co je uzke centimeter, je logicke ze tam unika energia viac ako pri niecom sirsom.

a Vindo, nepochopil si to. tie tretry maju system SPD-SL, ako tieto pedale www.kolokram.sk

a spd pedale su pre tieto tretry http://www.koloshop.sk/silnicni-123/shimano-sh-rt31-silnicni-tretry/


Naposledy upravil filip_s dňa 10.04.2010 - 15:44:54, celkovo upravené 1 krát.

10.04.2010 - 14:36:28
00
oki ludkovia...dikes za rady...uz tomu rozumiem...a nehadajte sa, sadnite na bike a uzivajte si jar ;)
10.04.2010 - 15:15:42
00
takze po prve, pan taiwanec, ja nemeliem, ale pisem. a nemusim byt ziadny inzenierko, aby som chapal jednoduche fyzikalne zakony o prenose energie. ak tlacis na nieco co je uzke centimeter, je logicke ze tam unika energia viac ako pri niecom sirsom.

a Vindo, nepochopil si to. tie tretry maju system SPD-SL, ako tieto pedale

a spd pedale su pre tieto tretry http://www.koloshop.sk/silnicni-123/shimano-sh-rt31-silnicni-tretry/


Mlady muz, ked uz si bol na hodine fyziky, nemal si jej polovicu prespat!!!
Kde by sa asi tak ta energia podela :fubar: ? Mozno sa tie obrovske tlaky na taku malinku plochu premenia na teplo :lol: . Takze mozes povedat, ze cyklisti s SPDckami sposobuju globalne oteplovanie :D
Ked chces vidiet malu stycnu plochu, pozri sa na Crankbrothers a ich spickove pedale Egg Beater.
SPD je najuniverzalnejsi system fungujuci na suchu, blate, vode, prachu.
LOOK KEO je pre cistych cestakov, ktori prejdu pesi 3 metre k bicyklu.
Ked sa v bicykloch nevyznas, tak o tom vykladaj svojej babke a nerad ostatnym! Jazdil som na prvom Favorite, ked Ty si este len sral do plienok a mam odjazdene desattisice, takze skludni hormon. Moj Taiwanec ma 8 kilov (aj s SPDckami) a Tvoj crep ma 10, takze na tuto temu sa laskavo nevyjadruj.
Ale ostatni si uz o Tebe asi urobili obrazok, ked inym radis chodit pesi s karbonovou podrazkou :fubar:
10.04.2010 - 17:08:53
00
ahaha to je vtipne. inak ta energia sa strati. :geek:
myslim ze crankbrothers su mtb pedale. teda urcite su. a moju babku bicykle nezaujimaju.
mozes mat najazdene tolko co armstrong ked o tom prd vies. no a na co si chcel poukazat vahou mojho crepu? (inak ma viac ako 11 kilov)
mimochodom, ukaz mi, prosim, kde som radil niekomu chodit s karbonovou podrazkou. dakujem.
10.04.2010 - 18:06:09
00
naco sa hadate ked sa mozte bit? :punch: a meridak pokial sa nemylim tak ty mas bicykel s tou sexi branou pod sedlom ktora ti ide sedlovku tlomit tak by som velmi nevyskakoval :fubar:
10.04.2010 - 18:27:42
00
keyboard_arrow_up